Atgriezties pie raksta

Ikšķilieši Lāčplēša dienā piemin brīvības cīnītājus Foto

Vairāki simti cilvēku Lāčplēša dienā piedalījās tradicionālajā Lāpu gājienā no Ikšķiles vidusskolas uz Ikšķiles vecajiem kapiem, lai pieminētu kritušos karavīrus.

Lāpu gājienā devās Ikšķiles novada pašvaldības vadība, Ikšķiles vidusskolas pedagogi, skolēni, viņu vecāki, jaunsargi, Ikšķiles vidusskolas draugi no Lietuvas Šaukenu vidusskolas, Ikšķiles iedzīvotāji, ciemiņi no citiem novadiem.


Gājiens noslēdzās Ikšķiles vecajos kapos, kur pie Latviešu strēlnieku pieminekļa notika piemiņas pasākums.


"Katru gadu mēs atceramies, pieminām un godinām Lāčplēša ordeņa kavalierus, sevišķi tos, kas atdusas Ikšķiles kapos: Ernestu Brasliņu, Kārli Preiju, Jāni Raibekazu, Pauli Veidi, kā arī Pēteri Stradiņu, kurš apglabāts pareizticīgo kapos," atgādināja Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Jansone. 


Piemiņas pasākuma dalībniekus uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, uzsverot, ka svecīšu gaisma simbolizē cilvēku dvēseles, kas atdevuši dzīvību par Latviju, bet gaisma, kas nāk ko lāpām, simbolizē mūsu tautas garu un spēku.


"Šodien Ikšķiles novadā mēs plaši atzīmējam Lāčplēša dienu – uzvaru pār Bermontu. Mūsu karavīriem šīs uzvaras ir bijušas ļoti grūtas un smagas, taču ļoti zīmīgas. Ar to mēs, latviešu tauta, varam lepoties. Piemiņas brīdī Ikšķiles Vecajos kapos pie strēlnieku pieminekļa mēs godinām tos karavīrus, kuri atdeva dzīvību par brīvu tēvzemi. Šajos kapos ir apglabāti 100 strēlnieki, bet Ikšķiles novada teritorijā ir apmēram divi tūkstoši kritušo. Mūsu pienākums ir kapus kopt, jo tas ir mūsu senču atstātais mantojums, kas ir jāatceras un jāsaglabā vēsturei. Mūsu novadā ir cilvēki, it īpaši Špēļu ģimene, kas šo pienākumu ir uzņēmusies un arī pilda. Tā tauta, kas atceras savu pagātni, savus senčus, ir lemta ilgam laikam dzīvot un pastāvēt," sacīja I.Trapiņš.


Ikšķiles evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Dzintars Laugalis aicināja klātesošos lūgt par savu zemi, kurā mēs visi varam dzīvot, un pateikties Dievam par tiem cilvēkiem, kuri ir cīnījušies par mūsu zemi un nav saudzējuši savu dzīvību.


Piemiņas pasākumā piedalījās arī Ikšķiles vidusskolas skolēni. 10.klases skolēni lasīja savus literāros darbus, kas veltīti cīņām par Latvijas brīvību, bet vokālais ansamblis un 5.-9.klašu koris dziedāja patriotiskas dziesmas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/37140

2016. gada 11. novembrī, 23:36, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

jauki • 2016. gada 14. novembrī, 14:15
Paldies par gājienu,mums un bērniem bija ļoti liels saviļņojums, skaists bērnu sniegums!
Ģimenes vārdā • 2016. gada 13. novembrī, 21:15
Es ļoti lepojos, ka dzīvoju Ikšķilē un manai ģimenei bija iespēja piedalīties tik vērienīgā pasākumā. Bērniem mirdzēja acis lāpu nebeidzamajā ceļā. Ļoti emocionāls un neaizmirstams piemiņas brīdī vecajos kapos. Liels paldies organizētājiem! Nākamgad nāksim atkal!
Īpašais cilvēks • 2016. gada 12. novembrī, 09:39
Pašvaldības ALGOTAM vēsturiskā mantojuma kopējam atbildība par piemiņas vietu uzturēšanu ir darba pienākums.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet