Atgriezties pie raksta

Visu paaudžu ogrēnieši godina kritušos karavīrus

Vakar, 11.novembrī, Daugavmalā pie Latviešu strēlnieku cīņu atceres zīmes pulcējās vairāki desmiti ogrēniešu, lai dotos lāpu gājienā uz Brāļu kapiem, tādējādi atceroties visai latviešu tautai nozīmīgos notikumus pirms  deviņdesmit gadiem, kad 1919.gada 11.novembrī Rīgā izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis.

Pie piemiņas akmens Daugavmalā pulcējās dažādu paaudžu ogrēnieši. Viņu vidū arī Jāzeps Noviks, kurš iesaistījies Latvijas Nacionālo karavīru apvienībā, organizācijā “Daugavas vanagi” un arī Ogres Politiski represēto kluba darbībā.

Novika kungs Ogrenet pastāstīja, ka pats gan nav nekādās brīvības cīņas piedalījies, bet Latvijas Nacionālo karavīru apvienībā iestājies aiz cieņas pret vectēvu, kurš bijis latviešu strēlnieks, savukārt viņa tēvs par neatkarīgu Latviju cīnījies leģionāru rindās.

Nereti raisās diskusijas, ka mūsdienu jauniešiem ir sveši tādi jēdzieni, kā patriotisms, viņi arī nezina, kas ir Lāčplēša diena un kāpēc tā latviešu tautai tik nozīmīga.

Ogres Politiski Represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis atklāja, ka viņš par Lāčplēša dienu uzzināja tikai pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, jo sociālismā augušajiem par tādām lietām neviens nestāstīja. Tajā pašā laikā Kalķa kungu nedaudz izbrīna tas, ka arī mūsdienu jaunieši ir tik vāji informēti par Latvijas vēstures svarīgākajiem notikumiem, kaut gan tagad ir visas iespējas to apgūt.

Ogres Profesionālās skolas audzēknis Jānis Eglītis ir vienisprātis ar Ivaru Kaļķi, ka mācību iestādēs par Latvijas vēsturi jauniešiem nestāsta tik plaši un padziļināti, kā tas būtu nepieciešams. Daudz vairāk zināšanu par Latvijas vēsturi varot iegūt kopā ar biedriem no Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas dodoties pārgājienos pa leģendārajām latviešu strēlnieku cīņu vietām. Jānis kopā ar saviem draugiem bija ieradies arī uz lāpu gājienu.

Īsā uzrunā pie piemiņas plāksnes Nacionālo Bruņoto Spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš aicināja atcerēties savas tautas vēsturi un godināt ar klusuma brīdi gan tos 16 latviešu strēlniekus, kas te krita 1916.gada rudenī, gan arī tos 7 karavīrus, kas gājuši bojā mūsdienu starptautiskajās operācijās.
Tālāk lāpu gājiena dalībnieki devās uz Brāļu kapiem Turkalnes ielā, kur nolika ziedus pie pieminekļa.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/12441

2009. gada 12. novembrī, 14:42, Ogres novada ziņas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

lecigais • 2009. gada 12. novembrī, 21:52
bija baigi normāli!
st` • 2009. gada 12. novembrī, 20:45
zheel ka netiku,grasijos jau doties tik plani izjuka :(
... • 2009. gada 12. novembrī, 17:42
žēl ka daudzi tomēr labāk sēdēja mājās un neieradās, lai kaut to stundiņu piedalītos gājienā, pagodinot tos kuri cīnijās par šo zemi, lai mēs te varētu dzīvot! Bet paldies Egilam vispār par to ka ir šis piemiņas akmens un piemineklis kur iet gājienā. Man patika!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet