
Ikšķiles novada skolas ir gatavas jaunajam mācību gadam 
30.augustā Ikšķiles novada domes deputāti un pašvaldības pārstāvji apmeklēja Tīnūžu pamatskolu, Ikšķiles vidusskolu, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu un Ikšķiles Brīvo skolu, lai pārliecinātos, vai mācību iestādes jaunajai mācību sezonai ir gatavas.
Kā atzina Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kaut arī katrai skolai ir sava specifika, visu izglītības iestāžu vadība un to darbinieki ir ieguldījuši lielu darbu, lai jaunajā mācību gadā skolēni varētu pilnvērtīgi apgūt mācību programmu.
Tīnūžu pamatskolas direktora p.i. Juris Saratovs informēja, ka vasaras mēnešos skolā veikti dažādi remontdarbi, uzlabojot telpu vizuālo noformējumu, kā arī iegādāti lieli monitori sākumskolas klašu skolēnu mācību procesa vajadzībām.
Tīnūžu pamatskolā 2017./2018.gadā mācīsies 115 izglītojamie. Nelielais skolēnu skaits klasēs pedagogiem sniegs iespēju strādāt individuāli ar katru skolēnu. Jau ceturto gadu skola turpinās īstenot Eko skolas projektu, piedaloties un organizējot dažādus ar vides izpēti saistītus pasākumus.
Arī skolēniem bagātā Ikšķiles vidusskola ir gatava jaunajam mācību gadam. Lai arī notiek intensīva Ikšķiles vidusskolas piebūves celtniecība un vasarā veikti dažādi darbi ēkas esošajos korpusos, darīts viss iespējamais, lai skolēnus 1.septembrī varētu uzņemt drošā un mācībām piemērotā vidē.
Tā kā izglītojamo skaits sasniedzis jau 981, skolas vadībai nācies risināt arī telpu jautājumu. Kā atklāja skolas direktors Česlavs Batņa, liels izaicinājums jaunajā mācību gadā būs nodrošināt ēdināšanu 486 sākumskolas skolēniem. Līdz ar veikto ēdnīcas rekonstrukciju, ēdnīcā izvietoti galdi 500 vietām, iegādāts arī papildus aprīkojums, kas nodrošinās silta ēdiena pasniegšanu.
Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai šis būs piektais mācību gads, un tajā mācīsies 284 audzēkņi. Tās direktore Valda Jermanova informēja, ka skola īstenos 16 izglītības programmas profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas mūzikas un mākslas nozarē. Jau tradicionāli skolā varēs pilnveidoties var ne tikai skolas vecuma bērni, bet arī pieaugušie un personas ar īpašām vajadzībām. Šogad savu darbību turpinās pūtēju orķestris. Kā nenovērtējamu dārgumu tas ieguvis mantojumu - Gunāra Freidenfelda nošu partitūras.
Ikšķiles Brīvajā skolā, kura darbojas pašvaldībai piederošajā īpašumā, ar katru gadu vērojama izaugsme - izremontētas vecās telpas un radīta mājīga mācību vide saimēm, labiekārtotas arvien plašākas teritorijas skolas apkārtnē. 2017./2018.mācību gadā skolu apmeklēs 75 pirmsskolas un skolas vecuma bērni. Šogad skola izvirzījusi mērķi mācību un audzināšanas darbā akcentēt darba tikuma tēmu.
2017. gada 30. augustā, 22:02, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv
Jaunākie komentāri
Pēc rakstītā satura varu secināt, ka esat jenotu pasugas, tāpēc paskaidrošu savu - seskveidīgi uzrakstīto domu:Pirmajā teikumā izteicu savu prieku par mūzikas skolas darbību! Otrajā teikumā rakstīju par Ikšķiles vidusskolu, kurā problēma ir kadru mainība, kuras cēloni nezinu, Tīnūžu pamatskolu, kura pamazām tiek likvidēta pamatotas ekonomiskas situācijas dēļ (sākumā līdz sešām klasēm un vēlāk kļūs par bērnudārzu) un brīvā skoliņa pēc kuras absolvēšanas bērniem ir grūti tikt līdzi vispārizglītojošās skolās (taču saprotu, ka bērni ir dažādi un nenosodu šādu izglītības modeli, vien žēl bērnus, kas pusaudža gados nonāk grūtā situācijā - netiek līdzi mācībās) trešajā teikumā īsumā ieskicēju Kļaviņas kundzes veiktās reformas Tīnūžos, kuru rezultātā atlūgumus uzrakstīja 7. skolotājas- tā kā direktori A. Grasi atbrīvoja paši deputāti, tad jau laikam arī viņi ir sapratuši savu kļūdu, kā arī izteicu cerības, ka atlikušajos gados skolā valdīs normāls darbs (dirktora p.i. šobrīd darbojas cerīgi, taču problēma varētu būt daudzo amatu savienošana) Ceturtajā un piektajā teikumā izteicu cerību, ka domes vadība spēs atrisināt šo svarīgo (lai skolās nenotiktu kadru mainība lielā apmērā, jo labus skolotājus atrast nav viegli, piemēram Tīnūžos viņiem ļāva izaugt un nobriest kā labiem skolotājiem- tas nenotiek vienā gadā ) jautājumu. Sestajā teikumā citēju rindu no A. Čaka dzejoļa, ar ko izteicu domu, ka man atliek cerēt, jo iespaidot šos procesus es nevaru, pat ja ļoti vēlētos. Pēdējā teikumā novēlēju veiksmi visām skolām, jo tur mācās mūsu bērni! Par to skrāpēšanos varu paskaidrot, ka izmantoju savas tiesības paust savu viedokli, un neuzskatu ka tam būtu jābūt glancētam. Ja spēsiet saprast manu rakstīto- ne visu padarīto es nosodu, taču sprotu, ka esat šobrīd vadošās partijas pārstāvis un Jums ir grūti pieņemt kaut vismazāko kritiku, taču es ceru ka ar laiku viss var mainīties, jo neko citu kā paust savu viedokli man nav iespējas! Jūsu rakstītais "Viss taču notiek, viss darbojas, ko tad var rūkt?" ir balta patiesība, tikai mani neapmierina tas, kā šī darbība notiek un cik tā izmaksā sabiedrībai kuras viedoklim Jūs slaidi uzspļaujat!
Par ko tad sāp - ka Tīnūžos ir slikti vai ka Elkšņos ir labi? Viss taču notiek, viss darbojas, ko tad var rūkt? Kā esat apnikuši ar skrāpēšanos! (Seskam Fabregasam~) Vai pats vari saprast savu rakstīto? Varbūt ir vērts sākt mācīties kopā ar bērniem?
Ikšķiles vidusskola nav gan gatava. Tikko lasīju, ka ēdnīca nav nodota un veselu nedēļu ne bērni ne skolotāji nevarēs papusdienot. Česlav, sūdu brālis tu esi. Kā var pieņemt skolu kā gatavu, ja nav nodrošināts viss, kam jābūt?