Atgriezties pie raksta

"Rasas krāsas" aug un attīstās Foto

Ikšķiles ev.luteriskās baznīcas izstāžu zālē svinīgi atklāta Radošās izglītības centra "Rasas krāsas" darbu izstāde "Priecīga augšana".

Izstādes atklāšanā piedalījās  Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Dzintars Laugalis un ikšķilietis, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis, profesors Ivars Kalviņš. Izstādes atklāšanā muzicēja saksofonists Artis Gāga.


"Dieva vārds ir kā sēkla, kas krīt zemē, grib dot dzīvību un augt. Arī māksla ir radoša. Tā tiecas uz sauli, pamodina visu skaisto un rada cilvēkā sakārtotību, nevis ārda un iznīcina. Izstāde atspoguļo augšanas prieku un rāda, kā mākslinieki ir auguši. Lai Dievs jums dāvā pateicīgu augsni un cilvēkus, kas palīdz augt!” vēlēja Dz.Laugalis.


"Skaistums un kultūra ir visneapgāžamākais pierādījums esībai, jo matērijai skaistums nav vajadzīgs. Skaistums ir vajadzīgs dvēselei, garam. Esmu priecīgs, ka "Rasas krāsas", kas radušās no viens rasas lāses mākslinieces Laumas Palmbahas personā, ir augušas un attīstījušās. Šobrīd ir sasniegts līmenis, ko varam redzēt šajā izstādē. Te ir redzams viss, ko cilvēki šajā pilsētā vēlas darīt. Tas ir liels biedrības "Rasas krāsas" un tās aktīvistu nopelns," uzsvēra I.Kalviņš.


Radošās izglītības centrs "Rasas krāsas" darbojas jau sesto sezonu. "Pirms sešiem gadiem šajā pašā telpā mēs pulcējāmies pie galda ar dažiem audzēkņiem, un gadu gaitā esam izauguši. Izstādes vadmotīvs  "Priecīga augšana" apliecina, ka mēs vēlamies turpināt darboties un attīstīties radoši," izstādes atklāšanā sacīja biedrības "Rasas krāsas" valdes priekšsēdētāja Lauma Palmbaha.


Šobrīd "Rasas krāsas” nodarbības apmeklē vairāk nekā 130 interesentu vecumā no četriem līdz piecdesmit un vairāk gadiem.


"Tā ir "Rasas krāsu" priekšrocība, ka te nav vecuma ierobežojuma. Ir daži, kas atnākuši 16 un vairāk gadu vecumā, jo tieši tad sajutuši, ka tas ir viņu aicinājums. "Rasas krāsu" filozofija - radošums var atnākt jebkurā vecumā. Ikdienā cilvēki strādā citur, bet, atnākot uz "Rasas krāsām", piepilda savas radošās vēlmes, mācās un apgūst mākslas valodu. Tā ir priecīga augšana," atklāj L.Palmbaha.


Pagājušajā gadā "Rasas krāsas" piedalījās  vizuāli plastiskās mākslas un kultūras mantojuma izpētes un jaunrades projektā "Jūgendstila izpēte Jaņa Rozentāla mākslas mantojuma kontekstā", kas vainagojās ar izstādi "Radošās arheoloģijas laboratorija Jaņa Rozentāla muzejā 1866.-2016." 


Projektā iesaistījās arī pieaugušie "Rasas krāsu" dalībnieki, un nupat atvērtajā izstādē var redzēt viņu jūgendstila izpētes un studiju rezultātā tapušās skices, kas pārtaps spoguļu dizaina elementos.


"Šis projekts ir izpelnījies Latvijas Muzeju apvienības īpašu atzinību, un gada griezumā atzīts kā viens no vislabākajiem projektiem muzeja vērtību apgūšanā," saka L.Palmbaha.


Ikšķilē ir ļoti daudz talantīgu bērnu, un arvien vairāk vecāku izrāda interesei par kvalitatīvu bērnu un pašu brīvā laika pavadīšanu.


Radošās izglītības centrs "Rasas krāsas" līdztekus tradicionālajām programmām – vizuālā māksla, keramika, modes māksla, keramika, stikla mākslas, filcēšana, tekstilmāksla,  aktiermāksla – piedāvā iegūt zināšanas  un attīstīt talantu arī citās jomās. Pieprasītas ir Mazo bundzinieku skolas, fotomākslas, audioierakstu un skaņu režijas, moderno tehnoloģiju, Lego robotikas nodarbības.


Arī I.Kalviņa mazbērni – Hugo un Bruno – apmeklē Mazo bundzinieku skolu un fotomākslas nodarbības. Kā portālam OgreNet.lv atklāja Ikšķiles vidusskolas 7.klases skolnieks Bruno Kalviņš-Silva, viņš vienu gadu apmeklējis foto kursus Rīgā, bet tagad ir gandarīts par iespēju papildināt zināšanas "Rasas krāsās" pie pedagoģes Taigas Kaļiņinas. Bruno sācis apmeklēt nodarbības tika šī gada sākumā, bet viņa darbus jau var redzēt izstādē.


Izstādē "Priecīgā augšana" ir aplūkojami vairāk nekā 100 audzēkņu darbi, kuri tapuši mākslas studiju pasniedzēju – Laumas Palmbahas, Žanetes Žvīgures, Ievas Štāles, Astras Rubenes, Renātes Kurmeļjevas, Līvas Kaprāles, Ināras Terbetes, Taigas Kaļiņinas, Dionisija Miončinska – vadībā.


Izstāde būs apskatāma līdz 28.aprīlim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/37952

2017. gada 19. februārī, 21:10, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Urā • 2017. gada 22. februārī, 11:39
Vai Kalviņam vairs nav ko darīt,jo kur pasauc visur skrien?Kāpēc nav izstādīti visu bērnu darbi,tie taču ir bērni,maniem bērniem bērndārzā ir daudz saturigāki un skaistāki darbiņi ar labu gaumi,bet šeit ir pēc viena šablona un b/d nav jāmaksā naudiņa!
ikšķilietis • 2017. gada 21. februārī, 13:13
ļoti žēl, ka tiek slavēts tikai viens bērns, kur tad pārējie 130? darbu skaits ir tikai kādai piektajai daļai no "lielā" audzēkņu skaita.
TOTIES • 2017. gada 21. februārī, 12:54
visas Tupiņa slejas vietējā avīzē pilnas ar viņa darbīgumu. Nesaimnieciskuma kalngals. Viss par aizņemto naudu un jaunie skolas pamati grimst ūdenī!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet