Atgriezties pie raksta

Ķeguma HES ūdenskrātuvē veido mākslīgas zivju nārsta vietas

Projekta "Vienoti zaļākai rītdienai" ietvaros Ķeguma HES ūdenskrātuvē "Latvenergo" sadarbībā ar biedrību "Mēs - zivīm" veido mākslīgas zivju nārsta vietas, informē uzņēmums.

Pirms nedēļas Daugavā pie Kaibalas ievietotas 200 mākslīgās nārsta vietas - upē vairāku kilometru garumā vairākās rindās un dažādos dziļumos iegremdētas no egļu zariem izgatavotas nārsta ligzdas. Tās ievieto attālāk no upes krasta zonas, līdz ar to ligzdas neietekmē ūdenslīmeņa svārstības. Tādējādi ikri nepaliek bez ūdens un saulē neizžūst.

"Latvenergo" norāda, ka mākslīgo nārsta ligzdu izvietošana ūdenskrātuvēs ar svārstīgu ūdens līmeni ir ļoti nozīmīgs pasākums, kas veicina zivju krājumu saglabāšanu un atražošanu. Ligzdas ir piemērotas Daugavas baseinam raksturīgajām zivju sugām – raudām, brekšiem, zandartiem un līdakām.
Šobrīd ir brekšu nārsta laiks un brekšu mātītes nērš ikrus. "Brekšu ligzdas upēs jau izvietojam vairākus gadus un mūsu rosība attaisnojās, jo šīs sugas zivis upēs kļūst vairāk. To apliecina arī makšķernieki, kas paši brīvprātīgi iesaistās ligzdu izvietošanā, lai palīdzētu brekšiem iznārstot," saka biedrības "Mēs zivīm" valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra.

AS "Latvenergo" pērn nāca klajā ar ilgtermiņa iniciatīvu "Vienoti zaļākai rītdienai", lai kopīgi pierādītu, ka vienota visu cilvēku un uzņēmumu rīcība var sniegt taustāmu rezultātu vides kvalitātes uzlabošanā un tās uzturēšanā ilgtermiņā. Projekta aptaujā iedzīvotāji un uzņēmumi noteica, kādi pasākumi dabas un vides saglabāšanai nākotnē ir jāveic, atzīstot par svarīgākajiem atkritumu savākšanu un tā daudzuma samazināšanu, videi draudzīgas ķīmijas lietošanu, racionālu elektroenerģijas izmantošanu un siltuma patēriņa samazināšanu, kā arī uzklausīja ekspertu viedokļus un ieteikumus, lai mainītu savus ieradumus.

"Latvenergo" koncerns ir viens no videi draudzīgākajiem energoapgādes uzņēmumiem Eiropā, jo aptuveni 60 - 70 % no saražotās elektroenerģijas tiek iegūti no atjaunojamiem un videi draudzīgiem energoresursiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/14163

2010. gada 31. maijā, 14:59, Aktualitātes
Delfi.lv

Jaunākie komentāri

MK • 2010. gada 1. jūnijā, 08:30
Divas nedēļas atpakaļ jau redzēju pie Kaibalas iznārstotās zivtiņas... tad vēl viņas peldēja lielos baros gar pašu krastu, pēc nedēļas visas viņas varēja labi redzēt sausajā krastā, paldies nolaistajam ūdenim, un nārsta ligzdas ir "tieši laikā". Bet aktivitāte tiešam ir atbalstāma, tikai lai tā ir laicīga.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet