
Pērn Trapiņš Zilo kalnu aģentūru redzēja kā perspektīvu projektu
"Zilo kalnu projekts ir unikāls Latvijas pašvaldību sadarbības vēsturē. Tā bija viena no pirmajām aģentūrām, kas tika izveidota, kopīgi strādājot diviem novadiem," šādi vārdi atrodami uz pērn nodrukātiem bukletiem, kas vēstīja par Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību izveidoto "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūru".
"Lai nonāktu līdz veiksmīgam galarezultātam, bija jāiegulda patiešām liels darbs. Idejas autors ir mans kolēģis, Ogres vicemērs Egils Helmanis [šobrīd jau Ogres novada domes priekšsēdētājs; aut. piez.], kurš ar savu vīziju aizrāva arī mani. Tad mums bija jāpārliecina Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības deputāti, un, jāteic, tas nemaz nebija tik viegli. Atklāti sakot, pirms projekta uzsākšanas bija deputāti, kuri nesaprata, kāpēc būtu jāiegulda nauda blakus novada teritorijas attīstībā, taču tagad, redzot galarezultātu, šādu viedokļu vairs nav.
Esam vienojušies, ka katrs novads ik gadu kopējā projektā ieguldīs 150 000 eiro līdzmaksājumu. Helmanis spējis ieinteresēt arī SIA "Rīgas meži", kas ir Zilo kalnu teritorijas īpašniece, un pērn [2016. g.;] tā projektā iesaistījās ar 150 000 eiro līdzmaksājumu. Viņi jau izbūvējuši vienu ceļa posmu, un patlaban notiek cita ceļa posma projektēšanas darbi. Tāpēc tagad varu teikt, ka kopā mums ir gandrīz pusmiljonu eiro gada budžets, un par šādu summu jau var attīstīt teritoriju un rīkot dažādus pasākumus. Īpaši gribu izcelt mūsu rīkotās darbnīcas, kas saistītas ar patriotismu. Tajās satiekas skolēni no Ikšķiles un Ogres, un tajās piedalās mūsu Zemessardzes 54. bataljons.
Zilajos kalnos ir izveidota lieliska slēpošanas trase. No Ikšķiles stacijas paejot tikai aptuveni 300 metru, var kāpt uz slēpēm un aizslēpot līdz Ogrei, līdz Mālkalnes prospektam, - tie ir vienpadsmit kilometri. Ir Milžu takas, kas ir ļoti populāra bērnu un jauniešu vidū, ir bērnu spēļu laukumi, pludmales futbola un volejbola laukumi.
Sākotnēji aģentūra rūpējās arī par tūrisma jomu abos novados, taču, laikam ejot, sapratām, ka Ogres un Ikšķiles situācija tomēr atšķiras. Tāpēc šo jomu nošķīrām, un tagad katrs novads to organizē pēc saviem ieskatiem un par saviem līdzekļiem.
Zilo kalnu projekts ir Helmaņa izauklēts, un man ir tas gods līdzdarboties tā realizācijā. Viņš ir piesaistījis valsts budžeta līdzekļus sabiedrībai ļoti svarīgam projektam - fantastiskam 32 metrus augstam skatu tornim. Tas ir visa parka galvenais akcents, no kura skaidrā laikā var redzēt mūsu mīļo Rīgu un Daugavu. Teritorija ir sakopta, to izmanto gan veci, gan jauni ļaudis. Katru nedēļas nogali tiek rīkoti dažādi pasākumi, turklāt tas viss nav paredzēts tikai Ogres un Ikšķiles iedzīvotājiem, bet arī ciemiņiem.
Rīga ir ļoti tuvu, drīzumā tiks rekonstruēts ceļa posms Ogre-Tīnūži [jau paveikts], līdz ar to būs sakārtota piebraukšana. Tiks izbūvētas arī papildu autostāvvietas. Nākotne mums rādās ļoti, ļoti skaista un daudzsološa!
Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs"
2018. gada 11. decembrī, 23:50, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
>>>pele:- Не хлиган, а бандит. Ведь есть разница?
Kas ir tūrisms? Tā ir iespēja nopelnīt vietējiem no ciemiņiem. Kādas iespējas ir nopelnīt Ogrei no tā, ka cilvēki bauc uz Zilajiem kalniem? Mežā visādos bukos mīdās tūsktošiem stulbeņu, bet tajā pašā dienā Ogres centrs ir izmiris. Nav nevienas viesnīcas, ja kāds vēlētos palikt. Kas tad pelna? Drīzāk iegulda līdzekļus, lai sakoptu un savāktu atkritumus. Tur, kur bija takas, tagad ir sporta riteņu iebrauktas gravas. Kam vajag tās masu sacensības? Stadionu trūkst? Pilsētas ielu? Ja skrietu pa ielām, tad varbūt vietējie veikali un kafejnīcas vismaz kaut ko nopelnītu. Neeju ne uz vienu nedēlas nogales pasākumu, jo pūlis mežā ir pretstatā dabai. Nevar bērniem mācīt saudzēt dabu un tad vest uz masu sacensībām, kur notiek tieši pretējais.
Sačakarēti tie Zilie kalni tagad ir. Blakus rakstā viens komentāros atrunājas, ka kādam koku laikam esot par maz, un labāk lai sakopts mežs, nekā aizaudzis. Da vai viņš zin, kas vispār ir mežs? Perfekti sakopts mežs patiesībā ir mirusi koku plantācija - ne tur ko redzēt, ne tur vairs kaut kādi putni vai zvēri sastopami, ne reti augi. Nu tad varbūt lai sakopj tik tālu, kā noraktajā Ķentes kalnā, kur koku vairs vispār nav - vai tad būs gana sakopts? Šitie pārcentīgie Ogres sakopēji laikam paši būtu jāiekopj zem betona kravas, lai saprastu, ka šauras grupas privātās intereses nevar stādīt augstāk par visas sabiedrības vēlmēm. Tas tiešām ir dīvaini - kā var vienlaicīgi saņemt ES finansējumu no Natura 2000 un skaitīties aizsargājama teritorija, un tai pat laikā klaji ignorēt visus dabas ekspertu iebildumus un arvien alkatīgāk tos kalnus izmantot privāta labuma gūšanai, turklāt vēl priekš tā privātā labuma būvējot un uzturot infrastruktūru par pašvaldības līdzekļiem.