
OT palīdz citu valstu audzēkņiem apgūt darba vidē balstītas mācības 
Ogres tehnikumā (OT) un nozaru uzņēmumos divas nedēļas praktizējās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Turcijas.
Sapandžas (Turcija) Profesionālās vidusskolas audzēkņi bija ieradušies Latvijā, lai piedalītos Erasmus+ programmas projektā "Praktiskā IT un metāltehnoloģiju īstenošana".
Ogres tehnikums saviem audzēkņiem īsteno darba vidē balstītas mācības jau 2013.gada, un ir uzkrāta pietiekami liela pieredze, lai ar to varētu dalīties arī starptautiskā mērogā.
"Šis ir pirmais projekts, kura ietvaros organizējam praktiskās mācības citu valstu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem Ogres tehnikumā. Respektīvi, mēs uzsākam sava stratēģiskā plāna īstenošanas internacionalizāciju – uzņemam audzēkņus, mācām viņus un nodrošinām darba vidē balstītas mācības," norāda OT Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska.
Kā skaidro S.Jasinska, Ogres tehnikums nemeklē projekta dalībniekus, viņi paši atrod ceļu uz Ogri: "Tie ir sadarbības partneri, kuri viesojušies mūsu mācību iestādē, novērtējuši Ogres tehnikuma sniegtās iespējas, un līdz ar to rodas pieprasījums pēc darba vidē balstītu mācību organizēšanas un nodrošināšanas. Pagājušā gada rudenī Sapandžas izglītības direktorāts vērsās ar lūgumu uzņemt 20 profesionālās izglītības iestādes audzēkņus, kas vēlējās praktizēties elektronikas un kokapstrādes jomā."
Sapandžas Profesionālā vidusskola īsteno metāltehnoloģiju un informācijas tehnoloģiju izglītības programmas, un Latvijā audzēkņi projekta ietvaros vēlējās padziļināt zināšanas un apgūt praktiskās iemaņas.
Atbilstoši Sapandžas Profesionālās vidusskolas izglītības programmu specifikai tika sagatavotas meistardarbnīcas un piesaistīti nozares uzņēmēji. Meistardarbnīcas tika saskaņotas sadarbībā ar partneriem no Turcijas.
Sapandžas Profesionālās vidusskolas audzēkņi darbojās arī OT elektronikas laboratorijā, kur apguva lodēšanu.
"Jaunieši no Turcijas ļoti pozitīvi novērtēja iespēju, ka viņi varēja apgūt lodēšanu. Viņu izglītības iestādes programmā mācības lodēšanā paredzētas tikai nākamajā mācību gadā, bet šiem jauniešiem jau būs praktiskās iemaņas un viņi jutīsies daudz zinošāki," stāsta OT profesionālo priekšmetu skolotāja Inga Ieraga, kura vadīja nodarbības. "Turcijas jaunieši savā skolā specializējas metālapstrādē, un zināšanas elektronikā viņiem ļaus radošāk veikt savus tiešos uzdevumus. Ja nākamo metālapstrādes speciālistu uzdevums ir izgatavot alumīnija rāmju konstrukcijas, tad tagad viņiem ir izpratne, kā šo rāmi stilizēt un iestrādāt tajā gaismas diodes. Piemēram, izgatavojot veikala skatloga rāmi, to var arī izgaismot. Līdz šim viņi to nav mācījušies, bet tagad zinās, kā to izdarīt."
Kopā ar Turcijas jauniešiem laboratorijā darbojās arī OT Elektronikas tehniķu 2.kursa audzēkņi. Kopīgas mācības un darbs ļāva abu valstu jauniešiem attīstīt sadarbības un komunikācijas prasmes un pat sadraudzēties.
31.martā norisinājās noslēguma pasākums, kurā projekta dalībnieki prezentēja divās nedēļās paveikto un saņēma sertifikātus par darba vidē balstītām mācībām.
Sapandžas Profesionālās vidusskolas audzēkņi bija pirmie, kurus uzņēma Ogres tehnikums. Turpmāk plānots organizēt darba vidē balstītas mācības arī citu valstu jauniešiem. Jau drīzumā Ogres tehnikumā ieradīsies profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no Spānijas un Čehijas.
2017. gada 1. aprīlī, 22:02, Ogres tehnikums
Ogrenet