
Vēlies jau 1.kursā iepazīt nākamo profesiju? Nāc uz Ogres tehnikumu! 
Četru mācību gadu laikā praktizēties kvalifikācijai atbilstošā uzņēmumā, izmēģināt spēkus nākamajā profesijā un nopelnīt pašam savu naudu – šīs iespējas piedāvā darba vidē balstīta izglītība.
Ogres tehnikums (OT) bija to sešu profesionālās izglītības iestāžu vidū, kas pagājušajā mācību gadā iesaistījās darba vidē balstītu mācību pilotprojektā.
Šāds izglītības modelis, kad audzēkņi jau 1.kursā dodas uz uzņēmumiem un praktiskās darba iemaņas apgūst pieredzējušu speciālistu vadībā, tika nodrošināts OT audzēkņiem, kuri apgūst namdara, elektronikas tehniķa, maizes un miltu konditorejas izstrādājumu un ēdināšanas speciālista profesiju. Kopumā uzņēmumos praksē strādāja 22 audzēkņi, no tiem 10 – topošie elektronikas tehniķi, kurus uzņēma SIA "Hanzas elektronika".
"Gaidot šos audzēkņus, kuri rudenī uzsāks mācības 2.kursā, SIA "Hanzas elektronika" speciālisti sadarbībā ar pedagogiem, jau sagatavojuši jauniešiem veicamos uzdevumus. Plānots, ka prakses pirmajā daļā noritēs apmācības, bet otrajā – darbs ražošanā,” informē Datorzinātnes, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka.
Un turpina: "Pašiem jauniešiem ļoti patīk, ka viņi var iet praksē reālā uzņēmumā un līdz ar to redz pielietojumu savām zināšanām. Jāpiebilst, ka mūsu nodaļā aktīvi darbojas arī robotikas pulciņš, kurā jaunieši aizrautīgi darbojas un papildina teorētiskajās nodarbībās apgūtās zināšanas, kas viņus vēl vairāk tuvina profesijas pilnīgākai apguvei.”
Kā portālam Ogrenet atklāja A.Lukašenoka, nākotnē darba vidē balstītu izglītības modeli plānots piedāvāt arī topošajiem datorsistēmu tehniķiem, tāpēc jau tiek apzināti uzņēmumi, kuri vēlētos sadarboties ar tehnikumu. Pagājušajā gadā pilotprojektā iesaistījās 13 uzņēmumi, kuri ir izpratuši pašu sagatavota speciālista vērtību.
Pirmajā kursā audzēkņi uzņēmumā strādās vienu mēnesi, otrajā – 1,5 mēnešus, trešajā – 2 mēnešus, bet ceturtajā – 6 mēnešus.
Ogres tehnikums audzēkņus prakses laikā nodrošina atbilstoši profesijai nepieciešamo apģērbu un aksesuāriem (aizsargbrillēm, trokšņu slāpētāju, cimdiem). Mācību iestāde apmaksā arī transporta un sanitārās grāmatiņas noformēšanas izdevumus.
Pirms došanās praksē tiek noslēgts līgums starp Ogres tehnikumu, uzņēmumu, audzēkni un vecākiem, jo, uzsākot mācības 1.kursā, jaunieši ir nepilngadīgi.
2014. gada 3. jūlijā, 16:57, Ogres tehnikums
Ogrenet
Jaunākie komentāri
www.fagr.bu.edu.eg www.abio.fagr.bu.edu.eg www.econ.fagr.bu.edu.eg www.eng.fagr.bu.edu.eg www.agro.fagr.bu.edu.eg www.anmprd.fagr.bu.edu.eg www.food.fagr.bu.edu.eg www.genet.fagr.bu.edu.eg www.hort.fagr.bu.edu.eg www.path.fagr.bu.edu.eg www.prot.fagr.bu.edu.eg www.soil.fagr.bu.edu.eg
Lunis: Lekcijās mēs vienmēr lietojam nosūcējus un pasniedzēji uz to vienmēr norāda :)
Lomiks : A jā 5 bildē ja baigi pēta tiešām var redzēt ka IR kaut kur augšā :) Tik iemāciet BĒRNAM ka nosūcējs jālieto pie darba virsmas tāpēc lai pats neelpotu ALVAS / LODĒŠANAS PASTAS dūmus nevis "Smukuma pēc" kaut kur pie griestiem:):)