Atgriezties pie raksta

Vairāk kā miljons latu vērts līgums par ēku siltināšanu - parakstīts

Šā gada 11. novembrī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs parakstīja līgumu par projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Ogres novada pašvaldības ēkās” īstenošanu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu konkursa „Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās” ietvaros.

Projektu konkurss tika izsludināts š.g. jūlijā un tā mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas patēriņu Latvijas Republikas pašvaldību sabiedriskajās ēkās un ēkās, kas nepieciešamas pašvaldību autonomo funkciju nodrošināšanai.

Ogres novada pašvaldība projektu konkursā pieteica 3 ēku – Ogres ģimnāzijas, Ogres kultūras centra un Ogresgala tautas nama – siltināšanu. Tā kā pieteikšanas termiņš bija ļoti īss un viena mēneša laikā vajadzēja sagatavot gan ēku energoauditus, gan būvvaldē apstiprinātus tehniskos projektus, gan finanšu piesaistes projekta pieteikumu, tad tika izvēlētas tikai tās ēkas, kurām jau agrāk daļēji bija sagatavoti tehniskie projekti.
Projekta realizācija paredzēta 2010.gada laikā, kopējās izmaksas ir Ls 1 618 761.46, no tām pašvaldības līdzfinansējums – Ls 404 690.37 jeb 25%. Projekta ietvaros Ogres ģimnāzijā tiks veikta logu, fasādes un jumta siltināšana, Ogres kultūras centrā tiks siltinātas fasādes, jumts un pagraba griesti, vienlaikus tiks ierīkots ārējais lifts, lai nodrošinātu ēkas pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un Ogresgala tautas namā tiks siltinātas vēl nenosiltinātā korpusa fasādes, pagraba griesti un jumts (lai nodrošinātu optimālu rezultātu, projekta ietvaros tiks demontētas mansarda stāvā iebūvētās istabas). Saskaņā ar Vides ministrijas sagatavoto aprēķinu Ogres novada pašvaldības projekta rezultātā oglekļa dioksīda emisiju samazinājums būs 0,359 kgCO2/Ls gadā.
Līguma nosacījumi Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajiem projektiem ir ļoti stingri – ja netiek sasniegts plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājums, tad būvniecībai piešķirtā nauda ir jāatgriež finansējuma piešķīrējam, tāpēc arī pašvaldība ir konsultējusies ar dažādu jomu speciālistiem, lai sagatavotu normatīvajiem aktiem atbilstošu iepirkumu dokumentāciju un ar būvuzņēmējiem un būvuzraugiem slēdzamo līgumu projektus. Paredzams, ka būvniecības līgumos tiks prasīta energouzraudzība būvdarbu veikšanas laikā, kā arī būvuzņēmēja atbildība par veiktajiem darbiem vēl 5 gadus pēc būvdarbu norises.
Gita Bambāne, Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/12442

2009. gada 12. novembrī, 14:44, Ogres novada ziņas
Gita Bambāne, Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja

Jaunākie komentāri

daudzpunkts • 2009. gada 13. novembrī, 20:39
Vai nu tur maz rēķinātāju, uz rēķināšanu visi naski, ar darbiem kaut kā neiet...:)
Gints2 • 2009. gada 13. novembrī, 18:02
nez , kas to summu sarēķināja...
kašķis • 2009. gada 13. novembrī, 10:12
Tas ir fakts , konkursus vinnēs tikai un tikai draugi , radi un paziņas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet