Atgriezties pie raksta

Valsts prezidents izceļ reģionālo uzņēmēju nozīmi valsts attīstībā Foto Video

Šodien, 27.novembrī Ogrē norisinājās 2. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongress.

2. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrības kongresa “Reģionālās attīstības koncepcija. Valsts. Pašvaldība. Uzņēmēji” uzmanības centrā ir reģionālās attīstības stratēģijas, analizējot un diskutējot par sadarbības nepieciešamību starp pašvaldību un uzņēmējiem tās tapšanā un ieviešanā. 


Kongress Ogrē ir nākamais solis pagājušajā gadā Mārupes uzņēmēju biedrības iedibinātās prakses nostiprināšanā.


Kongresa atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, kurš sveica uzņēmējus, pašvaldības pārstāvjus un citus interesentus Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresā un novēlēja kongresa dalībniekiem atrast daudz jaunu ideju, lai turpinātu attīstīt pašvaldību, reģionus un valsti. “Reģionālo vizīšu ietvaros, viesojoties Latvijas novados un tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, es esmu pārliecinājies, ka Latvijā ir daudz varošu, uzņēmīgu un idejām bagātu cilvēku,” atzīst valsts prezidents R.Vējonis. Prezidents uzsvēra, ka nākamā gada budžetam ir jābūt pēdējam, kura plānošanas un izstrādes laikā netika ņemta vērā sociālo partneru un uzņēmēju intereses un piedāvājumi: “Tā ir arī viena no manām prioritātēm, lai plānojot budžetu tiktu ņemtas vērā pašvaldības un uzņēmēju intereses.” 


Apsveikumu kongresa dalībniekiem nosūtījusi bija arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Ogres novada pašvaldība, kas ir kongresa līdzorganizators, strādā ar uzņēmējiem reģionā aktīvi. Ogres pilsētā 2. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresa dalībniekus sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un uzsvēra, ka Ogres novada pašvaldība lepojas ar novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem: “Esmu gandarīts, ka uzņēmēju kongress notiek Ogrē, un ceru, ka, sanākot kopā uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem, spēsim iezīmēt jaunas, reālistiskas vadlīnijas uzņēmējdarbības stratēģiskai attīstībai.” A.Mangulis klātesošos ar uzņēmējdarbību Ogres novadā iepazīstināja ar video palīdzību, kurā bija iespējams paviesoties pie uzņēmējiem visā Ogres novadā.  


Pasākuma atklāšanā visus klātesošos uzrunāja arī Ogres uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma SIA “Miandum” īpašnieks Didzis Mizis, kurš uzsvēra, ka kongresā pulcējušies aktīvākie sava novada pārstāvji, kuriem nav vienaldzīga sava novada, reģiona un valsts attīstība. “Es esmu pārliecināts, ka uz reģiona izaugsmi var cerēt balstoties tieši uz mazajiem un vidējiem vietējā kapitāla uzņēmumiem, kurus pārvalda vietējie iedzīvotāji un kuriem rūp savu darbinieki un pagasta, pilsētas vai novada attīstība,” uzsver D.Mizis.


Kongresa atklāšanas pasākumā ieradies bija arī Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis uzsvēra: “Neviens cits mūsu vietā šo valsti neattīstīs. Tikai mēs paši varam to uzbūvēt.” 


Šī gada kongresa tēma par reģionālo attīstības stratēģiju jēgu īpaši aktualizējas šobrīd politikā un publiskā vidē izceltās reģionālās reformas kontekstā. Vai politiķi reģionālo reformu un tautsaimniecības attīstību reģionos plāno sadarbībā ar uzņēmējiem? Un no otras puses, cik uzņēmēji paši ir ieinteresēti un aktīvi piedalīties gan šādas stratēģijas veidošanā, gan realizēšanā. 


Kongresa organizatori ir Ogres novada uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru, Ogres novada pašvaldību un Ogres inovāciju un biznesa centru. Kongress ir uzņēmēju, pašvaldību un valsts pārstāvju diskusiju forums, kura nolūks ir uzņēmēju un likumdevēju dialoga veicināšana ar mērķi uzlabot uzņēmējdarbības vidi Latvijā un veidot konkurētspējīgu Latvijas tautsaimniecību.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/34053

2015. gada 27. novembrī, 13:43, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Muris • 2015. gada 28. novembrī, 11:18
Kāda jēga no šīm biedrībām, ja tās organizē pašvaldības, no sev lojāliem cilvēkiem? Būtu labi ja es kļūdītos, taču ir personīga pieredze. Ko var gribēt, ja valsts nedod iespēju attīstīties vidējam uzņēmēju slānim? Pašvaldības lielākoties ir tās kas arī kropļo biznesa vidi- ar savām algām (kā ir jāstrādā uzņēmējam lai nopelnītu kaut 800 euro pēc nodokļu nomaksas?), ar savu darbinieku noslogojumu (nemitīgās kafijas pauzes, darbinieku atrašanās arpus darba vietas utt.). Piedalījos vienā lemšānā. kur viss jau bija izlemts! Ja šis nav farss, tad būtu labi...
Jānis • 2015. gada 27. novembrī, 18:17
Tik gudrs prezidents Latvijai vēl nekad nav bijis! Var tikai apbrīnot mūsu prezidenta zināšanas, erudīciju un intelektu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet