
Pavasara gadatirgus Ogrē pulcē tirgotājus no visām pusēm 
Pavasara gadatirgum Ogrē bija atvēlēta Brīvības iela Ogres centrā un asfaltētais laukums pie Ogres novada Kultūras centra.
Dienas beigās lielākā daļa no aptaujātajiem tirgotājiem ar rezultātiem bija apmierināta, jo preces sarūpētas, ņemot vērā iedzīvotāju iespējamās intereses un vajadzības, un apmierinātas bija abas puses.
Tehniskas ķibeles bija iemesls, kāpēc iecavieši – Gints Kaufmanis un Rita Lāce, zemnieku saimniecība "Zalkši", šodien gadatirgū piedāvāja savus izaudzētos stādus Ogrē nevis Madonā, kā bijis iecerēts no rīta, jo Madonas vietā sasniedzamāka izrādījusies Ogre. Visvairāk pircēji interesējušies par rozēm. Un ir arī par ko, jo kopumā "Zalkšos" audzē apmēram 350 rožu šķirnes.
Mazozolus gadatirgū Ogrē pārstāv Kokneša Andriksona zemnieku saimniecība, kurā audzē krūmmellenes. Kāpēc šīs ogas ir vērtīgas, to jau tagad visi zinot – tā apgalvo ogu audzētājs. Mellenes noder redzes uzlabošanai, ir antioksidants un, protams, ir garšīgas.
"Vislabāk ir ēst svaigas ogas, var arī saldēt. Sezona ir – jūlija beigas, kad sākas pirmā odziņa, līdz septembra pirmajai nedēļai," stāsta K.Andriksons, jo tiek audzētas dažādas krūmmelleņu šķirnes. Ogas saimnieki tirgošanai lasot paši, jo pieredze rāda, ka pašlasītāji vairāk ogu salasot vēderā nekā līdzpaņemtajā groziņā.
No Limbažiem uz Ogri žāvētas gaļas un žāvētu vistu produkciju atvedis SIA "Dūmiņš", ko pārstāv pārdevēja Inguna Ogriņa un vadītāja Gunita Kursule. Tirgus dienas izskaņā preces palicis pavisam maz, jo gandrīz viss iztirgots. "Ogrēnieši mūs jau gandrīz divdesmit gadus pazīst," norāda G.Kursule. "Mēs atbraucam ar pilnīgi svaigi kūpinātu. Viņiem garšo!"
Ogrēnietis Jēkabs Eglītis sevi pieteic kā pašnodarbināto un gadatirgum sarūpējis latviešu spēka zīmes metālizstrādājumos – arī magnētos, uzlīmēs ledusskapjiem, sienām, durvīm, piekaramus pie loga un citviet.
"Tie, kas saprot, kas tas ir, tie novērtē un priecājas redzēt, ka kaut kas jauns parādās tirgū," uzskata meistars un uz jautājumu – kāds spēks ir zīmēs – atbild: "Lai būtu stiprs, ir jāgrib kaut ko sasniegt, droši vien, un jāatrod sev motivācija, tad jau spēki atrodas."
Zemnieku saimniecību "Kreispuses" no Birzgales, kas audzē dažādus stādus, pārstāv Inga Ābelīte. Izaudzēto produkciju – ziedus un stādus – var iegādāties ne tikai gadatirgū, bet arī veikalā "Elvi" Ogres centrā.
Kokaudzētavas "Vīksnas" produkciju no Zantes pagasta gadatirgū piedāvā Iveta Ērgle. "Uz Ogri bija vērts braukt," viņa atzīst. "Pavasaris jau ir stādīšanas laiks. Neskatoties uz visiem lietiem, tomēr cilvēki nāca, kam vajag. Mums ir ģimenes ābeles – tas ir tāds ķēpīgāks darbs. Pavasarī tās uzpotē. Ņem vienu ābeli pamatā, kas veido vainagu, un tad uzpotē vairākas šķirnes. Ogrei īpaši patika potētās vilkābeles, kas zied tādiem skaistiem ziediem. Mums ir divgadīgas ābeles, mums nav pīckiņas, kuras pašiem cilvēkiem jāprot tālāk izveidot."
Nākamais gadatirgus Ogrē – Zāļu tirgus – plānots 22.jūnijā, bet 27.maijā – festivāla "Ogres ritmos" ietvaros – Ogres salā no pulksten 14 iecerēts Pozitīvo lietu tirdziņš.
2017. gada 29. aprīlī, 16:58, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Ko nozīmē pēc tirgus draza - tirgotāji ir normāli cilvēki, kas pēc darba savu darba vietu sakopj, kā ir ar drazu, ko atstāj tusētāji pēc Ogres estrādes apmeklējuma stacijas apkaimē - ir runa par cilvēku kultūru un attieksmi pret līdzcilvēkiem. Tiem kas drazu kopj, diemžēl nemaksā pietiekami, kā daudziem Latvijā strādājošajiem,bet to ko maksā tirgotāji, drazas sakopēji diemžēl savā maciņā neredzēs.
Nav runa par mīļu vai nemīļu, ne arī par to, ka kaut kas ir par velti - varu nosaukt jebkuras Latvijas pilsētas tirgus maksu, kas ir krietni zemāka par Ogrē piedāvāto, bet uzskatu, ka komentāri nav tā vieta, kur saukt ciparus - visās tirgus mājas lapās ir redzama tirgus maksa.
Un kādas cenas mīļais ir citur? Pa velti ļauj tirgoties? Šaubos.