Atgriezties pie raksta

Ikšķiles bērni aizvadījuši krāsainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru Foto

Piektdien, 21.augustā, biedrības "Rasas krāsas" telpās notika "Ordeņu darbnīcas" noslēguma pasākums.

Radošās darbnīcas noslēgumā vecāki varēja iepazīties ar medaļām un ordeņiem, ko jaunie mākslinieki bija veidojuši savu pedagogu – Vijas Dzintares, Martas Prēdeles, Diānas Ruzaiķes, Dionisija Miončinska un Laumas Palmbahas - vadībā. Kā ierasts katras darbnīcas noslēgumā, bērni vecākiem rādīja iestudējumu.


"Šī izrāde galvenokārt balstīta uz ritma izkopšanu, un ir jaunums izrāžu iestudēšanā. Tā kā šīs nedēļas tēma ir "Ordeņi", tas mēs ordeņojamies arī izrādē. Mēs visi esam ordenīši – pucējam sevi un tīrām un mēģinām uzspodrināt, lai kādam tiktu piešķirti. Izrādes noslēgumā mūs visus – mīļus, smaidīgus ordeņus – piešķir saviem vecākiem,” par izrādes koncepciju un tās dalībnieku uzdevumiem stāsta skolotāja un izrādes režisore Kristīne Garklāva. 


"Ordeņu darbnīca" ir viena no četrām biedrības "Rasas krāsas" organizētajām darbnīcām, kuras notika skolēnu brīvdienās. Vēl šovasar bērnus pulcēja "Naudas darbnīca", "Lidoņu darbnīca" un "Pūķīšu darbnīca". Šajās darbnīcās nedēļas garumā brīvo laiku saturīgi pavadīja bērni no Ikšķiles, Ogres, Salaspils, Rīgas un pat no Briseles. Darbnīcās piedalījās bērni vecumā no četriem līdz 13 gadiem. 


"Tā kā mums katrai no šīm darbnīcām bija atsevišķi tematiski uzstādījumi, tad bērni guva dažādus priekšstatus – piemēram, par lidmašīnām, pūķīšiem, naudu un ordeņiem. Interese par radošajām darbnīcām ir ļoti liela. Bērni sāk pieteikties gada sākumā, un mēs jau janvārī sākam gatavoties darbnīcu organizēšanai," stāsta biedrības "Rasas krāsas" valdes priekšsēdētāja Lauma Palmbaha.


Biedrības "Rasas krāsas" organizētās Radošās darbnīcas veicina arī bērnu izglītošanas un intelektuālās attīstības procesu. Īpaši uzskatāmi tas izpaudās "Ordeņu darbnīcā", kuras laikā bērni apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Ikšķiles novada kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža", kur ieguva daudz jaunas informācijas un zināšanu par ordeņu un valsts apbalvojumu vēsturi Latvijā un pasaulē. Tīnūžu kultūras mantojuma centrā kopā ar bērniem viesojās arī vecāki.


"Tā bija vēstures paraugstunda, ko organizēja Tīūžu muižas vadītājs Kaspars Špēlis un kuras laikā varēja gan izzināt, gan sajust, gan aptaustīt ordeņus. Tur, kur savienojas tauste, redze, dzirde, maņa – tur veidojas dziļš priekšstats par lietām. "Rasas krāsu" izpratnē tas ir ideālais veids, kā sniegt zināšanas par kultūras vēsturi. Man ir liels prieks, ka šos mērķus mēs varam īstenot arī dzīvē. Paldies, par atbalstu Ikšķiles novada pašvaldībai, lai kultūrizglītība novadā varētu pastāvēt un attīstīties," norāda L.Palmbaha.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/33115

2015. gada 22. augustā, 08:53, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet