Ogres upē Lēdmanes pagasta teritorijā izlaiž alatu mazuļus
Lielvārdes novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Mēs zivīm" īsteno Zivju fonda finansētu projektu "Alatu populācijas papildināšana Ogres upē Lielvārdes novada teritorijā”. Projekta ietvaros šonedēļ Ogres upē Lēdmanes pagastā ielaida 30000 alatu mazuļu, kas trīs gadu laikā sasniegs maksimālo svaru – ap 1 kg.
Eiropā alatu makšķerēšanas sacensības ir ļoti populāras makšķernieku vidū. Savukārt Latvijā Eiropas alata ir aizsargājama zivju suga, kas iekļauta Sarkanajā grāmatā. Pamatā alatas apdzīvo tikai Gaujas un Ventas baseinu nelielu daļu un to resurss šajās upēs ir neliels. Latvijā ir uzsākti vairāki projekti par alatu ieaudzēšanu upēs, kur tās iepriekš nebija sastopamas, un Ogres upes baseins ir atzīts par piemērotu alatu dzīves apstākļiem.
Lai alatu ieaudzēšana Ogres upes posmā Lēdmanes pagasta teritorijā būtu sekmīga, alatu mazuļu izlaišanu būtu vēlams veikt vēl vismaz trīs gadus.
2010. gada 16. septembrī, 08:36, Ogres novada ziņas
Ogrenet



Jaunākie komentāri
alatas Ogres upes baseinu nekad nav atzinušas par sev piemērotu, bet daži, kam "čuras sakāpušas galvā" domā, ka viņi to lietu zin labāk nekā alatas :)
Pilnīgas muļķības, kāds tam sakars ar HES :)
ja gribat papildināt zivju daudzumu, tad jānojauc visi tie nejēdzīgie mazie HESi.