
Ogres novada Sporta centrs ir vērsts uz attīstību
No aizvadītā gada sākuma Ogres novada Sporta centru vada Dzirkstīte Žindiga, līdz ar viņas atnākšanu sporta centrs piedzīvojis vairākas pārmaiņas. Par reorganizāciju, pašreizējo situāciju un plānotajām aktivitātēm nākotnē stāsta sporta centra direktore.
Kādas pārmaiņas piedzīvojis sporta centrs, un kāpēc bija nepieciešama reorganizācija?
Pirms sāku strādāt par Ogres novada Sporta centra direktori, biju Ogres novada Izglītības un sporta pārvaldes sporta speciāliste. Stājoties jaunajā amatā, kopā ar sporta komisiju nolēmām, ka sporta speciālista amats ir jālikvidē un visas viņam deleģētās funkcijas jānodod sporta centram.
Jāsaka, ka mūsu valstī lielākā daļa sporta skolu ir tikai izglītības iestādes, kas realizē profesionālās ievirzes sporta programmas. Ir tikai atsevišķi sporta centri, kas piedāvā iedzīvotājiem dažādas aktivitātes, uzrauga sporta bāzes, un vēl ir arī izglītības iestāde.
Mēs, piemēram, šobrīd esam sporta skola ar programmām sešos sporta veidos: vieglatlētika, orientēšanās sports, rokasbumba, futbols, mākslas vingrošana, svarcelšana. Ar jaunajiem sportistiem strādā 19 treneri. Tāpat mums ir sporta centrs, kura pārziņā ir stadions, sporta halle, šautuve, sporta zāle un Ogres Valsts ģimnāzijas sporta laukums – to visu mēs apsaimniekojam. Šī sporta bāze mums ļauj piedāvāt arī dažādas aktivitātes pilsētas un novada iedzīvotājiem.
Atnākot strādāt uz sporta centru, sapratu, ka ir jāpilnveido ne vien ārējie, iedzīvotājiem redzamie, procesi, bet arī iekšējā struktūra. Sakārtoju darbinieku amata aprakstus un ieguvu vēl vienu štata vienību – sporta projektu koordinatoru.
Esmu dzirdējusi, ka jūs savus audzēkņus īpaši novērtējiet, rīkojot dažādus pasākumus, kuros viņiem tiek izteikta pateicība. Tā ir?
Protams! Ik gadu rīkojam pasākumu “Ogres novada Sporta laureāts”, kur apbalvojam sportistus, sporta spēļu komandas un trenerus par augstvērtīgu rezultātu sasniegšanu jaunatnes un pieaugušo sportā, kā arī informējam sabiedrību par sportiskajiem sasniegumiem un stimulējam sportistus startiem sacensībās un rezultātu izaugsmei.
Pagājušajā gadā mēs iesākām jaunu tradīciju – organizējam Lepošanās dienas, kuru ietvaros tiek izteikta pateicība sportistiem par sezonā iegūtām zelta, sudraba, bronzas medaļām Latvijas jaunatnes čempionātā. Jāatzīst, ka visos sešos sporta veidos mūsu audzēkņi gūst ļoti labus rezultātus.
Šķiet, cilvēki kopumā ir kļuvuši aktīvāki un vairāk pievēršas veselīga dzīvesveida sludināšanai, praktizēšanai.
Pēdējo gadu laikā cilvēki tiešām vairāk domā par savu fizisko sagatavotību, veselību un pievēršas dažādām sporta aktivitātēm. Tas, manuprāt, ir novērojams valstiskā līmenī. Vairāk tiek stāstīts par veselīga dzīvesveida kā neatņemamas dzīves sastāvdaļas nepieciešamību un pozitīvo iespaidu, ko tas atstāj.
Arī Ogres novadā tas ir skaidri redzams. Būtiski palielinājies sportotāju skaits, ne tikai bērnu un jauniešu vidū, bet iedzīvotāju vidū kopumā. Cilvēki skrien, nūjo, vingro. Bieži pārvietošanās ar automašīnu tiek iemainīta pret garāku pastaigu vai braucienu ar velosipēdu. Kad kļūst siltāks, mūsu stadions ir pilns ar skrējējiem, volejbolistiem, basketbolistiem un citiem sporta entuziastiem. Līdzīgi ar aktivitāti ir arī Ogres Zilajos kalnos.
Es domāju, ka iedzīvotāju aktivitāte Ogrē palielinājusies arī sakārtotās infrastruktūras iespaidā. Pilsēta beidzot attīstās, un tas dod papildu iespējas ogrēniešiem.
Kādas ieceres plānotas tuvākā un tālākā nākotnē?
Vislielākais izaicinājums būs nodalīt interešu izglītību no sporta skolas, jo trūkst telpu un treneru. Mūsu mērķis ir sniegt iespēju bērniem un jauniešiem sportot, orientējoties ne tikai uz profesionāliem rezultātiem un sasniegumiem, bet vienkārši izvēlēties sporta aktivitātes brīvā laika pavadīšanai.
Turpināsim atjaunot mūsu sporta bāzes. Pagājušajā gadā atjaunojām divus skrejceļus stadionā, sporta hallē grīdu, taču vēl jāatjauno pārējie celiņi, jāpilnveido pludmales volejbola laukumi, iekštelpas. Tāpat būtu nepieciešams remonts sporta centra ēkā Skolas ielā 12. Tā būtu jānosiltina, jāremontē arī iekštelpas, jānodrošina iespēja telpās iekļūt cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem. Remontu noteikti vajadzētu arī mūsu šautuvē.
Jāsaka, ka Ogrē pietrūkst sporta zāles, kurā būtu iespēja izīrēt telpas dažādiem treniņiem, piemēram, vispārattīstošai vingrošanai, aerobikai un citām grupu nodarbībām. To mēs, diemžēl, nodrošināt nevaram.
Līdz ar Daugavas stadiona rekonstrukciju vairākas sacensības šogad pārceltas uz Ogri. Vai sporta bāze ir atbilstoša liela mēroga sacensībām?
Ņemot vērā mūsu pateicīgo lokācijas vietu – esam Latvijas viducī –, valsts mēroga sacensību organizatori izvēlas tās rīkot Ogrē, jo dalībniekiem ir ērtāk mūs sasniegt.
Esam ieguvuši jaunus sadarbības partnerus, piemēram, Rīgas domi, Cēsu novada pašvaldību, Latvijas Universitāti, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Maijā pie mums notiks vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi”, Latvijas universiāde, SELL spēles, jūlijā Latvijas čempionāts vieglatlētikā, Latvijas Jaunatnes olimpiāde un vēl citas liela mēroga sacensības.
Es uzskatu, ka mēs varam noorganizēt augsta līmeņa sacensības. Par to liecina arī aizvadītajā gadā saņemtās pozitīvās treneru atsauksmes Latvijas vieglatlētikas čempionātā un mūsu attīstības plāni.
2017. gada 12. aprīlī, 10:58, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv