Atgriezties pie raksta

Šogad Ogrē plāno īstenot pirmos siltināšanas projektus

Apkures sezonas laikā arvien akutālāks kļūst jautājums par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu. Plānots, ka Ogrē šogad varētu tikt pilnībā nosiltinātas pirmās ēkas.

Turpinot trīspusēju – Ogres novada pašvaldības domes, pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" un dzīvokļu īpašnieku – sadarbību par novada budžeta līdzekļiem vairākās mājās ir veikti nepieciešamie priekšdarbi. Proti, ir sagatavoti ēku energoauditi, projekti un apsekošana. "Veiktie priekšdarbi paveikti, lai varētu uzsākt ļoti garo un pietiekoši sarežģīto ēku siltināšanas projekta procesu," atklāj PA "Ogres namsaimnieks" direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Grīnbergs. Pēc šābrīža aplēsēm šogad varētu tikt nosiltinātas pirmās ēkas.


Ogres pilsētas sadarbība ar finanšu institūciju "Altum" ir sarežģītāka, jo ir ieviesta specifiska sistēma jeb kalkulators. "Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, ja dzīvokļu īpašnieki veic investīvcijas un iegulda savu naudu īpašuma siltināšanā un renovācijā, tad 20 gadu periodā šīm te investīcijām, ņemot vērā nosiltināto māju, jāmaksā šo gadu periodā. Ja tas nenotiek, tad šos atbalsta līdzekļus nepiešķir vai tie tiek piešķirti daļēji," norāda K.Grīnbergs.


Ogres gadījumā ideālais variants esot tāds, ka mājas saņem 50% finansējumu no kopējām izmaksām. Tomēr, ja ar speciālo kalkulatora metodiku veiktais parēķins uzrāda, ka arī tas neatmaksāsies šo 20 gadu perioodā, tad tiek veiktas finanšu korekcijas. "Atsevišķām mājām pēc pārrēķina finansējums tiek piešķirts 25 līdz 35%, un tas ir maz šādam investīciju apjomam. Un tas lielā mērā nobremzē šo projektu tālāko virzību,” turpina PA "Ogres namsaimnieks" direktora pienākumu izpildītājs.


Ogres pārstāvji gan ir nākuši klajā ar dažādām iniciatīvām, kas arī pārrunātas ar "Altum". Plānotās korekcijas MK noteikumos Ogres iedzīvotājiem varētu kļūt krietni aktuālākas un saistošākas, jo projektu tālāku virzību Ogrē pašreiz ietekmē viens būtisks aspekts – siltumenerģijas tarifs. Izrādās, Ogrē ir vieni no lētākajiem rēķiniem par apkuri. "Protams, ir labi, jo ir lēta siltumenerģija, taču, ņemot vērā, ka šī naudas plūsma ir neliela, tad ir grūtāk saņemt finansiālu atbalstu siltināšanas projektu īstenošanai," papildina K.Grīnbergs. 


Iespējamie risinājumi, visdrīzāk, palīdzēs ogrēniešiem tomēr īstenot vēlamos siltināšanas projektus. PA "Ogres namsaimnieks" pašreizējais vadītājs vēl norāda, ka agri vai vēlu daudzdzīvojamo dzīvokļu māju iedzīvotājiem būs jālemj par siltināšanu, jo ēkas noveco. Novēlotas rīcības gadījumā gan var palikt bez līdzfinansējuma. Un tad projekta izmaksas pilnībā būs jāsedz no saviem maciņiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/40594

2018. gada 17. janvārī, 18:58, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

oh • 2018. gada 18. janvārī, 15:05
Kad mūsu mājas vecākā stastīja par renovāciju , tad sapratu tikai to , ka viss ies caur Namsaimnieku. Apskatot pirmās tāmes vajadzīgs speciālists , kurš apskaidro parastam iedzīvotājam ko tas viss nozīmē . Vispār nojauta , ka iedzīvotājiem tiklīdz paraksta piekrišanu , ļoti maza iespēja ko grozīt. Piekrītu Zuchero variantam - lēnāk , bet pašu iedzīvotāju kontrolēts un apmaksāts pasākums.
zinu • 2018. gada 18. janvārī, 14:05
Viss uz mājas vecāko, jāpierunā dzīvokļu īpašnieki uz mājas renovāciju!
> • 2018. gada 18. janvārī, 13:51
Nu tās padomju laiku kā reiz iztur ilgāk nekā mūsdienu salipinātās uz ātro ,kuras plaisā ,šķobās un beigās sabrūk

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet