
Ikšķiles novada uzņēmēji viesojas Carnikavas novadā 
22.aprīlī Ikšķiles novada Uzņēmējdarbības attīstības komisija un pašvaldības darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Carnikavas novadu, informē Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Šulca.
Carnikavas un Ikšķiles novadam ir daudz kas kopējs – gan ļoti sena vēsture, gan mūsu dienās vienojošs faktors – piederība Pierīgas reģionam ar salīdzinoši straujām attīstības tendencēm. Ikšķiles novadā – Daugava, Mazā Jugla un Zilie kalni, Carnikavas novadā – Gauja, Langa, jūras klātbūtne un dabas parks "Piejūra" abām pašvaldībām rada papildus uzdevumus šo resursu lietderīgā izmantošanā un to apsaimniekošanā.
Delegāciju no Ikšķiles laipni uzņēma Carnikavas Novadpētniecības centrā, kur Carnikavas domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Edgars Pudzis sniedza īsu ieskatu par pašvaldības darbu – paveikto un nākotnes iecerēm. Ar lepnumu Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs atklāja, ka kopīgiem spēkiem panākta Carnikavas nēģu kā produkcijas aizsardzība: "Mūsu absolūtais lepnums, ko uzņēmēju labā izdarījusi pašvaldība, – Carnikavas nēģi tagad ir ierakstīti Eiropas Savienības ģeogrāfiskās izcelsmes vietu reģistrā. Tas prasīja gandrīz četru gadu darbu. Vārdu salikums "Carnikavas nēģi" var būt tikai tādiem nēģiem, kuri ir ķerti un cepti Carnikavas novadā. Latvijā šī ģeogrāfiskās izcelsmes zilā zīme piešķirta vienīgi Carnikavas nēģiem".
17. gadsimtā Gaujas lejtecē Carnikavā atradās vienīgā pārceltuve, kas bija īpaši svarīga starptautiskajam ceļam Rīga-Pērnava. Tās tuvumā 1851.gadā tika uzcelta māja "Cēlāji", kuras iemītnieki rūpējās, lai ikviens varētu nokļūt otrpus Gaujai. 1966.gadā māja tika nogādāta uz Latvijas Etnogrāfisko muzeju, bet tagad tās kopija ir uzbūvēta no jauna un ēku, kas atrodas Gaujas krastā, var apskatīt ikviens. Tajā darbojas Novadpētniecības centrs, kas svinīgi tika atklāts 2012.gada rudenī un paver plašas pasākumu un tūrisma iespējas. Tur ikviens varēs iepazīt Carnikavas novada veidošanās vēsturi, tradīcijas, vērtības un īpašo nēģu zvejas arodu cauri gadsimtiem. Novadpētniecības centra teritorijā ir labiekārtots laukums ar šūpolēm un atpūtas vietām, kā arī izveidota laivu piestātne, kur novada iedzīvotājiem un viesiem ērti piestāt, laivojot pa Gauju.
Brīvā laika pavadīšanas vietā "Kadiķis" notika tikšanās ar uzņēmuma "Vincents Polyline" vadītāju Andri Plociņu. Viņš sarunā uzsvēra, ka pašvaldībai ir svarīgi ar pozitīvu attieksmi panākt uzņēmumu piederību novadam.
SIA "Vincents Polyline" ir viens no Vincents grupas uzņēmumiem, kura darbība aizsākās 1997.gadā, kad tika dibināts Lielbritānijas-Latvijas kopuzņēmums "Vincents Polyline". Kopš 2005.gada, mainoties īpašniekiem, SIA "Vincents Polyline" tiek pārstāvēts tikai Latvijas kapitāls. "Vincents Polyline" specializējies būvķīmijas, betonu piedevu, hidroizolācijas materiālu ražošanā. Uzņēmuma piedāvāto produkciju labi pazīst un atzīst gan Baltijas, gan arī Krievijas tirgos, ir nodibinātas pārstāvniecības gan Lietuvā, gan Igaunijā. Katru gadu "Vincents Polyline" produktu klāstu papildina arvien jaunas betona piedevas un materiāli.
Brauciena noslēgumā ikšķilieši viesojās pie keramikas dizaineres un mākslinieces Jūlijas Podziņas, kura no porcelāna izgatavo oriģinālus traukus.
2015. gada 24. aprīlī, 11:14, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv
Jaunākie komentāri
Gribēju iepazīstināt Jūs ar uzņēmumu kurš nodarbojas ar finansējuma piesaisti un investora peļņas palielināšanai. Vairāk info šeit- www.cityfinances.lv
Ikšķiles šeftmaņiem sagribējās pierīties nēģus par velti.