Atgriezties pie raksta

Bijušajā plaušu ārstēšanas iestādē "Ceplīši" iekārtos pansionātu Foto

Ikšķiles novada pašvaldība noslēgusi nekustamā īpašuma patapinājuma līgumu ar sabiedriskā labuma organizāciju "Latvijas Sarkanais krusts", nododot biedrībai bezatlīdzības lietošanā bijušā Tuberkulozes un plaušu slimību centra filiāles "Ceplīši" kompleksu.

Kopējā nekustamā īpašuma platība ir 1.7 ha un uz tā atrodas 7 ēkas – slimnīca, veļas mazgātava, noliktava, sardzes ēka, divi pagrabi un morgs-hlorētava.


Līdz 2014.gada nogalei te atradās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs" filiāle "Ceplīši", ko pēc ārstniecības iestādes darbības izbeigšanas no Veselības ministrijas pārņēma  Ikšķiles novada pašvaldība.


Līgumu parakstīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un biedrības "Latvijas Sarkanais krusts" ģenerālsekretārs Uldis Līkops.


"Šis līgums pašvaldībai ir ļoti svarīgs, jo mēs esam atraduši sadarbības partneri, kurš apņēmies bijušajā slimnīcas kompleksā iekārtot pansionātu ar 60 vietām. Jau pārņemot šo īpašumu, mums bija skaidrs, ka mēs nepieļausim, lai te atrastos vidi degradējoša būve. Es tikai varu novēlēt Latvijas Sarkanajam krustam, lai iecerētais projekts izdodas, un cilvēkiem, kam tas nepieciešams, tiek nodrošināta pienācīga aprūpe," pēc līguma parakstīšanas sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. "Ne mazāk svarīgs ieguvums ir arī darba vietas, kuras varēs nodrošināt mūsu novada iedzīvotājiem, jo pēc slimnīcas filiāles slēgšanas, daudzi vietējie iedzīvotāji zaudēja darbu".


Biedrības "Latvijas Sarkanais krusts" ģenerālsekretārs U.Līkops uzsvēra, ka labas lietas notiek tikai tad, ja tās tiek darītas kopā, izsakot cerību, ka arī turpmāk saņems atbalstu un izpratni no pašvaldības un novada iedzīvotājiem.


U.Līkops atklāja, ka tuvākajā nākotnē jāizvērtē ēku stāvoklis, kuras ilgstoši nav bijušas ekspluatētas, un jālemj par sakārtošanu atbilstoši to turpmākajām funkcijām. "Jāsaprot, ka cilvēki, kuri šīs ēkas apdzīvos, ar savu mūžu ir nopelnījuši iespējami labākus apstākļus, un mums tie ir jānodrošina," uzsvēra U.Līkops.


Plānots, ka pirmos iemītniekus pansionātā varētu uzņemt jau šī gada nogalē. Pansionātā uzņems ne tikai Ikšķiles novada, bet jebkuru Latvijas iedzīvotāju, kam šis pakalpojums būs nepieciešams.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/35426

2016. gada 28. aprīlī, 12:43, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vietējā, • 2016. gada 29. aprīlī, 09:18
Diemžēl , bet tas tik tiešām ir vajadzīgs,
Lunis • 2016. gada 28. aprīlī, 23:12
Jevroremonts un visis baciļi naax naxx
!!! • 2016. gada 28. aprīlī, 21:33
Bet tuberkulozes baciļi?!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet