
Mūspuses novadi bez zilajam karogam atbilstošām vietām
Drīz aizritēs mēnesis kopš Veselības inspekcija izplatījusi paziņojumu par jaunās peldsezonas sākšanos. Te lūk arī pavīd jautājums, vai Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novados ir valstī atzītas jeb oficiālas peldvietas.
Veselības inspekcija katru peldsezonu veic ūdens kvalitātes monitoringu, un obligātā kārtā tas tiek darīts tieši oficiālajās peldvietās. Šobrīd šajā sarakstā ir salīdzinoši maz vietu – 56. No Latvijas visām 119 pašvaldībām tikai 24 ir zilā karoga cienīgas vietas. Jāuzsver, ka Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu pašvaldības to vidū neatrast.
Peldvietai jāatbilst valsts noteiktajām prasībām
"Lai peldvieta tiktu iekļauta oficiālo peldvietu sarakstā, pirmkārt, iniciatīvai jānāk no pašvaldības puses," portālam "OgreNet.lv" norāda inspekcijas pārstāvji. Tieši katra pašvaldība saskaņā ar tās teritorijas plānojumu izvērtē peldvietu izveidošanas iespējas. Jau ar konkrētas peldvietas ideju vēlāk jāvēršas Veselības inspekcijā, lai to iekļauj oficiālo peldvietu sarakstā.
Protams, izlemjot par šādu ieceri, pašvaldībai jāapzinās, ka tai būs arī pienākums uzņemties atbildību par konkrētās peldvietas uzturēšanu, drošības un higiēnas prasību ievērošanu, kā arī par informatīvo stendu izvietošanu, atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Līdz šim inspekcijā gan nav saņemti iesniegumi no mūspuses novadu pašvaldībām par jaunu peldvietu iekļaušanu oficiālo peldvietu sarakstā.
Trīs novados oficiālu peldvietu nebūs
"Oficiālas peldvietas Ogres novada administratīvajā teritorijā nav un nav potenciālas vietas šādas peldvietas izveidošanai," situāciju Ogres novadā komentē pašvaldības Būvvaldes vides speciāliste Iveta Štāle.
"Ikšķiles novadā nav peldvietu, kas pilnībā atbilstu Ministru kabineta (MK) noteikumiem un to varētu oficiāli reģistrēt. Lai sakārtotu peldvietas, nepieciešami papildus finanšu ieguldījumi," tā atbild Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Šulca.
Arī Lielvārdes novadā neesot oficiālu peldvietu, kas atbilstu MK noteikumu Nr.38 "Peldvietas izveidošanas un uzturēšanas kārtība" prasībām. "Atbilstoši Lielvārdes novada teritorijas plānojumam 2016-2027, Lielvārdes pilsētā ir viena oficiāla atpūtas vieta pie Daugavas – "Austriņu ceļš", pārējās vietas ir definētas kā "piekļuve Daugavai"," saka Lielvārdes novada pašvaldības vides inženiere Sandra Pudāne, piemetinot, ka tuvākajā laikā novadā nav paredzēts izveidot oficiālu peldvietu.
Ķegumā top oficiāla peldvieta
Savukārt citādāka situācija ir Ķeguma novada pašvaldībā. "Esam pavisam tuvu, lai varētu reģistrēt oficiālu peldvietu, taču ir punkti, kurus vēl neesam izpildījuši. Manuprāt, Ķeguma pludmali jau tuvākajos gados vārēsim reģistrēt un saukt par oficiālu peldvietu," atbild pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Ūzuls.
Pašvaldības neoficālās peldvietas novārtā neatstāj
Drošības labad gan jāpiebilst, ka "OgreNet.lv" interesējošajos novados ir vairākas neoficiālas pedlvietas. "Katru gadu vairākas pašvaldības, kuru peldvietas nav atzītas kā oficiālas, pašas organizē un finansē apmeklētāko peldvietu ūdens paraugu ņemšanu un testēšanu laboratorijās. Testēšanas rezultāti tiek nodoti inspekcijai, kura tos izvērtē, vai peldvietas ūdens kvalitāte ir atbilstoša normatīvu prasībām," uzsver Veselības inspekcija.
Šie rezultāti ir publiski pieejami arī inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv sadaļas "Vides veselība" apakšsadaļas "Peldūdens" kategorijā "Peldūdens monitorings".
Inspekcija dara zināmu, ka iepriekšējās peldsezonās par pašvaldības līdzekļiem ūdens kvalitāte Ogres novadā regulāri tika pārbaudīta: Abzas dzirnavdīķis (Suntažu pagasts), baseins pie skolas (Madlienas pagasts), Ogres Vecupe (Salas iela 2, Ogre), Plaužu ezers (Ķeipenes pagasts), Rīgas HES ūdenskrātuve (J.Alunāna iela, Ogre), Ogres HES ūdenskrātuve (Brīvības iela 124/126, Ogre), Ogres upe pie Hipodroma (Ogresgala pagasts), Vilku karjers (Madlienas pagasts), Mežezers (Kalnāju meži,Ogre), Plāteres ezers (Madlienas pagasts).
Ikšķiles novadā šajā kategorijā ietilpst: Dubkalnu karjers, Mazā Jugla Tīnūžos, Selēku ezers, Daugavas pludmale Ikšķilē. Tikmēr Lielvārdes novadā ūdens pārbaudes tika organizētas peldvietās: Rītupīte, "Austriņu ceļš" un "Daugavas iela".
Informācija par Ķeguma novadā veiktajām ūdens kvalitātes pārbaudēm netiek uzrādīta. Ļoti iespējams, ka šādas pārbaudes novada teritorijā nemaz nav veiktas.
Viens no oficiālas peldvietas ieguvumiem ir šādu ūdens pārbaužu veikšana par valsts budžeta līdzekļiem.
Veselības inspekcija ikkatru gadu peldsezonas laikā – no 15.maija līdz 15.septembrim – reizi mēnesī uzrauga peldvietu ūdens kvalitāti normatīvajos aktos noteiktajās oficiālajās peldvietās. Jaunākās pārbaudes veiktas šīs nedēļas sākumā.
2017. gada 7. jūnijā, 12:53, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
finanšu aizdevumi, bez maksas. Jums ir nepieciešama nauda, lai palielinātu savu veiktspēju. Šī nav situācija, bez risinājums, jo Jums varētu būt otra iespēja uz konkrētu kredītu. Jebkāda veida skaidri definētu projektu finansēšanai. Ja jums ir nepieciešams, lūdzu, sazinieties ar mums matti.randoja@yandex.com
Es esmu indivīds gatavi sniegt jums Preet no 3000 eiro līdz 500000 eiro visiem nopietniem cilvēkiem, un spēj izpildīt noteikumus manu piedāvājumu. Man nav nepieciešams daudz dokumentu, bet jums ir jābūt personai Tāpat, Godīgs. Interese ir 3% gadā.matti.randoja@yandex.com
Cik labi, ka Ogres novadā būs mazas, mājīgas, tīras un klusas peldvietas pašiem novada iedzīvotājiem. Siltās brīvdienās jau tā pilnas. Vai vēl vairāk cilvēku vajag? Pakatieties, par ko pārvērtēs tīrais Selēku ezers, tiklīdz kļuva populārs! Ja tie tūristi tik ļoti vajadzīgi, tad celiet atklātu baseinu savu privātmāju tuvumā, lai katru dienu varētu baudīt auto, troksni un atkritumus.