Atgriezties pie raksta

Ogresgala slidotavas labiekārtošanu sāks ar talku

Otrdien, 22.oktobrī, Ogresgala tautas namā norisinājās sapulce, kur lēma un diskutēja par Ogresgala publiskās slidotavas sagatavošanu ziemas periodam un tās labiekārtošanu, kā arī iespēju izbūvēt apgaismojumu.

Galvenais jautājums Ogresgala slidotavas veiksmīgai darbībai esot pamatnes savešana kārtībā un laukuma ierobežojošo gumiju uzstādīšana, lai samazinātu ūdens zudumu ledus sagatavošanas laikā.


Iepriekš ūdens ledus liešanai tika ņemts no netālu esošā ūdens torņa, bet tagad tās caurules ir nogrieztas. Tātad ūdens piegāde būtu uz Ogres novada pašvaldības aģentūras "Mālkalne" pleciem. To, ka ar to sarežģījumu nebūs, apstiprināja arī Ogres novada domes priekšsēdētāja padomnieks Jānis Latišs. Pērn slidotavas pamatu liešanai izmantoti 54 kubikmetru ūdens, bet vēlāk tika uzlieti vēl 20. Problēma bijusi tajā, ka ūdens liešanas laikā samērā liela daļa sasūcas zemē. Arī slidotavas pamatne sagādājot raizes – zem tās esošie pazemes avoti spiežot zemes virsmu uz augšu. Ar šķembu krāvumu gan ir izdevies kaut cik visu izlīdzināt.


Paralēli svarīgs jautājums ir slidotavas apgaismojums. Viens no pašreiz piedāvātajiem slidotavas apgaismojuma variantiem, kā realizēšanas izmaksas sasniedz 5000 latu, zaļo gaismu nesaņems. Kā atzina Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Valda Gaile, lauku teritorijā tik mazai slidotavai šādu summu noziedot nevar. Savukārt otrais piedāvājums (ar sešiem laternu stabiem) izmaksātu Ls 2300. "Ja divus stabus samazinātu, paliktu 1800 latu. Bet arī šī summa ir liela," atzina Latišs. Tikmēr Madlienas pagastā slidotavas apgaismojuma uzstādīšana realizēta 700 latu ietvaros. Vēl gan decembrī ir plānoti Ogres novada budžeta grozījumi, kur varētu rast daļu nepieciešamā finansējuma.


Ja plāno taisīt kārtīgu slidotavu, tad vajadzētu arī paredzēt šī laukuma izmantošanas priekšrocības vasaras periodā – izveidot laukumu komandu sporta veidiem vai arī nelielu skeitparku. Jau šādas funkcionālas idejas realizēšanai nākotnē varētu piesaistīt Eiropas Savienības fondu un konkursu līdzekļus.


Savukārt Gaile vērsās arī pie jauniešiem, kuri izrādījuši iniciatīvu slidotavas labiekārtošanai. "Gribētu gan, lai nepastāvētu situācija, ka mēs gribam kaut ko no pašvaldības, bet paši nedarīsim neko. Prasu elementāras lietas – savākt pudeles un bundžas, kas mētājas pie slidotavas un iztīrīt ar kārkliem aizaugušo daļu."


Sapulces dalībnieki nolēma 2.novembrī no plkst.10 organizēt talku slidotavas un tās apkārtnes sakopšanai. Uz talku tiek aicināti visi tie, kuriem Ogresgals un slidotavas liktenis nav vienaldzīgs. Talku koordinēs biedrības "Ogresgalieši" pārstāve Daina Čalpa.


Visa starpā Gaile piebilda, ka šoziem beidzamo reizi darbosies Ogres pilsētas slidotava Ogres 1.vidusskolas sporta laukumā. Tas saistīts ar iespējamo stadiona rekonstrukciju, tāpēc arvien aktuālāks paliek jautājums, kur rast jaunu vietu slidotavas izveidošanai Ogrē. Tālu gan šāda vieta nav jāmeklē – pļaviņa aiz Ogres Kultūras centra būtu izcili piemērota šādas publiski pieejamas infrastruktūras izveidei.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/26169

2013. gada 23. oktobrī, 15:33, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Suns • 2013. gada 26. oktobrī, 00:21
X ir Kaku Valada, es viņu saožu pa gabalu!
santa • 2013. gada 25. oktobrī, 23:38
X, ko tad neuzlēji? tie jaunieši uzņēmās iniciatīvu, ieguldīja savu brīvo laiku un izdarīja milzu darbu. ja vari, izdari labāk vai palīdzi viņiem atrisināt to, kur dabūt ūdeni, lai neappludinātu ceļu. jā, pagājušogad nesanāca, bet jebkurā gadījumā viņi ir izdarījuši vairāk Ogresgala labā, nekā tu un es, te klabinot taustiņus :) un cerams, tādu mūžīgo kritizētāju dēļ viņiem rokas nenolaidīsies iesākto turpināt.
Aldaris • 2013. gada 25. oktobrī, 12:25
Visiem tikai kaut ko stulbu iekomentēt, neko nedarīt, bet kad varēs slidot, tad ar prieku ies un priecāsies. Es to Ogresgaliešu vietā uzliktu kaut simbolisku samaksu par slidošanu tiem, kam grūti aiziet kaut vienu reizi sezonā un palīdzēt sagatavot to laukumu slidošanai. Jo vairāk cilvēku iesaistās, jo mazāk jādara un ātrāk visu var izdarīt. Lai izdodas un ziema nepieviļ!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet