
Ikšķilē bērni kaļ savu naudu un mācās putnu dziesmas 
Rīt, 19.jūnijā, uz "Lidoņu darbnīcas" noslēguma pasākumu pulcēsies 27 bērni no Ikšķiles, Ogres un Rīgas, kuri būs aizvadījuši krāsainu, skanīgu un darbīgu nedēļu.
"Tas ir lielākais bērnu skaits, kāds jebkad ir bijis piecu gadu laikā, kopš mēs organizējam radošās darbnīcas. Interese par radošajām darbnīcām ir ļoti liela, un visus gribētājus vietas trūkuma dēļ nespējam uzņemt. "Naudas darbnīcā" pagājušajā nedēļā piedalījās 24 bērni. Uz "Pūķīšu darbnīcu", kas norisināsies no 13.līdz 17.jūlijam, pieteicies 21 bērns. Par "Ordeņu darbnīcu" augusta otrajā pusē šobrīd interesi izrādījuši 20 bērni, un uz šo darbnīcu vēl daži dalībnieki var pieteikties,” informē biedrības "Rasas krāsas" valdes priekšsēdētāja Lauma Palmbaha.
Pirmās šīs vasaras radošās darbnīcas – "Naudas darbnīcas" - dalībnieki tikās ar ikšķilieti, naudas kolekcijas veidotāju Robertu Kulpi, arī kala naudu – "ikšķilīšus" Edmunda Peslaka metālapstrādes darbnīcā. Radošās darbnīcas dalībnieki paši veidoja arī naudas dizainu.
"Lidoņu darbnīcas" bērni kopā ar ornitologu Ģirtu Strazdiņu devās apzināt putnu ligzdošanas vietas Ikšķilē un mācījās atšķirt putnu dziesmas. Kad bija iepazīti mazie lidoņi, bērni gāja ekskursijā pie uzņēmēja, Ikšķiles lidlauka īpašnieka un lidotāja Voldemāra Upleja. Dažiem veiksminiekiem izdevās pat izmēģināt, kā ir atrasties pilota kabīnē. Pie bērniem šonedēļ viesojās arī biedrības ''Tehniskā Jaunrades centra'' dibinātājs, Ķekavas modelisma pulciņa bērniem pasniedzējs Zandis Līdaks.
"Ar savu naudiņu, ar piemiņas zīmēm, ar visu, ko mēs varam paši šeit uz vietas izdarīt, kultūrizglītības ietvaros cenšamies popularizēt savas vietas apziņu un vairot patriotismu. Katru gadu izvēlamies citu tēmu, jo tās mums ir visapkārt. Mēs nekopējam izglītības sistēmas standartus, mēs tos papildinām,” uzsver L.Palmbaha.
Radošajās darbnīcās galvenā vieta ir atvēlēta mākslinieciskajām izpausmēm. Atbilstoši izvēlētās darbnīcas tematikai, tiek zīmēti un veidoti mākslas darbi un objekti, kuri pēc tam nonāks mazo māklsinieku īpašumā un atgadinās par aizvadītās vasaras piedzīvojumiem.
"Jebkura tēma rosina iztēli, un tas palīdz bērniem radošumu pielietot dzīvē. No informācijas uz pielietojumu. Pielietot var zīmējot, veidojot, griežot, filcējot, līdztekus izdzīvojot mākslas radīšanas procesu,” atklāj L.Palmbaha.
Aar bērniem šajā nometnē strādā mākslas pedagogi: Žanete Žvīgure, Lauma Palmbaha, Kristīne Saule, Dionisijs Miončinskis.
Par bērnu labsajūtu un fiziskajām aktivitātēm gādā topošā sociālā pedagoģe Monta Bērze.
2015. gada 18. jūnijā, 10:35, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet