Atgriezties pie raksta

Ikšķilē jauna tradīcija – "Daugavas prospekta Ielas svētki" Foto

Šodien pirmo reizi Ikšķilē norisinājās "Daugavas prospekta Ielas svētki-gadatirgus", kurā piedalījās Ikšķiles, kā arī kaimiņu novadu uzņēmēji, amatnieki, tirgotāji un ražotāji.

Pasākuma idejas autors ir SIA "Egliss", kas 2016.gada nogalē Ikšķilē, Daugavas prospektā atvēra vietējo mājražotāju veikaliņu "Labumu bode". "Mēs vēlējāmies uz gadatirgu uzaicināt Ikšķiles novada amatniekus, ražotājus, pakalpojumu sniedzējus, lai viņus varētu tuvāk iepazīt. Nereti gadās, ka nezinām, ko ražo gan tepat blakus ielā, gan novadā. Galvenā ideja – parādīt Ikšķiles novada iedzīvotājiem savējos uzņēmējus un amatniekus," portālam "OgreNet.lv" norāda pasākuma iniciatore, veikaliņa "Labumu bode" īpašniece Laima Eglīte. 


Gadatirgū bija aizņemtas 84 tirdzniecības vietas, no kurām Ikšķiles novada amatnieki, ražotāji bija sastopami 12 stendos. "Sākotnējā ideja bija tikai Ikšķiles novada ražotāju gadatirgus, bet atsaucība šoreiz nebija pietiekami liela, tāpēc nācās aicināt tirgotājus no kaimiņu novadiem," atklāj L.Eglīte.  


Gadatirgū varēja iegādāties arī ikšķilietes, daiļamata meistares Natālijas Loginas austās Ikšķiles, Tīnūžu, Lielvārdes un Ceraukstes tautiskās jostas, kā arī dažādus tautiskus suvenīrus – krūzītes, zeķes. Piemēram, varēja nopirkt adītas zeķes ar Tīnūžu jostas rakstu. "Tā es veidoju atpazīstamību savam novadam," saka audēja. 


Mājražotājs ikšķilietis Jānis Smelters apmeklētājiem piedāvāja bezalkoholisku ingvera dzērienu, kurš ziemā palīdz atveseļoties, bet vasarā, atdzesēts un sajaukts ar toniku, ir uzmundrinošs. "Dzēriens izgatavots no ingvera saknes, kam pievienotas rozīnes, liepziedi, plūškoka augļi, cidoniju sula. Dzēriena receptūru izstrādāju pats, to man palīdzēja izdarīt līdz tam iegūtā darba pieredze Koksnes ķīmijas institūtā," stāsta J.Smelters.


Kā atzīst mājražotājs, viņam šī tirdziņa ideja ļoti iepatikusies, jo tā ir iespēja parādīt to, kas top Ikšķilē. Lai arī J.Smelters ingvera dzērienu izgatavo jau pusotru gadu, daudziem tas ir atklājums, ka šis vērtīgais produkts ražots tepat Ikšķilē. 


"Šis pasākums ir domāts, lai popularizētu Ikšķiles novada uzņēmējus un parādītu, cik Ikšķilē ir uzņēmīgi, talantīgi un radoši cilvēki. "Ķiparu nams" ir viens no Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrības biedriem, un arī mums ir svarīgi popularizēt savu tēlu un pastāstīt par piedāvāto pakalpojumu. Aicināsim bērnus piedalīties improvizētā Montessori bērnudārza grupiņā. Tie bērni, kas apmeklē mūsu pirmsskolas izglītības iestādi, zina, kā darboties ar šiem materiāliem, bet šajā pasākumā ar Montessori pedagoģiskajām metodēm varēs iepazīties plašāks vecāku un bērnu loks," saka privātas pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams"  vadītāja Sanda Reihmane. Un piebilst:"Gadatirgus veicina arī sadarbību starp uzņēmējiem. Mūsu improvizētajā Montessori grupiņā izmantojam arī vietējās bērnu mēbeļu ražotnes SIA "Snores" izgatavotos zīmola "Ette Tete" kāpslīšus, ar ko vecāki var iepazīties un perspektīvā arī iegādāties." 


Ģimenes ar bērniem pulcējās arī pie Atpūtas un izglītības parka "Iks Parks" stenda, kur varēja apskatīt Trušu mājas iemītnieku, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.


Kā atklāja "Iks Parka” īpašniece Anna Roddate, "Mini Zoo" mīt dažādi dzīvnieki un putni – murkšķi, ūdeles, nutrijas, truši, punduraitas, pundurkazas, fazāni, dekoratīvie baloži. Ikviens interesents bez maksas var apskatīt tā iemītniekus, kā arī iepazīties ar plašo ārstniecības augu kolekciju. "Iks Parks" atrodas Ikšķilē,  (netālu no Ikšķiles dzelzceļa stacijas, slēpošanas trases sākumā). 


SIA "Peslaks metālapstrāde" biroja administratore Ilze Baltruka, kura gadatirgū iepazīstināja apmeklētājus ar uzņēmuma ražoto produkciju, informē, ka uzņēmuma ražotie metāla izstrādājumi ir iespaidīgi savos izmēros un pārvietojami ar specializētu tehniku, tāpēc gadatirgū redzami tikai izstrādājumu paraugi.


"Ikdienā vairāk strādājam tieši ar pasūtītājiem, tāpēc tas ir tikai apsveicami, ka varam šādā veidā parādīt uzņēmuma daudzveidīgo ražojumu klāstu – nerūsējoša tērauda margas, metālkalumus un citus metāla izstrādājumus," gadatirgus ideju pozitīvi vērtē I.Baltruka. 


Gadatirgus bija pulcinājis daudz interesentu, kurā katrs atrada ko sev noderīgu. Apmeklētāju vidū sastapām arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu, kurš atzinīgi izteicās par jauno tradīciju: "Pašvaldība vienmēr ir atbalstījusi iniciatīvu, kas nāk no uzņēmējiem. Šādos pasākumos uzņēmēji gan gūst ienākumus sev, gan sniedz labumu sabiedrībai."


Lai daļēji segtu pasākuma izmaksas, Ikšķiles novada pašvaldība rīkotājiem piešķīra līdzfinansējumu 330 EUR apmērā. 


Šādu gadatirgu plānots rīkot divas reizes gadā – vasarā un pirms Ziemassvētkiem ar karstvīna, piparkūku smaržu un leijerkastes skaņām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/39307

2017. gada 30. jūlijā, 19:54, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ilze • 2017. gada 31. jūlijā, 10:33
Nu nezinu, cik redzēju plakātos ka paredzēts bija no 10-15....
pircējs • 2017. gada 31. jūlijā, 10:29
varbūt kādam arī viss bija izpārdots, bet ne jau visiem steidzīgajiem.
tirgotājs • 2017. gada 31. jūlijā, 10:12
Viss bija izpārdots. Vienalga jāsēž?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet