
Vai Pārogrē izaudzis ķirbis – rekordists? 
Laikraksta redakcijā atskan zvans: "Manā dārzā šogad izaudzis neparasti liels ķirbis!" Zvanītāja ir Pārogrē dzīvojošā Līvija Āboliņa. Kā pārliecinājās "OVV", kundzes piemājas dārzā izaugusī dižoga ir patiesi prāva – uz tās var ērti apsēsties pat divi cilvēki.
"Ķirbja sēklas, kas pirktas vienā no Ogres lielveikaliem, man uzdāvināja dzimšanas dienā. Iestādīju un tā ķirbis auga, ar katru dienu, kļūdams aizvien lielāks un lielāks. Tas turpina augt vēl šobrīd. Ķirbjus sēju katru gadu, bet tik liels tas izaudzis pirmo reizi. Gan pašai, gan kaimiņiem brīnums un prieks par šo dižogu," saka Līvijas kundze.
Diemžēl pieteikšanās lielveikalu tīkla "Maxima" organizētajam Latvijas lielākā ķirbja čempionātam, kas bija jāizdara līdz 22.septembrim, jau ir nokavēta, taču Līvijas kundze neskumst: "Protams, būtu jauki, ja šis milzenis nonāktu pie Rīgas Zooloģiskā dārza dzīvnieciņiem, taču to turp nogādāt nespējam. Manā dārzā izauguši vēl citi, normāla izmēra ķirbi, tāpēc tikt galā arī ar šo dižogu pašu ģimenē vien diezin vai varēsim. Ja draugi vai paziņas vēlēsies kādu daļu no ķirbja, es labprāt padalīšos, ja nē, visticamāk to nāksies sakapāt un ierakt zemē, tomēr prieks, ka arī manā dārzā kaut kas tāds varēja izaugt," saka Līvijas kundze.
Šogad "Maxima" organizētais Latvijas lielākā ķirbja čempionāts notika 3.oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kā jau ierasts, piedaloties arī spēkavīram Raimondam Bergmanim. Gadu no gada tiek uzstādīti jauni rekordi un atrasts pats raženākais Latvijas ķirbis. Pērn sacensībās uzvarēja 165 kg smagā dārza oga, kuru bija izlolojusi skrundēniete Daina Badovska.
2013. gada 5. oktobrī, 15:52, Aktualitātes
Dzintra Dzene , "Ogres Vēstis Visiem"
Jaunākie komentāri
Es jūs varu pasūtīt, bet pati nekur neiešu.
Iet runa par ķirbi, nevis par bruņurupuc!i
Patiesi Diźens:)!!!!!