
Madlienieši Glābējpaku akcijā Rīgā 
Mēneša vidū labdarības iniciatīvas "Paēdušai Latvijai" ietvaros notika kārtējā Glābējpaku akcija – šoreiz Madlienas biedrības "Otrās Mājas" brīvprātīgie pircējus aicināja ziedot galvaspilsētā.
Biedrības vadītāja Lilija Paegle uzsver, ka pēc akcijas saziedotās pārtikas pakas tiks nodotas cilvēkiem, kuriem tās ir nepieciešamas – Madlienā, Krapē, Ķeipenē, Taurupē un Rembatē.
"Ļoti bieži akcijās cilvēkiem gribas arī izrunāties: par valdību, par politiku, par savu dzīvi, pat par saviem hobijiem. Iespēju robežās arī uzklausām," piedzīvotājā dalās L.Paegle.
"Kā parasti, bildējām tik, cik mums paši ziedotāji ļāva. Precizējām adresi, kur bildes varēs ieraudzīt. Mums ir svarīgi šīs bildes parādīt, lai vismaz daļai ziedotāju pateiktu publisku paldies, lai viņu bildes ierosinātu arī citus uz labiem darbiem, bet sakām paldies arī tiem, kuri bildēties nevēlējās," turpina biedrības "Otrās mājas" vadītāja.
Sevišķu pateicību biedrība saka veikala "Maxima" darbiniekiem, kuri strādā Rīgā, Deglava ielā 67! "Tie, ar kuriem mums bija jāsadarbojas, bija īpaši laipni, atsaucīgi. Paldies viņiem arī par to, ka paglabāja vienu pārtikas paku no iepriekšējās dienas. Pircēja bija atnesusi mums ziedot produktus, bet mēs jau bijām prom, un viņa sagādāto atstāja pie administratores, kura laipni pilno paku atdeva mūsu brīvprātīgo komandai nākamajā dienā," tā Paegles kundze.
Brīvprātīgo sastāvā jaunākā bija 14 gadus vecā Egija, kura šādā akcijā iesaistījās pirmo reizi. Viņai līdzās darbojās arī mamma Iluta, kura var lepoties ar savu daudzbērnu – 8 – ģimeni. Piedalījās arī sešu bērnu māmiņa Anna, audžuģimeņu tēvs Māris un piecpadsmitgadīgā Sofija no ģimenes, kurā šobrīd ir 6 bērni. Brīvprātīgo kustībā drīkst iesaistīties personas no 14 gadu vecuma, ja vien viņiem ir interese. Vēl piedalījās brīvprātīgā Antra, kura strādā arī algotā darbā, bet pirms tam daudz piedalījās biedrības aktivitātēs – vadīja kulināro pulciņu. Pasākumu vadīja, koordinēja un atbildēja – Lilija Paegle.
"Ļoti žēl, ka vēl arvien ir nepieciešamas šīs akcijas. Kad ziedotāji bažīgi jautā, vai ziedotā naudiņa, vai paciņas patiešām "aizies" nevis deputātiem (par tādu viedokli L.Paeglei gribas pat pasmieties), bet trūcīgajiem, tad mierīgu sirdi varu teikt – paciņas nonāk patiešām trūcīgajām personām, ģimenēm, bet vai visiem? Diemžēl – nē – jo tik daudz gan nav saziedots," papildina L.Paegle.
Kad pārtikas pakas tiek pārvestas uz biedrību, tiek veikts šķirošanas proces, paku komplektēšana, lai visās būtu līdzvērtīgs daudzums un sastāvs. Ja tiek secināts, ka ir trūkstošie produkti, lai paciņas būtu līdzvērtīgas, tad par ziedoto naudiņu tiek piepirktas klāt vajadzīgās preces. „Reizēm tā ir pat kafija, bet parasti – eļla, cukurs, milti..." norāda biedrības "Otrās mājas" vadītāja Lilija Paegle un pateicas visiem akcijā iesaistītajiem brīvprātīgajiem un, protams, ziedotājiem!
2015. gada 16. martā, 16:37, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Tas viss ir brīvprātīgais darbs, tādi zinātāji paši ne pirkstu nepakustinās citu labā. Bet uz tenkošanu paši pirmie. Nāc uz biedrību, runā atklāti un visu noskaidro.
nevis viena masina bi bet divas bij ,un kapec biedriba strada tikai dazas stundas divas dienas un kapec par sanemtajam pakam baro savus stradniekus kas remonte dzivkli un ???
Ak, anniņa, anniņa!