Atgriezties pie raksta

Rekonstruēta represēto piemiņas vieta Ogrē Foto Video

Zīmīgā datumā – 18.novembrī – Ogrē oficiāli atklāta rekonstruētā un vizuāli uzlabotā piemiņas vieta represētajiem.

"Šodien mēs atklājam pienācīgi sakoptu politiski represēto piemiņas vietu. Un ar klusuma brīdi lūgšu godināt un atcerēties cilvēkus, kuriem no izsūtījuma nebija lemts atgriezties brīvā Tēvzemē, brīvā Latvijā!" sacīja Ogres novada pašvaldības vadītājs Artūrs Mangulis.


"18.novembrī mēs ne tikai svinam valsts jubileju, bet arī atceramies tos, kuri ir valsts pamats, tos cilvēkus, kuri ir cīnījušies par mūsu valsti. Mēs atceramies latviešu strēlniekus, mēs atceramies leģionārus un atceramies represētos... Šodien, pateicoties viņiem, ir šāda valsts – Latvija. Esam sakārtojuši šo vietu, lai šis pamats būtu svēts," atklājot pieminekli izteicās pašvaldības vadītāja vietnieks Egils Helmanis. 


Pašvaldības pateicību par realizēto projektu no domes priekšsēdētāja vietnieces Inetas Tamanes rokām saņēma arhitekti un projektētāji Juris Šūpols un Kaspars Kalnozols, kā arī Egils Helmanis, kurš tieši pamudinājis savu pārstāvēto Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK iesaistīties politiski represēto piemiņas vietas sakārtošanas finansiālā atbalsta sniegšanā.


Pirms ziedu nolikšanas un ozola iestādīšanas Ogres represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis pateicās itin visiem, kuri piedalījās šīs patiesi nozīmīgās ieceres īstenošanā, norādot, ka vēl padomju laikos Ogre bija viena no pirmajām vietām, kur ticis uzstādīts represēto piemiņas akmens. "Šī ideja šodien ir realizējusies, lai tiešām mums būtu svētki. Mums ogrēniešiem-represētajiem un arī visai Ogrei tagad ir skaista vieta."


Ilgu laiku represēto piemiņas vieta un piemineklis bija sliktā stāvoklī. Lai šo vietu izveidotu pievilcīgu un pieejamu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tika veikti vairāki uzlabojumi. Laukums, kur atrodas piemiņas akmens, ir nobruģēts, izveidojot izteiktu apļa formu, kam pa perimetru novietoti soli ar atzveltnēm. Bruģētā laukuma centrs uzsvērts ar stariem, kas, krustojoties centrā, veido ausekļa simbolu. Piemineklis novietots uz pulēta granīta postamenta, kas paredzēts arī ziedu novietošanai. Laukumā atrodas arī karoga masts. Līdz piemineklim varēs nokļūt pa trepēm vai pa līkumainu un gludu celiņu – tas simbolizē cilvēku dažādos likteņus, viens taisns, īss, ar šķēršļiem, otrs – līkumains, bet ērts. Uzstādīti arī speciāls apgaismojums.


Pusi no projekta realizēšanai nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem atvēlēja pašvaldība, bet otru pusi, pieņemot 2014.gada Valsts budžetu, piesaistīja Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. Projekta kopējā summa – EUR 55 243.60. Darbus veica SIA "Danks".


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/33973

2015. gada 18. novembrī, 20:40, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jā... • 2015. gada 20. novembrī, 19:13
Velti ceri! Represētajiem ir arī bērni un mazbērni.
apsis • 2015. gada 20. novembrī, 09:23
Sakārtots viens tumš ielas stūris,pozitīvi, a pa tiem represētajiem ,vēsturi nepārrakstisi,pāris gadi un Helmanis ar Murguli vieni paši tur gaudos.
Lunis • 2015. gada 19. novembrī, 20:09
Tā neko , interesants objekts , kautkad kad sveces būs nofiksēšu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet