Atgriezties pie raksta

Skaņu un krāsu spēles Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā Foto

21.aprīlī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi aicināja lielus un mazus interesentus apmeklēt Atvērto durvju dienu "Skaņu un krāsu spēles".

Vairāku stundu garumā varēja ciemoties visās skolas klasēs, iepazīties ar pedagogiem, vērot  lielāku un mazāku mākslas un mūzikas censoņu darbošanos, varēja iemēģināt paši roku mākslā, piedalīties izstādes "Pin saulīte vainadziņu" atklāšanā.


Izstādē savus radošo darbus demonstrē paši jaunākie mūsu skolas audzēkņi - radošo grupu (5.-7.g.) un sagatavošanas klašu audzēkņi, skolotājas Ritas Ļegčiļinas-Brokas vadībā. Izstāde ir izdevusies patiesi krāsaina, koša un ļoti interesanta - kā veltījums saulei, pavasarim un visai dzīvajai radībai. Izstāde apskatāma līdz 19.maijam.


Savukārt pasakas Skaņu un krāsu spēles apmeklētājiem un dalībniekiem, bija iespēja līdzdarboties pasakā par brīnumdari, mākslinieku, burvi Māzmākskoliņu.


Reiz sensenos un ne tik senos laikos dzīvoja viens burvis, brīnumdaris, mākslinieks un būvnieks Mūzmākskoliņš. Kādu dienu viņš nolēma būvēt brīnumu pili. Viņš ilgi domāja: "Kas brīnums šajā pilī būtu tik brīnumains, maģisks, krāsās un skaņās tērpies?”. Un brīnumdaris izdomāja:"Pag, pag, ir taču šajā pasaulē vēl tik daudz brīnumdaru, kas varētu palīdzēt uzbūvēt šo brīnumaino pili." Tā Mūzmākskoliņš bija sagatavojis pasakas dalībniekiem brīnumu pils projektu, kur klausoties mūzikā, vērojot jau tapušos un pasakas laikā topošos mākslas darbus, katrs varēja piešķirt savai telpai kādu krāsu.


Pasakas laikā čakli darbojās divi krāsu burvji – Malte Ausma Šute un Mārtiņš Miglāns, uzburot katrs savu brīnumu pili. Burvju pils noskaņas mūzika palīdzēja radīt un uzburt taustiņu pavēlnieks Roberts Festers, flautas brīnumdare Marlēna Portnaja, vijoles mūzikas laumiņa Gabriella Konstantinova, vēja dēls un klarnetists Rinalds Sproģis, akordeona plēšu burve Dārta Vastlāve, čella pavēlniece Lauma Konceviča, mīļā saksofona skaņu mošķīte Samanta Zeļģe, eņģeļu balss pavēlnieks Patriks Žilins, baltā flīģeļa burve Malvīne Milliņa, brīnumaino trompešu skaņu meistari Raivis Amoliņš, Toms Kristofels Laugalis, Rihards Serafimovičs.


Pasakas dalībnieki un Mūzmākskoliņa palīgi ir bijuši visai izdomas bagāti, piedāvājot krāsu un toņu risinājumus brīnumu pils telpām un mūzikai. Klavieru mūzikai tika piešķirta galvenokārt zilo toņu nokrāsa – gaiši zils, tumši zils, tirkīzzils, vijoles mūzikai oranžs un brūns, čellam – zils, brūnie un sarkanie toņi, klarnetei – zilie, melnie un sudraba toņi, saksofonam – dzeltenie un zeltītie, flautai – violets, dzeltens, balts, trompetei – koši dzeltens, zeltains, sarkans, vokālam – zilo un  zaļo toņu nianses, sudrabs, akordeonam – zaļie toņi, rozā , melns. Arī klases jaunie brīnumdari vēlas redzēt krāsainas šajā pilī: zīmēšana un gleznošana – koši zaļa un krāsaina, veidošana – brūnie toņi, darbs materiālā – zilzaļš, koši, koši zaļš, solfedžo – balts un zaļš.


Tā nu kopējiem spēkiem jau četrus gadus mēs uzburam un "būvējam" savu  pasaku un brīnumu pili – Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/38512

2017. gada 25. aprīlī, 10:12, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet