Atgriezties pie raksta

Ikšķilē iesvētīts un Daugavā nolaists vikingu kuģis "Üxküll" Foto

20.jūnijā Daugavā pie Ikšķiles laivu nomas notika svinīgā – Ikšķiles pilsētas 830 gadu jubilejai veltītā – vikingu ozolkoka kuģa "Üxküll" (Ikšķile) nolaišana Daugavā.

Kuģa būve pēc SIA "ABC Partners 11" pasūtījuma tika uzsākta 2012.gada novembrī . Projekta kopējās izmaksas – 30 000 eiro. Kuģis ir 12. gadsimta precīza vikingu kuģa rekonstrukcija. Tas ir būvēts pilnībā no ozola, ir 9 metrus garš un 2.5 metrus plats, rotāts ar kokgriezumiem. Paredzēts līdz 20 cilvēku pārvadāšanai. Kustību nodrošina 8 airētāji, bura vai noņemams 10 zirgspēku piekaramais motoriņš. Kuģi pēc pasūtījuma būvēja vēsturiskais klubs "BALTIC SNIKE" Igora Vorms-Behera vadībā.


2014.gada 15.novembrī notika kuģa iesvētīšanas runa un monētas guldīšana kuģa ķīlī, bet ūdenī nolaišana ar tradicionālo šampanieša sasišanu pret kuģa korpusu, ko veica pats saimnieks Māris Reimanis, notika 20.jūnijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/32574

2015. gada 22. jūnijā, 11:44, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

velns... • 2015. gada 1. jūlijā, 23:22
...kur ta un kādos laikos Ikšķilē ir dzīvojuši vikingi? Ja vēsture nemelo, tad vikingi nāk no Skandināvijas. Ikšķilē senatnē bija lībju ciems, nekādus vikingus vēstures avoti tur nemin.Tātad kuģis arī ir falšs.
>>>uihoihiu • 2015. gada 26. jūnijā, 17:07
dibināšanas gads jā, bet runa iet par to, no kura gada Ikšķilei ir pilsētas statuss, protams, ka ne jau tas notika 1185. gadā kad lībiešu apmetne vien tur bija.
uihoihiu • 2015. gada 25. jūnijā, 16:45
Ikšķiles dibināšanas gads – 1185

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet