
Ikšķiles vidusskolas skolēni prezentē darbus par pašvaldību 
Ikšķiles novada pašvaldībā viesojās Ikšķiles vidusskolas 12.klase ar mērķi mācību priekšmeta "Politika un tiesības" ietvaros prezentēt savas izvēlētās tēmas par pašvaldību.
Šāda formāta skolēnu tikšanās ar pašvaldības vadību un speciālistiem notiek jau kopš 2010.gada. Idejas autore ir Politikas un tiesību skolotāja Alda Bigača, kura uzskata, ka, šādā veidā organizējot mācību stundas, skolēni gūst plašāku priekšstatu par pašvaldības funkcijām, kā arī mācās prezentēt savus darbus plašākai publikai.
Pirms prezentācijām skolēnus uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Priecē, ka esat izvēlējušies mācīties Ikšķiles vidusskolā, jo no skolēnu skaita ir atkarīga vidusskolas tālāka pastāvēšana." Uzrunas turpinājumā priekšsēdētājs nedaudz ieskicēja svarīgākos darbus, ko pašvaldība veic izglītības jomā. Viņš uzsvēra, ka galvenais uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku mācību vidi katram skolēnam.
Šogad 12.klašu skolēni bija sagatavojuši savus pētījumus par tādām jomām kā kultūra, izglītība, sports, veselība un tūrisms. Tēmas "Sports Ikšķiles novadā' autori bija Krišjānis Urlovskis un Reinis Zaloga, "Veselības aprūpe Ikšķiles novadā" - Katrīna Siliņa un Roberts Vīksne, "Izglītība Ikšķiles novadā" - Marta Rizena un Rinalds Lavrinovičs, "Kultūra Ikšķiles novadā"- Sabīne Vaivodiša un Paula Augule, "Tūrisms Ikšķiles novadā"- Lauma Vilka un Estere Petrina.
Pēc katras skolēnu prezentācijas pašvaldības vadība un speciālisti sniedza vērtējumus un atbildēja uz skolēnu jautājumiem par aktualitātēm novada attīstībā, problēmām un to risinājumu, kā arī uzklausīja dažādus ieteikumus, kas uzlabotu dzīvi Ikšķiles novadā. Pašvaldība šādu skolas un pašvaldības sadarbības veidu vērtē ļoti pozitīvi - tā ir ne tikai iespēja izprast skolu jaunatnes priekšstatus par pašvaldības funkcijām, uzklausīt skolēnu viedokļus, bet arī attīstīt skolēnos lokālpatriotismu.
2017. gada 23. februārī, 11:02, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv
Jaunākie komentāri
Nu tad jau jānodrukā , lai visi zina tos riskus.
Ja neko nejēdz, nekluksti. To sauc korupcijas risku novēršana un jā, tur tāds ir!
Noderīgs būtu bijis pētījums ''Korupcijas apkarošana Ikšķiles pašvaldībā''. Trapiņa kungs tad būtu uzsvēris šī plāna galveno uzdevumu. Jautājums tikai , vai šāds plāns viņa vadītajā pašvaldībā , VISPĀR EKSISTĒ?