
OT pēc pieredzes ierodas mācībspēki no Ukrainas, Baltkrievijas un Moldovas 
Ceturtdien, 18.februārī, Ogres tehnikumā viesojās ES TEMPUS projekta "Zināšanu trijstūra veicināšana Baltkrievijā, Ukrainā un Moldovā" dalībnieki.
"Pasākums ir saistīts ar Izglītības un zinātnes ministrijas lomu dažādu inovatīvu jautājumu risināšanā. Tajā piedalās augsta līmeņa akadēmiskās vides pārstāvji no Moldovas, Ukrainas un Baltkrievijas, kuri iegūst pieredzi Latvijā, kā mūsu valstī organizē profesionālās un augstākās izglītības un uzņēmēju sadarbību inovatīvu risinājumu meklējumos," informē Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta vecākā eksperte profesionālajā izglītībā Ilze Buligina.
Projekta dalībnieki Latvijā uzturējās no 14. līdz 20. februārim, un OT bija viens no vizītes mērķiem. Viesi ieradās Ogrē, lai iepazītos ar OT pieredzi inovatīvu risinājumu meklējumos profesionālās izglītības organizēšanā, sadarbībā ar uzņēmējiem un darba vidē balstītu mācību īstenošanā.
18.februāra priekšpusdienā OT notika Izglītības un zinātnes ministrijas un Darba devēju konfederācijas organizēts seminārs par darba vidē balstītām mācībām, kurā gūtajās atziņās varēja nekavējoties dalīties arī ar pēcpusdienā atbraukušajiem viesiem.
"Zināšanu trijstūris – tā ir izglītība, zinātne un inovācijas. Mēs esam ļoti gandarīti, ka ir iespēja iepazīties ar Ogres tehnikumu, kas ir aprīkots ar mūsdienīgām tehnoloģijām un iekārtām. Mācību process Ogres tehnikumā ir rūpīgi pārdomāts un labi organizēts, izveidojusies mērķtiecīga sadarbība ar augstākās izglītības mācību iestādēm, kas ļauj tehnikuma absolventiem gan turpināt izglītību, gan veiksmīgi iekļauties darba tirgū. Ar lielu interesei uzklausījām OT direktores Ilzes Brantes pieredzi, īpaši sadarbībā ar darba devējiem. Mēs priecājamies redzēt, kā tiek ieviestas darba vidē balstītas mācības, kuru īstenošanā Ogres tehnikumam ir uzkrāta vērtīga pieredze, lai ar to dalītos arī starpvalstu līmenī," norāda projekta ES TEMPUS "Zināšanu trijstūra veicināšana Baltkrievijā, Ukrainā un Moldovā" vadītāja, Latvijas Universitātes profesore Biruta Sloka.
Kā atklāja projekta vadītāja B.Sloka, delegāciju pārstāvji, kuru vidū ir projektā iesaistīto valstu augstāko mācību iestāžu rektori, prorektori, profesori un augsta līmeņa ierēdņi, ir ļoti ieinteresēti, kā Latvijā tiek organizēta izglītības sistēma.
"Neapšaubāmi šī vizīte Ogres tehnikumā mums ir ļoti noderīga, jo Ukrainā patlaban norisinās vidējās speciālās izglītības reorganizācija. Pirms 20 gadiem visi tehnikumi Ukrainā tika pārveidoti par koledžām, taču šobrīd atgriežamies pie iepriekšējās vidējās speciālās izglītības formāta, taču jau citā, augstākā kvalitātē. Ukrainā pieņemts Augstākās izglītības likums, bet tagad sagatavošanās posmā ir vispārējs Izglītības likums," stāsta Užgorodas Nacionālās Universitātes rektors Volodimirs Smolanka (Volodymyr Smolanka).
Un turpina par gūtajiem iespaidiem Ogres tehnikumā: "Patīkami iepazīties ar mācību iestādi, kur viss pedagoģiskais kolektīvs ir ļoti ieinteresēts tehnikuma attīstībā. Tas liecina arī par pārdomātu un veiksmīgu tehnikuma darba organizāciju, īpaši vēlos uzsvērt direktores Ilzes Brantes nopelnus. Tehnikums ir sasniedzis augstu līmeni, un tajā gūto pieredzi mēs vēlamies arī izmantot un ieviest arī savas valsts izglītības organizācijā".
Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis projekta dalībniekus iepazīstināja ar jaunuzcelto mācību angāru, tajā pieejamajām iekārtām un aprīkojumu mācību procesa nodrošināšanā.
Vizītes noslēgumā viesi devās uz AS "HansaMatrix", lai iepazītos, kā uzņēmumā notiek darba vidē balstītu mācību īstenošana. Uzņēmumā ir izveidota materiāli tehniskā bāze praktiskajām apmācībām, sagatavoti teorētiskie materiāli un apmācīti prakšu vadītāji, kuri pasniedz teoriju un novērtē audzēkņu darbu.
2016. gada 21. februārī, 09:44, Ogres tehnikums
Ogrenet