
OT audzēkņi izstādē prezentē inovācijas dizaina izglītībā

Izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās starptautiskā izstāde "Baltic Fashion & Textile 2017", uz kuru bija aicināti arī Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi.
Izstādē tradicionāli sastopas nozares profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Ik gadu izstādi apmeklē vairāk nekā 9000 interesentu no 26 pasaules valstīm. Tāpēc piedalīties šādā izstādē ir liels gods un atbildība. OT bija vienīgā profesionālās izglītības iestāde, kas bija aicināta uz šo izstādi. OT audzēkņi šogad piedalījās Inovāciju stendā un modes skatē.
"Pagājušajā gadā par Ogres tehnikumu izrādīja interesi Latvijas Tehnoloģiju centra projektu vadītāja Dzintra Švarcbaha, kura uzaicināja mūs piedalīties izstādes Inovāciju stendā. Šajā stendā tiek rādītas jomas, kurās izpaužas inovācijas. Pārsvarā tās ir saistītas ar dažādām modes un tekstila ražošanas tehnoloģijām. Mūs aicināja pārstāvēt izglītības jomu, kā inovācijas izpaužas izglītības jomā," informē OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.
Pērn OT Dizaina un mākslas nodaļa piedalījās Inovāciju stendā ar atsevišķiem tērpiem no dažādām kolekcijām. To fonā bija milzīgas izdrukas, uz kurām inovatīvi nofotografēti tērpi. "Vēl bija darbs uz grafiskās planšetes. Audzēkņi veidoja tērpu skices uzreiz grafiskajā planšetē, un tās projicējās uz sienas. Tā bija inovācija, ka viņi strādāja ar grafiskajām planšetēm," norāda V.Kaļeiņikova.
Šogad Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi izvirzīja vēl sarežģītāku uzdevumu. "Baltic Fashion and Textile" Inovāciju stendā apmeklētāji varēja vērot vides instalāciju, kur ar "3D" vides modelēšanas programmām katram objektam izveidota sava, animēta tekstūra. Rezultātā projekcijas radīja iespaidu, ka objektu virsmu tekstūras ir kustīgas un mainīgas.
"Audzēkņu uzdevums bija saskaņot digitālo attēlu ar nevienmērīgu telpisku vidi. Interjera dizaina programmas skolotāji un audzēkņi izveidoja formas, un audzēkņu uzdevums bija veidot uz šīm formām dažādus interesantus rakstus un attēlus, kas laika gaitā animējas. Šo ideju ieteica paši audzēkņi, jo mums tehnikumā ir projektori, un viņi to bija mēģinājuši darīt. Mēs redzējām iespēju izmēģināt kaut ko jaunu gan mums pašiem, gan arī ko tādu, ko vismaz izstādē nemanījām citiem. Stends tika pozitīvi novērtēts, un skatītājiem patika," saka OT Dizaina un mākslas nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Armands Pučs.
Inovāciju stendā radoši darbojās Multimediju dizaina programmas 3.kursa audzēknis Viesturs Rudens, Video operatoru programmas 2.kursa audzēkņi Edgars Tilaks un Edgars Ļaksa. Savukārt modes skates foto un video veica Video operatoru programmas 3.kursa audzēknis Roberts Jeste.
Atšķirībā no pagājušā gada, šajā izstādē OT audzēkņi izmantoja iespēju piedalīties modes skatē. Dalībai skatē bija izvēlētas trīs OT absolventu kolekcijas: Anisima Detuševa "Black street", Vinetas Krivānes "Before the snow" un Ievas Začas "Gandrīz pareizi".
Tērpu kolekciju izvēli modes skatei konsultēja Apģērbu dizaina programmas profesionālo priekšmetu skolotāja Baiba Cihovska, kura pati, būdama profesionāla apģērbu dizainere, tradicionāli piedalījusies šajā skatē kā tērpu autore.
"Mēs nolēmām rādīt trīs dažādas kolekcijas. Anisima Detuševa "Black street" piesaista uzmanību ar to vien, ka tās autors ir jaunietis, jo vīriešu veidotās kolekcijas ir retums, un šī ir arī labi izveidota." atklāj B.Cihovska. "Apģērbu dizaina programmas audzēkņi palīdzēja sagatavot kolekcijas demonstrēšanai, un arī paši darbojās kā modeļi. Esmu priecīga, ka audzēkņi ir ļoti atsaucīgi un, pateicoties viņu entuziasmam, veiksmīgi tikām galā. Šajā skatē piedalījās dizaineri ar savām kolekcijām, kuras viņi gatavojas pārdot, kas domātas tirgum. Mēs esam mācību iestāde, kurā top nākamie apģērbu dizaineri."
Starptautiskās izstādes modes skatē OT audzēkņi varēja pilnībā izbaudīt šāda mēroga pasākuma radošo atmosfēru, kā arī saņemt profesionālu frizieru un grimētāju pakalpojumus.
Modeļu lomā iejutās ne tikai topošie apģērbu dizaineri, bet arī vides dizaineri, video operatori. Audzēkņi veidoja arī titrus, fonā bija redzams Viestura Rudens veidotais Ogres tehnikuma logo.
"Mēs vienmēr strādājam kolektīvi, izstādes veidošanā piedalās visu izglītības programmu audzēkņi, katrs izveidojot kādu detaļu kopējā stendā. Domājam un darām visi kopā, saņemot pretī atzinīgu novērtējumu gan no izstādes organizatoriem, gan apmeklētājiem," uzsver V.Kaļeiņikova.
Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 augstu novērtējusi Ogres tehnikuma ieguldījumu izstādes "Baltic Fashion & Textile 2017" un apbalvojusi ar Pateicības rakstu.
2017. gada 11. aprīlī, 09:25, Ogres tehnikums
Ogrenet