Muzejā uzzied un izgaismojas sniega rozes

Sestdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) norisinājās radošā darbnīca "Sniega rozes", kurā ikviens Ziemassvētku gaidās varēja izgatavot gaismas objektu.

Uz darbgaldiem rindojās stikla burkas, kausi un pudeles, lai pēc pāris stundām, ņemot talkā baltu papīru un gaismas avotu, tās pārtaptu par unikāliem gaismas objektiem.

"Šodien darbnīcā valda balta noskaņa. Veidojam Ziemassvētku dekoru, ko var  novietot uz galda vai uz palodzes. Par pamatu var izmantot jebkuras formas stikla trauku, kurā ievieto LED spuldzīšu virteni. Par gaismas avotu izmantot elektrību vai bateriju ir daudz drošāk, nekā sveces. Princips, kā veidot dekoru, ir visiem kopīgs, bet radošās izpausmes var būt dažādas," stāsta radošās darbnīcas "Sniega rozes" vadītāja, māksliniece Signe Kraukle.

Gaismas objektu ietērps tika veidots no papīra slejām vai ziediem. Dalībnieku radošo procesu veicināja blakus esošajā izstāžu zālē izvietotā mākslinieces Signes Kraukles izstāde "Klusā gaisma", kur uzskatāmi varēja redzēt, kādus brīnumus ar papīra un gaismas palīdzību var paveikt mākslinieks.

S.Kraukles personālizstāde "Klusā gaisma" OVMM būs apskatāma vēl līdz 2017.gada 15.janvārim.

Radošā darbnīca "Sniega rozes" bija neierasti kupli apmeklēta un sapulcējusi visdažādāko vecumu un interešu cilvēkus. 

Rīdziniece Elvīra Šmukste portālam Ogrenet pastāstīja, ka savulaik kopā ar Signi Kraukli mācījusies kopā Ogres vidusskolā un viņu vienmēr interesējušas mākslinieces gaitas. Īpaši viņai patīkot Signes Kraukles gatavotās lampas, tāpēc izmantojusi iespēju mākslinieces vadībā izgatavot savu gaismas objektu, kas ceļos uz Rīgu.

Ogrēniete Svetlana Tretjaka atklāja, ka  muzejā ir pirmo reizi un arī šādā darbnīcā nekad nav piedalījusies. "Draudzene uzaicināja, un man šeit ļoti patīk darboties," saka S. Tretjaka. Savukārt Natālija Rašmane jau tradicionāli piedalās muzeja aktivitātēs, un uzskata sevi par muzeja draugu. Draudzīgajā trijotnē rosījās arī Irina Blinnikova. "Es vadu Veselīga dzīvesveida klubu Ogrē. Rīta pusē spriedām par veselības un pašsajūtas problēmām, bet pēc tikšanās visas kopā atnācām uz muzeju, lai radoši izpaustos. Ļoti priecājamies, ka Ogrē ir tik aktīvi cilvēki, kas grib darboties. Priecē, ka arī pašām izdodas kaut ko interesantu izveidot,"- tā I.Blinnikova.

Radošajā darbnīcā ar īpašu interesi iesaistījās bērni. Marika Austruma bija atnākusi kopā ar septiņus gadus veco meitu Dārtu.

"Tas ir brīnišķīgs laiks, lai kopā ar bērnu mākslinieka vadībā varētu apgūt kaut ko jaunu, skaistu un interesantu. Pats jau bieži vien vēlies kaut ko izdarīt, bet pietrūkst gudrā padoma. Šodien ir tā brīnišķīgā iespēja, ka tas viss apvienojas – vēlēšanās, darbošanās kopā, mākslinieces klātbūtne. Rezultātā būs pašu rokām gatavots Ziemassvētku dekors," stāsta M.Austruma. Ari Dārta atzīst, ka viņai ļoti patīk kopā ar mammu gatavot skaistas lietas.