Atgriezties pie raksta

Dubkalnu karjerā aizdomas par peldētāju niezi Video

Lai arī Veselības inspekcijas Dubkalnu karjerā veiktās peldūdens kvalitātes regulārās pārbaudes atbilst normām, ūdensprieku cienītājiem tomēr jāņem vērā daži piesardzības pasākumi.

Pēdējo gadu laikā ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, apmeklējot peldvietas, saskaras ar veselības problēmām – ādas alerģisku reakciju, kas rodas pēc peldes ūdenskrātuvēs, kurās ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte ir laba un, vizuāli novērtējot, nav manāmas nekādas piesārņojuma pazīmes, t.sk. nav novērojamas arī zilaļģu savairošanās pazīmes.


Izteikti tas notiek ūdenskrātuvēs, kurās ūdens plūsma ir lēna vai ūdens ir stāvošs, piemēram, karjeri, ezeri. Šo kaitīgo mikroorganismu vairošanos veicina arī ūdenskrātuvju tuvumā esošie ūdensputni, ūdens zīdītāji, gliemji.


Agrāk nekā plānots arī šogad Dubkalnu karjerā šo mikroorganismu-parazītu klātbūtne ūdenī ir krietni paaugstinājusies. Vairākiem cilvēkiem jau konstatēta tā dēvētā peldētāju nieze. Ādas alerğiskā reakcija pēc peldes - cerkāriju dermatīts - var radīt alerģiskās parādības jutīgiem cilvēkiem.


"Esam informēti par "saslimšanas" gadījumiem, par ko ir informēti arī speciālisti. Bijām jau gatavi Dubkalnu karjera krastos izvietot nepieciešamās informācijas plāksnes, kā to izdarījām pagājušajā gadā, taču neplānojām, ka šī mikroorganismu aktivitāte sāksies vēl pirms Jāņiem," norāda Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" vadītāja Ieva Kraukle.


Vairumā gadījumu, ja ir konstatēta "peldētāju nieze", simptomus var mazināt jebkurš pretalerģijas preparāts vai ādu nomierinošs losjons, tomēr, ja simptomi nemazinās, noteikti nepieciešama ārstniecības personas konsultācija.


Lai izvairītos no nevēlamām sekām peldoties vietās, kur iespējams saskarties ar parazitāro tārpu kāpuriem, ieteicams ievērot higiēnas un piesardzības nosacījumus, galvenokārt, izvērtēt savas ādas jutīgumu pret šādu un līdzīgu mikroorganismu imunitāti.


Savukārt, ja tomēr izvēlaties doties peldēt, tad pēc ūdens baudīšanas uzreiz noslaucīties ar dvieli un, ja tas ir iespējams, noskaloties dušā.


Atgādinām, ka ūdens kvalitāti oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbauda visu peldsezonu – no 15.maija līdz 15.septembrim –, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi, tostarp arī novērtējot neoficiālo peldvietu ūdens pārbaužu rezultātus pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/39020

2017. gada 20. jūnijā, 09:30, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

juris • 2017. gada 20. jūnijā, 23:21
cerkāriju dermatīts jeb "peldētāju nieze" primāri dzīvojas tropu un subtropu reģionos, tā ir ka visādi portugāles u.c subtropu apceļotāji ievazā visādus parazītus.
ivars • 2017. gada 20. jūnijā, 12:59
tā ir kad vienreiz gadā aizved savu mī#eli nopeldēties
he • 2017. gada 20. jūnijā, 12:42
un piedevām vēl urīns.........

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet