Atgriezties pie raksta

Ikšķile uzņem Latvijas Ordeņu brālības salidojuma dalībniekus Foto

Sestdien Ikšķiles novadā notika Latvijas Ordeņu brālības 19.salidojums, kurā piedalījās 160 dalībnieki no visas Latvijas.

Salidojuma dalībniekus viesmīlīgie ikšķilieši pie novada pašvaldības ēkas sagaidīja ar pūtēju orķestri diriģentes Lindas Ivanovas vadībā un balti klātiem galdiem. Katrs salidojuma dalībnieks saņēma ar Ikšķiles logo rotātu auduma maisiņu un novada karti ar ievērojamākajiem apskates objektiem, lai nejustos šeit kā svešinieks.


Salidojuma atklāšanas pasākums norisinājās Ikšķiles novada pašvaldības zālē, un to vadīja Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Dace Jansone. Par nopelniem Latvijas labā 1998.gadā D.Jansone apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Kavaliera pakāpi. Pasākumā piedalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa un izpilddirektors Juris Rudens.


Pasākuma svinīgā daļa sākās ar Latvijas, Ikšķiles novada un Latvijas Ordeņu brālības karogu ienešanu. Karogus ienesa jauniešu deju kolektīva "Spole" staltie dejotāji.


Pēc svinīgās karogu ienešanas klātesošos uzrunāja Latvijas Ordeņu brālības (LOB) priekšsēdētājs Juris Griķis, kurš sveica visus Latvijas Ordeņu brālības biedrus. Ar klusuma brīdi tika pieminēti tie 11 biedri, kuri kopš pagājušā salidojuma Gulbenē aizgājuši aizsaulē. Savukārt Ordeņa brālības biedriem, kuri devuši lielu ieguldījumu Latvijas Ordeņu brālības attīstībā, pasniedza apliecinājumu par Goda biedra nosaukuma saņemšanu. Viņu vidū arī ķegumietis Edmunds Būmanis.


Salidojumā piedalījās arī Latvijas Ordeņu brālības biedre Inta Purva no Toronto (Kanāda). "Man ir liels prieks katru gadu būt šeit jūsu vidū, jo šī iespēja labāk palīdz iepazīt savu tēvu zemi," sacīja I.Purva. Viešņa Latvijas Ordeņu brālībai pasniedza vērtīgu dāvinājumu – grāmatu par okupācijas varu nodarītajiem postījumiem Latvijā no 1940. līdz 1990.gadam: "Šajā grāmatā, kuras veidošanā piedalījušies arī Latvijas Ordeņu brālības biedri, aprakstītas lietas, kuras būtu jāzina katram latvietim."


Latvijas Ordeņa brālības salidojuma dalībniekus uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, iepazīstinot ar novada vēsturi, šodienu un ieskicējot nākotni. Latviešu tautas vēstures līkloči atspoguļojušies arī Ikšķiles novadā, kur godā tiek turētas šo laiku liecības. Ik gadu Ikšķilē tiek rīkoti Latvijas politiski represēto personu salidojumi, par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu rūpējas Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža", atskatoties notikumiem bagātajā Ikšķiles novada vēsturē, teica Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Šobrīd Ikšķiles novads strauji un plānveidīgi attīstās, lai līdzinātos rietumu mazpilsētām.


Latvijas lepnumam - Latvijas Ordeņa brālības biedriem, kurus apbalvojumiem ir virzījusi Latvijas sabiedrība un kuru darbu novērtējusi Latvijas valsts, I.Trapiņš vēlēja izturību, veselību un sparu būt aktīviem un piedalīties savu novadu, pilsētu un visas Latvijas dzīvē.


Salidojuma dalībniekus sveica arī Trīszvaigžņu Ordeņa kavalieris, Dzintara Soduma balvas laureāts, dzejnieks Uldis Bērziņš.


Pasākumā uzstājās Ikšķiles tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" un bērnu vokālais ansamblis "Puķuzirnis".


Pēc svinīgās daļas dalībnieki devās gājienā uz Ikšķiles vecajiem kapiem, kur tika atklāta granīta stēla Ikšķiles pagastā dzimušajiem 12 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Pieminekļa izveides projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un veltīts Latvijas Valsts simtgadei. Pieminekļa atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja rezerves pulkvedis Jānis Hartmanis un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Pieminekli iesvētīja Nacionālo Bruņoto spēku Sauszemes spēku brigādes 2.kājnieku bataljona kapelāns Zigmārs Atvars. Par muzikālo noskaņu gādāja Ikšķiles Tautas nama jauktais koris "Ikšķile".


Svētbrīdī Ikšķiles evanģēliski luteriskajā baznīcā novada viesus uzrunāja mācītājs Dzintars Laugalis un muzicēja Ikšķiles tautas nama sieviešu vokālais ansamblis "Nona" un vīru vokālais ansamblis "Tikai tā". Pēc svētbrīža Ikšķiles Tūrisma informācijas centra gidi salidojuma dalībniekiem piedāvāja ekskursiju pa Ikšķiles novadu, bet vakara noslēgumā visi tika gaidīti Tīnūžu Tautas namā.


Salidojuma dalībniekus sveica vidējās paaudzes deju kolektīvs "Upe", bērnu deju kolektīvs "Upīte" un akordeonists Kaspars Gulbis.


Latvijas Ordeņu brālības 19.salidojuma izskaņā visi kopīgi nodziedāja Jurjānu Andreja himnu "Nevis slinkojot un pūstot".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/38828

2017. gada 28. maijā, 01:02, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ха ха • 2017. gada 29. maijā, 07:12
Во всем этом,что то шуцманское конечно есть.
par smuko Daci un trūkumā nonākušo Trapiņu • 2017. gada 28. maijā, 20:03
Nu gan melnā feja un trapeklis zīmējas! īpaši 28.bilde. nu kā lai nebalso par viņiem? būs vien jāatbalsta uz nākamajiem 4 gadiem. ielikšu abiem "+"; trapeklim jo sevišķi vajadzīgs darbs pašvaldibā; citādi sakarā maksātnespēju nekas vairs nepieder; pazaudēs vēl svaru no badošanās. Jāpalīdz tikt pie lielās naudas!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet