
Ikšķile gatavojas Latvijas valsts simtgades svinībām 
Ikšķiles novada pašvaldības zālē norisinājās Latvijas valsts simtgades svinībām veltīts seminārs, kurā piedalījās pašvaldības speciālisti, jauniešu, izglītības, tūrisma un citu jomu pārstāvji.
Semināru vadīja Latvijas simtgades biroja Reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte un sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.
"Mums notiek reģionālie semināri, kuros piedāvājam nākt kopā iniciatīvas grupām. Šajos semināros iepazīstinām ar valsts uzstādījumu Latvijas valsts simtgades svinību norisei, informējam par pozitīviem piemēriem citās pašvaldībās. Es priecājos par pašvaldībām, kā, piemēram, Ikšķiles pašvaldība, kas ir gatavas saaicināt kopā speciālistus, uzklausīt mūsu ieteikumus un ir apņēmības pilnas darboties. Mani ļoti gandarī, ka Ikšķiles novada pašvaldības speciālisti ir ieinteresēti un norāda uz lietām, kas būtu jāpaveic savā novadā, gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām. Katram novadam pašam ir jāizdomā, kā Latvijas valsts dzimšanas dienu nosvinēt – ar labiem darbiem, svinībām vai kā citādi," norāda J.Borīte.
Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju zināšanas un izpratni par Latvijas valsts izveidi kā procesu, svētku programma tiks īstenota piecu gadu periodā, no 2017. līdz 2021.gadam, lai aptvertu galvenos ar valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos pasākumus.
Viena no iniciatīvām ir "Katram savu tautastērpu!". Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis informē, ka Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" sadarbībā ar Tīnūžu tautas namu un studiju "Tīna" jau pagājušajā gadā organizēja lekciju ciklu "Gribu savu tautastērpu". J.Borīte aicināja šo iniciatīvu nostiprināt un attīstīt.
Ikšķiles audēja Natālija Logina par godu Ikšķiles 830.gadu jubilejai, ko svinējām 2015.gadā, pēc pirmavota darināja Ikšķiles jostu. Audēja Latvijas simtgadei esot apņēmusies uzaust arī Ikšķiles tautas tērpu.
Ikšķiles novada pašvaldības 2013.gadā nodibinātā Dzintara Soduma balva par novatorisku sniegumu latviešu literatūrā varētu pārtapt par balvu nacionālā līmenī, rosina Latvijas simtgades biroja speciālisti.
Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Jansone atklāj, ka pašvaldībā plāno izveidot arī ikšķilieša, latviešu scenogrāfa un gleznotāja Jāņa Kugas balvu mākslā. Jāņa Kugas ceļš mākslā ir cieši saistīts ar Latvijas valsts tapšanu. 1918.gadā Jānis Kuga noformēja skatuvi vēsturiskajam Latvijas valsts proklamēšanas aktam 1918. gada 18.novembrī Nacionālajā teātrī.
Tās ir tikai dažas no idejām, kas izskanēja Latvijas simtgades svinību sakarā un kuras varētu tapt īstenotas Ikšķiles novadā.
"Latvijas simtgades svinības nedrīkst aprobežoties tikai ar kādu konkrētu šim notikumam veltītu kultūras pasākumu. Te ir svarīgs katra cilvēka ieguldījums, ko mēs izdarīsim savā sētā, pagastā, novadā - uzņēmējdarbībā, sociālajā un, protams, arī kultūras jomā. Īpašs uzsvars tiks likts uz jaunatnes izpratnes veicināšanu par Latvijas valsts vēsturi," norāda D.Jansone.
Semināra noslēgumā izskanēja ierosinājums Ikšķiles novada mājaslapā izveidot sadaļu, kurā iedzīvotāji varētu izteikt savas idejas, priekšlikumus un ierosinājumus, kā vēlas nosvinēt Latvijas simtgadi.
2016. gada 28. oktobrī, 07:25, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Ja labā roka nezin ko dara kreisā, tad tā notiek un tā jau ir norma šobrīd.
Pirms simtgades pagūt izsvēpēt visus Ikšķiles izsaimniekotājus. Malku paši sagādājuši ,tik daudz koku pie estrādes un skolas nozāģēdami.
ja būtu dzīvs krustnešu meinards, nesvinētu nekādu Latvijas simtgadi, bet degtu raganu sārtos!