
Reģionālajā forumā Ikšķilē tiekas jaunieši no pieciem novadiem 
19.janvārī Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā norisinājās reģionālais jauniešu forums "Jaunieši Eiropā – kas tālāk?", ko organizēja Ikšķiles novada pašvaldība.
Reģionālais jauniešu forums notika projekta "Strukturētā dialoga vietējās konsultācijas Ikšķiles novadā" ietvaros.
"Foruma mērķis ir kopā ar jauniešiem no tuvumā esošajām pašvaldībām, ar kurām mēs sadarbojamies, kopīgi diskutēt par Eiropas Savienības izvirzītājiem jautājumiem. Diskusijā piedalās arī politiķi un jaunatnes jomas eksperti," stāsta Ikšķiles novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo.
Jaunieši no Ikšķiles, Ogres, Olaines, Salaspils, un Stopiņu novadiem kopīgi ar politiķiem un lēmumpieņēmējiem diskutēja par tēmu "Jaunieši Eiropā – kas tālāk?", lai kopīgi izstrādātu rekomendācijas, kuras virzīs uz Latvijas Jaunatnes padomi.
Foruma dalībnieki darbojās četrās grupās. Katra grupa sākotnēji meklēja atbildes uz kādu no četriem jautājumiem - kam būtu jāmainās, lai padarītu lauku reģionus pievilcīgākus jauniešiem; kādu lomu jaunieši var spēlēt dabas aizsardzībā?; ko varētu darīt, lai palīdzētu jauniešiem no atstumtām sabiedrības grupām pilnībā iekļauties sabiedrībā?; kas varētu palīdzēt jauniešiem izvirzīt nākotnes mērķus?
Ik pēc 20 minūtēm grupas pievērsās citam jautājumam, lai visiem dalībniekiem būtu iespēja izteikties par izvirzītājiem jautājumiem un papildināt iepriekšējās grupas viedokli. Jaunieši no dažādiem novadiem aktīvi iesaistījās savstarpējās diskusijās.
"Esmu bijis līdzīgā pasākumā "Kafija ar politiķiem", kurā piedalījās tikai Ikšķiles novada jaunieši, bet vēlējos darboties plašāka mēroga jauniešu forumā, kur varētu apmainīties ar viedokļiem ar jauniešiem no citiem novadiem un diskutēt par jautājumiem, kas man interesē. Vēlos iegūt jaunas zināšanas un idejas, par kurām iepriekš varbūt nemaz nebiju iedomājies," savu izvēli darboties forumā pamato ikšķilietis, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas 10.klases skolnieks Herberts Kašs.
Pēc atbilžu meklēšanas uz jautājumu "Kas varētu palīdzēt jauniešiem izvirzīt nākotnes mērķus?", Herberta viedoklis ir, ka jauniešiem nav jāpaļaujas tikai uz karjeras konsultantu un citu speciālistu ieteikumiem, bet jāsāk darīt pašiem, lai iegūtu praksi un pieredzi, kas palīdzētu sasniegt iecerētos mērķus. "Pats cenšos piedalīties Ikšķiles novada un Rīgas pilsētas pasākumos, lai gūtu šo pieredzi," atklāj H.Kašs.
Kopā ar jauniešiem grupās aktīvi diskutēja politiķi un jaunatnes jomas eksperti. Visvairāk politiķu un pašvaldības pārstāvju bija no Ikšķiles novada domes. Forumā piedalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, izpilddirektors Mariss Martinsons, deputātes – Zane Bēķe, Ingūna Bērziņa, Agita Kābele, Izglītības, sporta un jaunatnes pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.
Ogres novada domi forumā pārstāvēja deputāts Jānis Iklāvs. Viņam jautājām, kāpēc politiķim ir svarīgi piedalīties šādā forumā un diskutēt kopā ar jauniešiem. "Manuprāt, tas ir maldīgs uzskats, ka jaunieši ir tie, kuri veidos nākotni, viņi ir mūsu tagadne. Pieaugušie bieži vien jauniešus novērtē par zemu, un neļauj viņiem darboties. Novērtējums un uzticēšanās jauniešiem ļaus izvairīties no patērētāju sabiedrības izveidošanās. Forums ir viena no šādām iespējām, lai jaunieši redz jēgu tam, ko viņi dara," norāda J.Iklāvs.
Projekta "Strukturētā dialoga vietējās konsultācijas Ikšķiles novadā" ietvaros decembrī notika pasākums "Kafija ar politiķiem", janvārī organizēts reģionālais forums, savukārt februārī plānots pasākums "Saldējums ar lielajiem". "Projekta noslēgumā notiks Ikšķiles novada jauniešu forums, kurā runāsim ar jauniešiem par viņiem svarīgiem jautājumiem. Šobrīd izstrādājam plānošanas dokumentu darbam ar jauniešiem, kurā iekļausim viņu ieteikumus," saka E.E.Deribo.
2018. gada 22. janvārī, 08:40, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet