Atgriezties pie raksta

Ogres tehnikums pirmajā piecniekā jauno meža pētnieku starptautiskajā konkursā Foto

No 8.-14.septembrim Maskavā un Hanti-Mansijskā norisinājās starptautiskais jauno meža pētnieku konkurss, kurā kopā ar citiem 30 valstu pārstāvjiem piedalījās arī Ogres tehnikuma 4.kursa audzēknis, topošais mežsaimniecības tehniķis, Ņikita Beluško.

Šis bija X – jubilejas – konkurss, kuram tika iesniegti 160 darbi, bet konkursa komisija izvēlējās tikai 30, tostarp Ņikitas Beluško pētījumu. Visi konkursa finālā iekļuvušie darbi tika apbalvoti, bet pēc žūrijas vērtējuma Ņikitas darbs iekļuvis labāko piecniekā, kas ir augsts OT audzēkņa un viņa pedagoga - mežistrādes, mežsaimniecības organizēšanas un darba aizsardzības skolotāja – Klāva Mieža novērtējums starptautiskā mērogā.


Ārpus konkursa dalībnieki piedalījās dažādos kultūras un sporta pasākumos, un abi OT pārstāvji pārveda mājās arī Diplomus par piedalīšanos Sibīrijas sporta spēlēs. Hanti-Mansijskā kā vēstnesis no Latvijas paliks arī Ņikitas un viņa pedagoga stādītais koks.


Ņikita izstrādāja darbu par meža ciršanas pārpalikumu (zaru, galotņu, nekvalitatīvu koku) pārstrādi un tālāku izmantošanu, kas ļauj ekonomēt resursus.


"Lai arī ir ar mežiem bagātas teritorijas, kā, piemēram, Krievija, kur nepievērš uzmanību resursu ekonomijai, Rietumeiropā un Tuvajos Austrumos daudzās valstīs šī problēma ir aktuāla, tāpēc šo valstu pārstāvji izrādīja lielu interesi par manu darbu un to veikšanai izmantoto tehniku,” stāsta Ņikita.


Meža ciršanas pārpalikumu pārstrādei un izmantošanai nākotnē būs arvien lielāka nozīme tautsaimniecībā, tāpēc šo darbu kā palīglīdzekli izmantos arī izglītojot Ogres tehnikuma audzēkņus – topošos mežistrādes speciālistus.


"Mūsu tehnikuma audzēkņa izstrādātā pētījuma lielākā vērtība ir tā, ka darbs ir veikts patstāvīgi, nevis nokopēts no kāda cita avota. Daži interesenti nāca klausīties tieši mūsu valsts pārstāvja uzstāšanos, jo zina, ka mums vienmēr ir bijuši kvalitatīvi darbi. Ņikita mācēja arī prasmīgi atbildēt uz jautājumiem,” stāsta  K. Miezis.


Latvijas delegācija, kurā ietilpa, Ņikita un viņa skolotājs, izpelnījās pārējo dalībnieku ievērību arī ar jaunajām mežinieku formām, kas plašākai sabiedrībai tika demonstrētas pirmo reizi.


Ņikita mācās jau 4.kursā un nākamgad šajā konkursā vairs nevarēs piedalīties, taču, pateicoties valodu un organizatoriskajām prasmēm, viņš saņēmis uzaicinājumu pievienoties konkursa organizatoru komandai.


OT šajā konkursā piedalās jau sesto reizi. Pērn šajā konkursā startēja Andris Vasilis, kurš šogad mācās 3.kursā par meža mašīnu operatoru. Andris pagājušā gada konkursā prezentēja darbu par mazo meža tehniku, kas palīdz veikt mežistrādes darbus. Arī  Andra veiktais pētījums tiek izmantos mācību procesā. Pēc Andra darba uzņemta arī mācību filma, kuras kopija nosūtīta arī uz Igauniju.


"Mežistrādes un mežsaimniecības specialitāšu audzēkņiem Ogres tehnikumā dotas lielas iespējas piedalīties starptautiskos konkursos, praksēs un pieredzes apmaiņas braucienos ārzemēs, kas dod pamatu tālākai karjeras izaugsmei,” uzsver OT direktore Ilze Brante.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/OT/25786

2013. gada 19. septembrī, 12:11, Ogres tehnikums
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2013. gada 19. septembrī, 17:59
Džeki jautri atlaiduši :) Atraktīvs eksemplārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet