
Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu uzņēmēji Rāmavā 
Šajā nedēļas nogalē Izstāžu kompleksā "Rāmava" notiek 25.starptautiskā izstāde "Lauksaimniecības tehnika. Lauku sēta. Meža tehnika".
Starp aptuveni 240 izstādes dalībniekiem varēja sastapt arī Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu uzņēmējus, zemniekus un mājražotājus.
Neiztrūkstošs izstādes dalībnieks ir darba apģērbu ražotne "Vētras -2". Zemnieku saimniecība "Vētras -2" atrodas Ķeguma novada Rembates pagastā, bet darba apģērbu ražotne izvietota kaimiņu novadā - Lielvārdē.
"Uz izstādi esam atveduši darba apģērbus – kombinezonus, virsjakas, cepures. Īpaši liels pieprasījums pēc siltajām cepurēm, kas skaidrojams ar ziemas tuvošanos. Sestdien līdz pusdienlaikam jau visas bija izpirktas," stāsta ražotnes īpašniece Ināra Dumpe.
Kā novēroja Ogrenet, izstādē liels pieprasījums arī pēc Ķeguma novada Rembates pagastā zemnieku saimniecības "Zarumi" šūšanas darbnīcā darinātajiem izstrādājumiem – dvieļiem, priekšautiem, cepurītēm. "Zarumi" savus pircējus pievilina ar oriģināliem, spilgtiem un asprātīgiem izšuvumiem, kas padara dvieli vai priekšautu personiskāku un ir lieliska dāvana.
Izšūšanas darbnīca veiksmīgi darbojas jau desmit gadus. "Paši šujam, paši izšujam un paši pārdodam," saka darbnīcas īpašniece Sandra Petroviča.
No stādaudzētavas Ikšķiles novada zemnieku saimniecībā "Vībotnes" uz izstādi atceļojuši augļu koku stādi – ābeles, bumbieres, plūmes, vīnogas. Kā atklāj stādaudzētavas īpašnieks Viktors Letlens, saimniecībā audzē arī aprikozes, kā arī eksotiskos un Latvijas dārzos vēl neierastos vīģes kokus. Vīģes koka stādu, atkarībā no lieluma var iegādāties par 5 līdz 10 eiro gabalā.
"Cilvēki pagaidām atturas pirkt vīģes koka stādus, jo baidās, vai tos mūsu klimatiskajos apstākļos varēs izaudzēt. Pa vasaru tos var izstādīt dārzā, bet rudenī ienest siltumnīcā, kur augļi nogatavosies," stāsta V. Letlens. Un piebilst: "Vīģes ir siltummīlošs augs, tāpēc tās jāstāda pavasarī, bet pārējos augļu kokus ieteicams stādīt rudenī, lai tie paspēj iesakņoties un pavasarī vairs nav jālaista. Tie dārzkopji, kas stāda augļu kokus pavasarī, zaudē gadu, jo koks, īpaši, ja nav pietiekami aplaistīts, tik ātri neieaugas."
Zemnieku saimniecības "Bricēni" īpašnieks Valdis Purvinskis no Lēdmanes pagasta piedāvā mājās ceptu īstu lauku maizi, kas cepta pēc senām tradīcijām no dabīgām izejvielām, bez jebkādiem uzlabotājiem. Lai arī "Bricēnos" cepto maizi var iegādāties daudzviet, V.Purvinskis atklāj, ka Rāmavā ir tikai otro reizi. "Bricēnos" tiek ceptas dažādas garšīgas maizes šķirnes, tostarp banānu maize, kura ātri vien tika izpirkta, vislielākais pieprasījums tomēr esot tieši pēc gruntīgas rudzu maizes.
Pircējus vilināja arī lēdmanietes Dailas Vanagas stends, kurā varēja iegādāties auzu cepumus "kā senos laikos", tikpat garšīgus siera cepumus un smaržīgas piparkūkas. Mājražotāja Daila Vanaga gatavo arī ēdamas piparkūku glezniņas, ko var izmantot kā oriģinālu dāvanu dzimšanas vai vārda dienā.
2016. gada 8. oktobrī, 23:19, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Ogres novadā tikai bumbu sit un rebes taisa ar ceļiem .
no Ogres novada neviena?