
Ikšķiliešu paveiktais programmas "Go Beyond" ietvaros
Jauniešu attīstības programmas "Go Beyond" dalībnieki uzsāka darbu pie vairākiem sociālajiem izaicinājumiem, ar kuriem ikdienā saskaras mūsu līdzcilvēki Latvijā.
Turpinot pagājušo dalībnieku iesāktos darbus, jaunieši sadarbībā ar "Rimi Latvia", "Statoil Fuel and Retail Latvia", Ikšķiles novada domi un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju šogad meklēja risinājumus sociālajai integrācijai un bezdarba mazināšanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jauniešu nodarbinātībai, kā arī prasmju attīstīšanai bērniem no sociālā riska vides.
"Go Beyond" ir jauniešu attīstības programma, kas izveidota ar mērķi nodrošināt Latvijas jauniešiem iespēju attīstīt savas profesionālās un sociālās prasmes. Pēc veiksmīgas iepriekšējo gadu pieredzes "Go Beyond" ceturtā iesaukuma dalībnieki kopā ar pieredzējušiem sadarbības partneriem no pašvaldībām, nevalstiskā sektora un biznesa vides turpina pētīt problēmas, ar kurām ikdienā saskaras mūsu līdzcilvēki.
12.februārī plkst.17 "Microsoft Latvia" telpās "Go Beyond" programmas dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi un piedāvātajiem risinājumiem ilgtermiņa uzlabojumiem Latvijas sabiedrībā.
Vairāk par programmu lasiet šeit, kā arī sekojiet ziņām "Go Beyond" "Facebook" lapā šeit.
Cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālā integrēšana Ikšķilē sadarbībā ar Ikšķiles novada domi
2011.gadā Latvijā bija reģistrēti 148 919 cilvēki ar fiziskiem vai garīgiem traucējumiem, liecina Labklājības ministrijas dati. Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā (VVC) 2 reizes nedēļā tiek rīkotas tikšanās cilvēkiem ar īpašiem vajadzībām. To ilgums ir 3 stundas un to laikā dalībnieki, kuri sevi dēvē par “Sīpoliņiem”, piedalās vairākās darbnīcās un aktivitātēs. Kad 3 stundu ilgās sanākšanas ir beigušās, "Sīpoliņi" atgriežas savā ikdienā, kas vairumā gadījumu sastāv no četrām istabas sienām.
Tuvāk saskaroties ar problēmu, "Go Beyond" dalībnieki apjauta, ka problēmas cēloņi lielākoties meklējami sabiedrībā. Proti, tās neinformētības dēļ radušies vairāki stereotipi un nepareizi pieņēmumi. Cilvēki ar īpašām vajadzībām nereti tiek uztverti par atšķirīgiem - tādēļ sliktākiem par pārējo sabiedrības daļu.
"Cik no jums ir problēma no rīta piecelties? Un cik no jums ir problēma no rīta apģērbties vai ieiet veikalā?" prasīja Raitis Pekuss, "Go Beyond" dalībnieks, piemetinot: "Pēc 15 minūtēm, vingrojot kopā ar "Sīpoliņiem", mēs sapratām, ka problēma ir mūsu pašu uztverē".
Kā vienu no pirmajiem risinājumiem, kuru "Go Beyond" komanda veica, bija audzināšanas stundu izstrāde un vadīšana Ikšķiles vidusskolā 3., 5. un 9. klašu skolēniem. Audzināšanas stundas "Empātija un līdzjūtība pret līdzcilvēkiem, labo darbu veikšana" mērķis bija ietekmēt jauno Ikšķiles paaudzi.
Lai vecinātu skolēnu izpratni par cilvēku un viņu spēju dažādību, jaunieši noorganizēja divu sabiedrībā atpazīstamu un iedvesmojošu personu tikšanās ar Ikšķiles vidusskolas skolēniem. Skolēni varēja iepazīties ar paraolimpieša Aigara Apiņa iedvesmojošo stāstu un mūziķa, sportista Andra Priedīša dzīves gājumu. Stāsti lika skolēniem aizdomāties par to, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām spēj izdarīt daudz un viņi ir pelnījuši lielāku cieņu un sapratni no sabiedrības puses, kā līdz šim to ir saņēmuši.
Kopā ar VVC "Sīpoliņiem" "Go Beyond" jaunieši nolēma veidot teātra izrādi, iesaistot gan vietējos jauniešus, gan interešu pulciņus. Papildus jaunieši nolēma noorganizēt "Sīpoliņu" tikšanos ar aktrisi Regīnu Devīti. Regīna kā cilvēks, kas Valmieras Drāmas teātrī darbojas kopš 1978. gada, spēja sniegt profesionālus ieteikumus teātra izrādes veidošanas procesam. Vēl jo vairāk, Regīna Devīte palīdzēja "Sīpoliņiem" gūt lielāku pašpārliecinātību par sevi gan plānotajā teātra izrādē, gan dzīvē.
2015. gada 11. februārī, 08:03, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet