
Zemessardzes 54.Inženiertehniskajam bataljonam aprit 25 gadi 
Nedēļas nogalē Ogrē norisinājās Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona 25.gadadienai veltīti pasākumi.
Jubilejas svinības tika atklātas 9.septembrī ar sacensībām ložu šaušanā Ogres Tehniskajā sporta centrā, uz kurām bija aicinātas komandas arī no Valsts policijas, Ogres novada Pašvaldības policijas, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ogres novada pašvaldības.
Savukārt 10.septembrī laikā no plkst.14.00 līdz 17.00 laukumā pie Ogres Kultūras centra bija iespēja aplūkot un izmēģināt militāro tehniku, par kuru sevišķi lielu interesi izrādīja bērni un jaunieši.
Ogres Kultūras centra Mazajā zālē visi bija aicināti apskatīt bataljona 25.gadadienai veltītu fotoizstādi. Fotogrāfa, 54.Inženiertehniskā bataljona veterāna Vitauta Mihalovska fotogrāfijās atspoguļots bataljona dibināšanas laiks no 1991. līdz 1992.gadam.
Bataljona gadadienas svinīgo pasākumu ietvaros tika nolikti ziedi Ogres Brāļu kapos.
Kā informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Mairita Senkevicina, Zemessardzes 54.bataljons dibināts 1991.gada 9.septembrī un 2002.gadā tam tika pievienots Zemessardzes 53.kājnieku bataljons, tā personālsastāvs un atbildības teritorija. 2004.gadā 54.kājnieku bataljonam pievienoja Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotu un bataljons tika reorganizēts par Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu.
Dienesta pienākumus Zemessardzes 54.Inženiertehniskajā bataljonā pilda vairāk nekā 400 zemessargu un vairāk nekā 100 profesionālā dienesta karavīru. Bataljona sastāvā ir trīs Inženiertehniskās rotas, Tiltlicēju rota un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota ar apakšvienībām Saldū, Ogrē un Rēzeknē, kas neitralizē nesprāgušo munīciju visā Latvijas teritorijā.
Bataljona galvenie uzdevumi ir sniegt inženiertehnisko atbalstu bruņoto spēku vienībām, neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās operācijās. Bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota ik gadu visā Latvijas teritorijā neitralizē vairākus tūkstošus dažāda kalibra strēlnieku munīcijas, artilērijas lādiņus, mīnmetēju mīnas, aviācijas bumbas un citus sprādzienbīstamus priekšmetus.
Bataljona uzdevumos ietilpst arī atbalsta sniegšana dabas stihiju vai tehnogēno katastrofu seku likvidēšanai Latvijas teritorijā, sabiedriskās kārtības nodrošināšana masu pasākumos, palīdzība policijai pazudušu personu meklēšanā, iesaistīšanās atbildības teritorijā notiekošajos piemiņas un atceres pasākumos, kā arī jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un militārajā izglītošanā.
Bataljons sadarbojas ar Ikšķiles, Ogres, Ķeguma, Iecavas, Rundāles, Bauskas, Lielvārdes un Vecumnieku novadiem.
2016. gada 11. septembrī, 10:27, Aktualitātes
Ogrenet