
Lielvārdē tur godā dramaturga Gunāra Priedes piemiņu 
Sestdien, 21.martā, kultūras namā "Lielvārde" nu jau uz tradicionālo tikšanos ieradās Gunāra Priedes talanta cienītāji, laikabiedri un tuvinieki.
Visus kopā jau trešo gadu pēc kārtas saved kāds kultūrvēsturisks notikums – Gunāra Priedes Rakstu jeb grāmatas "Gunāra Priedes dzīve un darbi" kārtējā sējuma atvēršanas svētki. 17.martā ir arī Gunāra Priedes dzimšanas diena.
Nupat pie lasītājiem nonācis teātra zinātnieces Ievas Strukas sastādītais Gunāra Priedes Rakstu 3.sējums, kas aptver dramaturga dzīves un daiļrades posmu no 1969. līdz 1976.gadam.
"Šī sējuma darba nosaukums ir "Lielvārdes sējums". Pāršķirstot tā lappuses, jūs atradīsit draugu, radu un paziņu vārdus,” uzrunājot pasākuma dalībniekus, sacīja I.Struka.
"Iepazīstoties ar šo sējumu, gribētos, lai jūs lielāku uzmanību pievērstu laikam, kurā uz trim gadiem aizliedz ne tikai Gunāra Priedes lugas, bet arī jebkuru viņa rakstīto vārdu. Man, šķiet, svarīgi neizsvītrot šo laiku no Latvijas vēstures un paskatīties uz to šodienas skatupunkta, jo tolaik tas bija aizliegts. Bez tā laika izvērtēšanas, mēs nespēsim saprast šodienu,” atzina I.Struka.
Spilgtas padomju režīma iezīmes, kas ietekmēja radošu cilvēku, tajā skaitā dramaturga Gunāra Priedes, dzīvi un darbu, atklāja bijušā Valsts Jaunatnes teātra aktrises Velta Skurstene un Anta Krūmiņa.
Atmiņās par Gunāru Priedi un viņa Lielvārdes laiku dalījās Dzidra Bļodone, Anastasija Neretniece, Velta Gobiņa, Jānis Ķuzulis, Pēteris Priede un citi.
2015. gada 22. martā, 12:36, Lielvārdes novada jaunumi
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Visu cieņu lielvārdiešiem, kā arī profesionāļiem par dramaturga Gunāra Priedes literārā mantojuma godā turēšanu un aktualizēšanu! Mums, latviešiem, nav pārāk liela daudzskaitlība izcilu dramaturgu ziņā, tālab prieks, ka dižgari netiek lemti aizmirstībai... Skaisti!