
OT audzēkņi starptautiskā projektā veidos robotus, kas palīdzēs cilvēkiem
Aprīļa nogalē Ogres tehnikuma (OT) Robotikas pulciņa dalībnieki dosies uz Spāniju, kur kopā ar jauniešiem no citām valstīm veidos un programmēs robotus – palīgus dažādās dzīves situācijās.
OT Robotikas pulciņš ir kļuvis par "Erasmus+" programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta "ROBOT - rescue, offer help, be a friend, open doors, take on Europe" partneri. Šajā projektā ir iesaistījušās četras vidējās izglītības iestādes: Walter-Gropius-Berufskolleg (Vācija), kas ir projekta iniciators, ORTAKOY 80.YIL MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI (Turcija), IES Macià Abela (Spānija) un Ogres tehnikums (Latvija).
Projekta mērķis ir veidot un programmēt Lego robotus, kas palīdzētu cilvēkiem dažādās problēmsituācijās, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem un invalīdiem sadzīvē, cilvēkiem pēc plūdiem vai citām katastrofām.
Projekta darbības laiks ir no 2015. gada 23.oktobra līdz 2017. gada 1.septembrim.
Pirmā tikšanās projekta ietvaros notika pagājušā gada nogalē Vācijā, kur jaunieši uzsāka darbu pie projekta. Projekta dalībnieki uz vietas mācījās programmēt robotus un testēja, kā šīs viņu izveidotās programmas strādā un kādas funkcijas roboti var veikt.
"Pirmais uzdevums, kas bija jāpaveic nedēļas laikā, - jāizveido robots, kas spētu sajust apkārtni un ar dažādu sensoru palīdzību varētu pārvietoties. Starpposmā aizsāktie roboti jāpilnveido, lai uz nākamo tikšanos Spānijā mēs dotos jau ar izpildītu uzdevumu," atklāj Robotikas pulciņa vadītājs Kārlis Berkolds.
Projekta dalībnieki katrs savā mācību iestādē trenējas un uzlabo prasmes, bet projekta norises vietā viņi testēs, kā paveiktais izdevies.
"Man kā nodaļas vadītājai gandarījumu sagādā tas, ka visi projekta dalībnieki ir profesionālo skolu audzēkņi, kas ir līdzvērtīgi partneri zināšanās elektronikā, kas viņiem palīdz gūt citam no cita pieredzi un pilnveidoties. Ne mazāk atzīstams fakts, ka komandas, kas it kā sacenšas savā starpā, komplektētas no dažādu valstu jauniešiem. Tas izslēdz sacensību starp valstīm, bet liek koncentrēties uz paveiktā darba rezultātu," uzsver OT Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.
Pirmajā tikšanās reizē projektā piedalījās astoņi Robotikas pulciņa dalībnieki: Sandis Mālnieks (3ET), Ulvis Jaunzems (3ET), Toms Jonikāns (3ET), Ritvars Makarovs (3DT-2), Artis Linītis (2ET), Evija Ziedone (1ET) Dāvids Jānis Baltris (1ET), Dagnis Linītis (1ET0, kā arī Robotikas pulciņa skolotājs Kārlis Berkolds.
Uz tikšanos Spānijā dosies septiņi, bet rudenī uz Turciju vēl citi – seši – Robotikas pulciņa dalībnieki. Tas darīts ar mērķi, lai visi OT Robotikas pulciņa audzēkņi iesaistītos projektā, un nākamā gada pavasarī, kad projekta dalībnieki viesosies Ogres tehnikumā, būtu pilnvērtīgi tā dalībnieki.
"Tehnikumā jaunieši apgūst elektronikas, datortehnikas un programmēšanas pamatus, bet piedalīšanās starptautiskā projektā palīdz sasaistīt iegūtās zināšanas ar praktisku darbošanos, attīsta prasmes un domāšanu. Projekta dalībniekiem ir konkrēts mērķis – izgatavot robotus, kas palīdz cilvēkiem. Tas veicina jauniešu izpratni, kāpēc jāmācās elektronika un citi priekšmeti, un kāda ir to nozīme praktiskā uzdevuma veikšanā", norāda K.Berkolds.
2016. gada 9. februārī, 12:44, Ogres tehnikums
Ogrenet