
Ogres politiski represēto klubs atskatās uz paveikto 
Sestdien Ogres Kultūras centra Mazajā zālē norisinājās gadskārtējā Ogres politiski represēto kluba konference.
Kluba uzskaitē šobrīd ir 659 cilvēki (no Ogres novada – 429, Ikšķiles novada – 93, Lielvārdes novads – 83, Ķeguma novads – 53. Kā norādīja kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis, šogad aizsaulē devušies 23 kluba biedri, tostarp bijušie valdes locekļi Jānis Liepiņš, kurš šogad svinēja 90 gadu jubileju, un Jevgēnija Bertmane, kluba aktīvists Vilis Bruno Skulte, Ogres Goda pilsonis Georgijs Tailovs, kuram līdz 100. dzimšanas dienai bija palicis pusgads, un taurupiete Marta Lazdiņa, kura šopavasar atzīmēja 100 gadu jubileju. Gan nosaukto, gan arī pārējo mūžībā devušos biedru piemiņai tika veltīts klusuma brīdis.
Kluba vadītājs klātesošos 27. konferences 85 delegātus iepazīstināja ar atskaiti par paveikto 2014.gadā – augustā apmeklēts Ikšķilē notikušais Latvijas Politiski represēto apvienības salidojums, pabūts tradicionālajā talkā Likteņdārzā un dažādās kopīgās ekskursijās un izbraucienos. Būtisku ieguldījumu kluba plānu īstenošanā un arīdzan represēto finansiālā atbalstīšanā devušas Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu pašvaldības.
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis konferences laikā norādīja, ka ar viņa pārstāvētās Nacionālās Apvienības iniciatīvu nākamā gada Valsts budžetā ir iekļauta 25 tūkstošu eiro piešķiršana politiski represēto piemiņas vietas Ogrē (Upes prospektā) rekonstrukcijai, savukārt pašvaldība projekta realizēšanā iesaistīsies ar identiskas summas līdzfinansējumu. "Tas ir mazākais, ko mēs varam darīt jūsu labā," tā E.Helmanis, kurš vēlāk saņēma novada domei dāvināto enciklopēdiju Sibīrijas bērni eksemplārus latviešu un angļu valodā. Ogres novada domes deputāts Edvīns Bartkevičs augstu vērtēja politiski represēto kopā sanākšanu un pasniedza klubam ziedojumu, sveicieniem pievienojās arīdzan deputāts Raimonds Javoišs. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte politiski represēto kluba biedriem vēlēja saglabāt ticību un mīlestību, kā arī nezaudēt cerību, bet Ķeguma novada pašvaldības vadītājs Roberts Ozols vēlēja stipru veselību un laimīgu Jauno gadu!
Jau pēc kluba revidenta atskaites noziņošanas debašu laikā tika ievēlēts kluba priekšsēdētājs, par kuru atkārtoti – jau 11. gadu pēc kārtas – kļuva Ivars Kaļķis.
2014. gada 27. decembrī, 22:11, Aktualitātes
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Nevis helmis dabūja,bet mūsu bagātajā valstī lieki 2miljoni budžetā izrādījās,kurus varēja sadalīt savējiem reitinga celšanai. Nu tad par burzmu arī helmim iedeva,kā nekā valdes loceklis taču.
Cik slikti, ka Helmanis dabūja naudu represēto piemineklim.
"Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis konferences laikā norādīja, ka ar viņa pārstāvētās Nacionālās Apvienības iniciatīvu nākamā gada Valsts budžetā ir iekļauta 25 tūkstošu eiro piešķiršana politiski represēto piemiņas vietas Ogrē (Upes prospektā) rekonstrukcijai, savukārt pašvaldība projekta realizēšanā iesaistīsies ar identiskas summas līdzfinansējumu." Tas kopā ir 50 tūkstoši, vai tiks būvēts mauzelejs? Par tādu naudu var māju uzbūvēt. Vai atkal tiks pirkti ārpakalpojumi par konkursu rīkošanu, organizēti metu konkursi ar iespaidīgām balvām uzvarētājiem utt. lai savējo firmas var uzvārīties un galā uzliks kalniņā tikai lielāku akmeni.