Nākamgad NVA filiāles strādās 12 stundas dienā, 6 dienas nedēļā
Lai nodrošinātu iespējas bezdarbniekiem, darba meklētājiem un bezdarba riskam pakļautiem cilvēkiem arī turpmāk atbilstošā apmērā saņemt aktīvos nodarbinātības un preventīvos bezdarba samazināšanas pasākumus, Labklājības ministrija (LM) piedāvā vairākas iespējas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kapacitātes stiprināšanai, informē Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilona Jurševska.
Šāda rīcība nepieciešama, ņemot vērā straujo bezdarba un pakalpojumu saņēmēju skaita pieaugumu, kā arī veikto NVA darbības optimizāciju - samazināto darbinieku skaitu un palielināto noslodzi. Pēc statistikas datiem pēdējā gada ietvaros bezdarbnieku skaits uz vienu inspektoru ir dubultojies. Ja 2008.gadā uz vienu inspektoru bija 327 bezdarbnieki, tad 2009.gada 20.septembrī - 630 bezdarbnieki.
Viens no LM piedāvātajiem variantiem paredz palielināt NVA darbinieku skaitu, kuri strādā ar klientu, nodrošinot filiāļu pieejamību 12 stundas dienā un 6 dienas nedēļā. Tomēr, ievērojot, ka šis variants saistīts ar papildu finanšu līdzekļu nepieciešamību, valdība šonedēļ vienojās atbalstīt atbalsta personāla skaita palielināšanu, šim nolūkam izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļus vismaz 544,6 tūkst. latu apmērā.
Tas nozīmē, ka NVA papildus piesaistīs 127 atbalsta darbiniekus esošajiem inspektoriem un referentiem nodarbinātības jautājumos no kvalificēto bezdarbnieku vidus, neiekārtojot jaunas darba vietas, bet gan nodrošinot klientu apkalpošanu jau esošajās vietās atbilstoši maiņu grafikam.
2009. gada 10. oktobrī, 13:22, Ogres novada ziņas
Ogrenet



Jaunākie komentāri
Paga te tak viena cita IESTĀDE vestija ka KRIZE tāpēc strādāšot 3-4 dienas nedēlā :):)
Labi, labi vismaz 127 bezdarbnieki tikas pie darba.