
Spriež par ēkas Suntažu ielā 2 izmantošanu
Ceturtdien Ogres novada pašvaldības domes vadība un speciālisti tikās ar Ogres novada Sociālā dienesta un divu izglītības iestāžu vadītājiem, lai meklētu risinājumus ēkas Ogrē, Suntažu ielā 2, izmantošanai saistībā ar deinstitucionalizācijas projektam atvēlēto finansējumu.
Šobrīd ēkā atrodas Ogres novada krīzes centrs vardarbībā cietušiem bērniem "Laipas", biedrība "Vecāki kopā", kas apvieno ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar intelektuāliem un multifunkcionāliem traucējumiem, uz noteiktu laiku Ogres novada sociālā dienesta dienas centrs "Saime", kā arī Jumpravas internātpamatskolas klase.
Piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus deinstitucionalizācijas projekta ietvaros, ēku Suntažu ielā 2 ir iespēja pilnveidot un pielāgot atbilstoši mūsdienu prasībām.
Pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzina, ka primāri būtu jāapzin projekta vērtēšanas kritēriji, lai nerastos problēmas ar finansējuma piesaistīšanu. Tāpat esot jāveic ēkas projektēšana, lai brīdī, kad tiks izlsudināts konkurss, pašvaldība jau būtu gatava piedalīties. Viņš arī uzsvēra, ka uzņemsies kontroli par deinstitucionalizācijas projekta īstenošanu un progresīvu tā virzību Ogres novadā. Tuvākajā laikā pašvaldības domes vadība tiksies ar Rīgas plānošanas reģiona pārstāvjiem un pārrunās nepieciešamās formalitātes.
Priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš aicināja izveidot darba grupu vai komisiju, kura regulāri sanāktu kopā, lai pārrunātu projekta aktualitātes un mērķtiecīgi virzītu procesus finansējuma piesaistīšanai.
Par deinstitucionalizācijas procesu kā prioritāru sociālās politikas virzienu tiek runāts visā Eiropā, taču Latvijai ir savi konkrēti mērķi, ko tā vēlas sasniegt, tāpat arī Ogrei. Latvijas kontekstā mērķis ir novērst situāciju, kad cilvēkam ir jāpārceļas uz dzīvi kādā institūcijā dēļ tā, ka viņš nevar saņemt atbalstu dzīvesvietā.
Deinstitucionalizācijas projektu Latvijā īsteno Labklājības ministrija kopā ar Latvijas plānošanas reģioniem (Ogre ietilpst Rīgas plānošanas reģionā). Tā ietvaros ar Eiropas Savienības fondu finansējuma atbalstu pašvaldības varēs radīt plašu pakalpojumu klāstu, lai bērni, kas šobrīd dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā. Savukārt pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem, atbilstoši savām iespējām un ar speciālistu atbalstu, varēs izvēlēties dzīvot patstāvīgi un strādāt piemērotu darbu.
Diskusijā iesaistījās Sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde, Suntažu internātpamatskolas-rehabilitācijas centra direktore Inga Elme, Ogres sākumskolas direktore Māra Banka un biedrības "Vecāki kopā" valdes priekšsēdētāja Agita Šulca.
2017. gada 4. augustā, 11:57, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv
Jaunākie komentāri
Šī ēka tehniski ir pilnīga katastrofa. Ja palūgtu speciālistu būvniecības jomā, vislabāk pavasarī, kad gruntsūdens līmenis ir tik augsts, ka pagrabā ar laivām ... Plaisas sienās utt. Visu plānots veikt bez grandioza remonta?
Deinstitucionalizācijas. Velns kādus vārdus tik tie ierēdnīši neizdomā savai darbībai. Redzēju viena no viņiem pa TV mēli nevarēja izlocīt vairākas reizes, lai šo vārdu izrunātu. Un citiem arī neklājās viegli ar vārda izrunāšanu. Mugs kaut kāds.