Ogresgala pamatskolā atklās Mammadaba vēstniecību
1. septembrī Ogresgala pamatskolā tiks atklāta Mammadaba vēstniecība, kas turpmākā mācību gada laikā darbosies kā reģionāls meža vides izglītības centrs. Ogresgala pamatskola šo godu ir nopelnījusi, aizvadītajā mācību gadā, piedaloties sakopšanas talkā, sakopjot dabas taku un pagasta teritoriju, izliekot putnu būrīšus, stādot mežu, mācoties matemātiku mežā "Meža olimpiādes" ietvaros, dodoties izglītojošā ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, kā arī tiekoties ar Cūkmenu.
Ogresgala pamatskolā un vēl astoņās citās Latvijas skolās šī mācību gada 1. septembris būs īpašs – pirmo reizi, sadarbojoties a/s "Latvijas valsts meži" un Izglītības un Zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centram, tās tiks akreditētas par Mammadaba vēstniecībām.
No Ogresgala pamatskolas visaktīvākie pērn bijuši visu deviņu klašu audzēkņi, kā arī viņu skolotājas - Vita Poriete, Anita Gutāne, Vera Krilovska, Zanda Puķāne, Gunta Salmiņa, Aina Krinberga, Inese Frīdenberga.
Mammadaba vēstniecības saņems Mammadaba karogu un akreditācijas rakstu, kā arī unikālu Mammadaba vēstniecības stendu bibliotēkai ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem. Katras mežsaimniecības apsaimniekotajā teritorijā esošā Mammadaba vēstniecība iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.
Mammadaba vēstniecības 2009./2010. mācību gadā:
Ziemeļkurzemē – Dundagas vidusskola
Dienvidkurzemē – Remtes pamatskola
Zemgalē – Aizupes pamatskola
Vidusdaugavā – Ogresgala pamatskola
Rietumvidzemē – Dzērbenes vidusskola
Austrumvidzemē – Strenču vidusskola
Dienvidlatgalē – Līvānu 1. vidusskola
Ziemeļlatgalē – Rugāju vidusskola
Rīgā – Zaķumuižas pamatskola
Roberts Strīpnieks, a/s "Latvijas valsts meži" valdes priekšsēdētājs atzīst: "No vienas puses, "Latvijas valsts mežu" uzdevums ir vienkāršs un skaidrs – apsaimniekot Latvijas valstij piederošos mežus. No otras, mēs gribētu dot savu ieguldījumu, lai tuvinātu cilvēku dabai. Tāpēc ir tapusi Mammadaba – ar mērķi iepazīstināt gan Latvijas, gan citu zemju iedzīvotājus ar mūsu dabas bagātībām, ļaujot ikvienam izjust kopību ar dabas pirmatnējo skaistumu. Mammadaba vēstniecību atkreditēšana skolās ir vēl viens veids, kā jau no mazotnes izzināt dabu, mežu un visu dzīvo sev apkārt."
Mammadaba nu ir kļuvusi jau par kustību, kurā iesaistījušies arī sabiedrībā zināmi ļaudis – pagājušā rudenī par Latvijas dabas unikālo dabas vērtību vēstnešiem jeb Mammadaba oficiālajiem vēstniekiem kļuva pianists Vestards Šimkus, fotogrāfs Andris Eglītis, dziedātājs Intars Busulis, aktrise Ieva Puķe, dziedātājs Andris Ērglis, modes māksliniece Natālija Jansone, fotogrāfs Sergejs Kondrašins, aktrise Dita Lūriņa, diriģents Māris Sirmais, raidījuma "900 sekundes" vadītāja Kristīne Garklāva un "Bez Tabu" vadītāja Evelīna Kovaļevska, kuri atzinuši dabu par neatņemamu savas dzīves un darba sastāvdaļu – rodot tajā gan garīgu piepildījumu, gan iedvesmu. Vairāk lasiet mammadaba.lv.
Papildu informācija:
Inga Miķēna, AS „Latvijas valsts meži”
Tel. 26568825.
2009. gada 18. augustā, 13:18, Ogres novada ziņas
Ogrenet



Jaunākie komentāri
Ogala pamatskola The best of the best Skolotāji ideali un Jaunie 9 tā pat!
Super, visu godu Ogresgala pamatskolas skolotājiem un protams arī audzēkņiem :)