Atgriezties pie raksta

OT Karjeras dienas Ikšķiles viduskolā Foto

14. un 15.janvārī Ikšķiles vidusskolā norisinājās Ogres tehnikuma (OT) rīkotās Karjeras dienas "Matemātika mežā", lai iepazīstinātu skolēnus ar mežsaimniecības specialitātēm caur matemātikas prizmu.

"Kāpēc mēs šeit esam? Matemātika, fizika un citi eksaktie priekšmeti skolēniem, it īpaši puišiem, skolā ne vienmēr interesē. Kad viņi iestājas tehnikumā, sākas problēmas, jo nepieciešamas zināšanas matemātikā. Kaut vai strādājot ar motorzāģi, jāprot aprēķināt, cik koksnes sazāģēts, cik degvielas izlietots, nerunājot jau par darbu ar sarežģītām un modernām tehnoloģijām, kādas ir arī mežā," skaidro OT Mežsaimniecības izglītības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.


OT Mežsaimniecības tehniķu pirmā kursa audzēkņi Jānis Polnijs, Renāts Kovaļenko, Rūta Viznere un Marta Svalbone stāstīja skolēniem, kā noteikt koku sugas, koka vecumu, iepazīstināja ar kaitēkļiem, kas bojā koksni. Skolēni tehnikuma audzēkņu vadībā varēja izmēģināt dažādus instrumentus, veikt šķērslaukuma un attāluma mērījumus. "Tie ir elementāri darbi, ar kuriem sastopas jebkurš, kurš ikdienā strādā mežā," norāda K.Miezis. 


Šajās divās dienās skolēni iepazinās ar mežsaimniecības profesijām, bet nākamajā tikšanās reizē – 26.februārī – Ikšķiles vidusskolas 9. un 12.klašu notiks visu tehnikumā apgūstamo profesiju prezentācija un tikšanās ar audzēkņiem,


"Mūsu tehnikumam ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Ikšķiles vidusskolu, un mēs šeit esam ļoti gaidīti,” uzsver OT projektu vadītāja Anita Stikute.


Starp citu, divi audzēkņi – Jānis Polnijs un Renāts Kovaļenko -, kuri piedalījās Karjeras dienās kā konsultanti, ir pagājušā gada Ikšķiles vidusskolas 9.klases absolventi. "Ogres tehnikumu izvēlējos tāpēc, ka tur var apgūt profesiju, kas mani ļoti saista – mežsaimniecības tehniķis. Kad iegūšu profesiju, plānoju turpināt studijas  Lauksaimniecības Universitātes Meža fakultātē,” portālam Ogrenet atklāj Jānis Polnijs. "Visiem, kam interesē mežsaimniecība, iesaku mācīties Ogres tehnikumā," piebilst Renāts Kovaļenko.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/OT/30959

2015. gada 16. janvārī, 10:21, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet