
Godinot Komunistiskā genocīda upurus, ogrēnieši noliek ziedus 
Ogrē, tāpat kā visā Latvijā, šodien notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.
Pēc kopīgas Latvijas valsts himnas nodziedāšanas klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.
Atceroties vēstures līkločus un mūsu tautas svešu varu ietekmēto traģisko likteni, E.Helmanis aicināja izvērtēt šodienas norises.
"Nupat notikušas pašvaldību vēlēšanas – veidojas koalīcijas, opozīcijas, bet vai mēs nevarētu visi strādāt kopā, lai Latvija plauktu un zeltu. Tāpēc mūsu piedāvājums visām partijām – nāksim visi kopā un strādāsim. Pieminot mūsu tautas upurus, ko esam zaudējuši, cieņā pret viņiem, mums ir jādomā, kā mēs dzīvosim tālāk, kādu Latviju nodosim nākamām paaudzēm," sacīja E.Helmanis.
Savus likteņbiedrus uzrunāja Ogres Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis: "Kā vienmēr 14.jūnijā mēs esam pulcējušies Ogres novada svētvietā. Tā ir vieta, kur mēs nākam atcerēties savus piederīgos – gan tos, kuri atgriezās, gan tos, kuru mirstīgās atliekas atdusas Krievijas plašumos un Sibīrijas tundrā."
I.Kaļķis atgādināja, ka pērn 14.jūnijā Represēto piemiņas vietā tika atklātas piemiņas plāksnes, kurās iegravēti to cilvēku vārdi, dzimšanas un miršanas datumi, kuri 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada 25.martā tika deportēti uz Sibīriju no kādreizējā Ogres rajona teritorijas. Šīs 19 plāksnes ir vēsturisks vēstījums par cilvēku, ģimeņu un dzimtu likteņiem, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē.
Tieši pirms 30 gadiem grupas "Helsinki 86" drosmīgie pārstāvji, godinot 1941.gada 14.jūnijā izsūtītos, uzdrīkstējās nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. "Tas bija sākums mūsu valsts Atmodai. Vai kāds tālajā 1987.gadā varēja iedomāties, ka mēs būsim brīvi un varēsim dzīvot neatkarīgā Latvijā, par kuru mēs katru dienu domājām izsūtījumā. Ar domām par Latviju mēs gājām vakarā gulēt un modāmies no rīta," sacīja I.Kaļķis.
Klātesošie nolika ziedus pie Represēto piemiņas akmens, lai godinātu to 177 Ogres un apkārtnes iedzīvotāju piemiņu, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju. Pavisam no Latvijas šajā dienā svešumā tika aizvesti 15 424 cilvēki.
Ogres Politiski represēto kluba priekšsēdētājs pateicās Ogres novada pašvaldībai un Ogres novada Kultūras centram par pasākuma organizēšanu represēto piemiņai.
Pēc piemiņas pasākuma visi devās uz Ogres novada Kultūras centru, kur turpināja risināt atmiņu stāstus par piedzīvoto izsūtījumā.
2017. gada 14. jūnijā, 19:08, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
parasti viņa ir dzeltenā jupķī.
Vai jāsaprot, ka melnais zaķis bildē izskatās tā, ka ar tūlīt nosirmos?
Tamanei jau nomainījusies matu krāsa no blondiem uz sirmiem...