Atgriezties pie raksta

Ķeguma sociālās mājas iemītniekiem dāvina mobilo pacēlāju Foto

Ceturtdien Ķeguma Sociālās aprūpes mājā valdīja neliels satraukums - darbinieki un iemītnieki gaidīja firmas pārstāvi, kurš piegādāja sieviešu kluba "Ķeguma Saulespuķes” un Norvēģijas Sieviešu un ģimeņu asociācijas Horlandes biedrības sarūpēto mobilo pacēlāju. Novērtēt dāvanu bija ieradies arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols.

Kā Ogrenet pastāstīja Ķeguma novada Sociālā dienesta vadītāja Vineta Kļava, sociālās aprūpes mājas iemītniekiem līdz šim tāds pacēlājs nebija pieejams. Vislielākais prieks pat tehnisko palīglīdzekli ir sociālajām aprūpētājām, kurām līdz šim iemītnieki ar pārvietošanās grūtībām bija jānes uz rokām. Firmas pārstāvis apmācīja piecas darbinieces, kurām pacēlājs turpmāk būs jāizmanto ikdienā.


Šobrīd Ķeguma sociālās aprūpes mājā tikai divām kundzēm, no kurām vienai ir jau 98 gadi (starp citu, minētā kundze savulaik bijusi aktīva saulespuķu biedre), būtu nepieciešams pacēlājs, lai nokļūtu uz pirmo stāvu un atpakaļ. Taču tas nenozīmē, ka mobilais pacēlājs stāvēs dīkā, jo kontingents mainās un pēc novada veco ļaužu pārcelšanās uz Rembati, kur plānots iekārtot sociālās aprūpes centru, iemītnieku skaits palielināsies un pieaugs pieprasījums pēc pacēlāja pakalpojumiem. Jaunajā sociālās aprūpes centrā būs jau iebūvēts stacionārais pacēlājs, bet tiks izmantots arī šis pacēlājs.


Mobilais pacēlājs izmaksājis 2,5 tūkstošus latu, kuram nepieciešamo finansējumu sagādājušas sadarbības partneres no Norvēģijas, bet labdarības akcijas organizatoriskā darba daļu paveikušas "Ķeguma Saulespuķes”. Maija beigās norvēģietes viesojās Ķegumā un arī apmeklēja sociālās aprūpes māju, kur pārliecinājās par pacēlāja nepieciešamību.


Abas dāmu organizācijas saista jau vairāk nekā desmit gadu ilga draudzība. "Mums ir nepārtraukta sadarbība, kura galvenokārt vērsta uz labdarību. Katru gadu mēs no Norvēģijas saņemam noteiktu finansējumu, kuru izlietojam, lai bērniem no trūcīgām ģimenēm nodrošinātu brīvpusdienas, palīdzam apmaksāt bērnudārzu vai sagādāt nepieciešamo skolai,” stāsta sieviešu kluba "Ķeguma Saulespuķes” vadītāja Liāna Čodore.


Viens no projektiem, kurā piedalījušās abas dāmu organizācijas, ir bērnu rotaļlaukuma izveide pie Ķeguma kultūras nama. Norvēģietes palīdzējušas arī Ķeguma bibliotēkā iekārtot telpas sabiedriskajām organizācijām.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/kegums/20660

2012. gada 29. jūnijā, 00:03, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2012. gada 29. jūnijā, 21:13
re : Kur atkal ?:)
re • 2012. gada 29. jūnijā, 21:04
Lunim: lācis? atkal tas lācis!
Lunis • 2012. gada 29. jūnijā, 09:33
es arī : Man privāts blogs , es kā čukča "Ko redzu to dziedu" :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet