
Aicina uz kantrī mūzikas festivālu Bauskā
8. un 9.jūlijā Bauskā norisināsies kantrī mūzikas festivāls "Bauska country", piedaloties māksliniekiem no septiņām valstīm.
Reizē ar jaunumiem – trīs skatuves divās dienās, ASV retro auto, atbalstītāju auto un traktoru parāda Bauskas ielās, jauno mūziķu uzstāšanās un daudz kas cits – klausītājiem piedāvās tradicionālas vērtības – pazīstamās grupas "Dakota", "Klaidonis" un "Sestā jūdze", skatuve pie "Rimi" un viesmākslinieki no vairākām valstīm.
Notiks līnijdeju paraugdemonstrējumi un izjādes ar zirgiem. Festivāla organizators Mārtiņš Ruža uzsver – ne visi festivāla notikumi, jaunumi un pārsteigumi būs iepriekš sarakstīti programmā un ziņās. Tāpēc vērts ierasties laicīgi, lai neko nenokavētu.
Ar auto no Francijas
Festivālu vadīs "Latvijas radio 2" dīdžejs un "Dzintara dziesmu" vadītāja Velga Vītola tandēmā ar mūziķi Mārtiņu Jātnieku.
M.Ruža informē, ka, saistībā ar to, ka uzstāties gribētāju skaits pēc organizatoriskām izmaiņām ir pieaudzis, festivāla programma ir kļuvusi abas dienas par stundu garāka. Pasākumu atklās "Flame and Rolltones", turpinās "Tequila". Lietuviešus pārstāvēs ilgāku laiku neredzētā grupa "Jonis", kam sekos Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš.
Visa festivāla vēsturē vistālāko ceļu mērojušais ir viesmākslinieks Veins Lavs no Austrālijas, kas ir viens no atzītākajiem kantrī mūzikas izpildītajiem un komponistiem tālajā kontinentā. Vairākkārt nominēts Austrālijas Country mūzikas asociācijas balvām kā labākais vokalists un dziesmu autors. Regulāri saņem piedāvājumus sacerēt dziesmas kantrī mūzikas Mekas Nešvilas mūziķiem. Mākslinieks Bauskā uzstāsies ar pavadošo grupu no Francijas, kuru sniegumā varēsim baudīt gan kantrī balādes, gan dinamiskas kompozīcijas. Lai izbaudītu Eiropu, Veins Lavs ir atteicies no lidojuma ar lidmašīnu un Bauskā no Francijas ieradīsies ar auto.
Pirmās dienas pozitīvo gaisotni piepildīs un pirmās dienas koncertu noslēgs Bauskā vismīlētākais un gaidītākais pašmāju mākslinieks Edvīns Zariņš ar grupu "Dakota".
Mūsu pašu mūziķi
Otrās dienas sāksies ar brīvkoncertu uz Rimi skatuves – tur redzēsim grupu "Tālbraucēji", Jāni Osi, mūsu pašu dziedātājus Mārtiņu Jātnieku un Sabīni Berezinu, kā arī citus mūziķus. Gaidāmi patīkami pārsteigumi ko sagādājis hipermārkets "Rimi".
Uz lielās skatuves koncertu Pilskalna estrādē atklās kantrī folkgrupa "Apvedceļš", kura uz festivāla skatuves nebija muzicējusi apaļus desmit gadus. Īsti kantrī mūzikas un "Bauskas country" cienītāji atkal tiksies ar grupām "Klaidonis", "Sestā Jūdze", Aldis Rullis un Linita.
Uz skatuves savu prasmi rādīs un skatītāju sirdis centīsies iekarot jaunie, līdz šim uz festivāla skatuves nebijušie sastāvi "Jauna diena" un Mārtiņš Jātnieks ar grupu.
"Jauna diena" ir atjaunināta "Emburgas zēnu" versija palikuši Jānis Veikšāns, Katrīna Eglona un Guntars Ķervis, klāt pieaicināti Andis Retējums, Valdis Zīberts un Andrejs Vasiļjevs. M.Jātnieka albuma prezentācijā "Rožmalā" grupa pierādīja, ka spēlē baudāmu un klausītājus aizraujošu mūziku.
Ieradīsies "Kaidi & Barn Brothers" no Igaunijas. Kaidi Feldmane ir daudzu starptautisku vokālistu konkursu uzvarētāja, kas izšķīrusies par labu kantrī mūzikai un spējusi apvienot ap sevi labākos Igaunijas mūziķus, tajā skaitā bijušo grupas «Remix» basģitāristu Eduardu Glotovu. Festivāla apmeklētāji kā pirmie varēs iegādāties tikko iznākušo "Kaidi & Barn Brothers" albumu, kas tobrīd vēl nebūs pat pārdošanā Igaunijā.
Starp populārākajiem Latvijā
Par festivāla noslēguma "naglu" kļūs Nīderlandes grupa "Dutch Eagles". 2004.gadā, populārās ASV grupas "Eagles" iedvesmoti, seši profesionāli mūziķi Nīderlandē nolēma nodibināt holandiešu "Eagles" jeb Dutch Eagles".
M Ruža informē, ka pirmā uzstāšanās grupai bija 2006.gadā un programma "Welcome Back to Hotel California!" kļuva par sezonas naglu. "Dutch Eagles" uzstāšanās Bauskas festivālā klausītājus priecēs gan ar zināmām un iemīlētām kompozīcijām kā "Hotel California", "Take it easy", "Lyn eyes", "Desperado", gan pazīstamo kompozīciju jaunām versijām.
Nedaudz pamainīts būs festivāla vietas iekārtojums.
Iepriekšējās ēdināšanas vietā būs "Draugiem.lv" skatuve, kur uzstāsies jaunie mākslinieki. Ēdināšanas vieta atradīsies tuvāk Mūsas krastam, reizē ļaujot klausīties mākslinieku sniegumā. Gar centrālo eju atradīsies ASV retro auto izstāde, bērnu pilsētiņa un citas izklaides. Paredzēta "Vip kafejnīca".
Festivāla ģenerālsponsors šogad ir putnu gaļas ražotājs "Lielzeltiņi".
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības rīkotā aptauja liecina, ka "Bauskas country" ir starp desmit populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā.
Raksts tapis sadarbībā ar laikrasktu "Bauskas Dzīve".
2016. gada 27. jūnijā, 13:40, Reklāmraksti
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Bauska domā ar galvu un reklamē pasākumu, nevis kā Ogres šlāgera rīkotāji sēž un gaida
Šlāgeris (vācu: Schlager) ir populārās mūzikas stils, kas ir izplatīts Ziemeļeiropā un Centrāleiropā, galvenokārt Šveicē, Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Skandināvijas un Baltijas valstīs. Visbiežāk šlāgeri ir saldas, ļoti sentimentālas balādes ar vienkāršu, viegli iegaumējamu popmūzikas melodiju. Dziesmu vārdos uzsvars likts uz mīlestību, attiecībām un jūtām. Kantrimūzikas pamatā ir dažādu tautas mūzikas stilu sajaukums. Tajā sakņojas gan Amerikas pamatiedzīvotāju tautas mūzika, gan ķeltu mūzika, gan blūzs un gospeļi, jo vēsturiski izveidojās, ka ieceļotāji Apalaču kalnu dienvidu apkaimē līdzi sev paņēma arī savas mūzikas tradīcijas un instrumentus. Instrumentu klāstā tolaik bija gan īru vijole, gan itāļu mandolīna, spāņu ģitāra un afrikāņu bandžo. Dažādu etnisko grupu (tautību) mūziķiem, savstarpēji sadarbojoties, radās unikāla mūzika. 19. gadsimtā dažādas etniskās grupas no Centrāleiropas un Britu salām ieceļoja Teksasā. Saplūstot ar tur jau dzīvojošajiem spāņiem, meksikāņiem, Amerikas pamatiedzīvotājiem, Teksasā radās unikāla kultūra, kurā sakņojās visas ieceļotāju etnisko grupu iezīmes. Jēdzienu country music sāka lietot 20. gadsimta četrdesmitajos gados, kad līdz tam lietoto šīs mūzikas apzīmējumu hillbilly sāka uzskatīt par nievājošu. Apzīmējums tika plaši lietots septiņdesmitajos gados, līdz ar šo laika perioda kantri un vesterna mūzikas stilus sāka vienu no otrā nodalīt.
Kāds kantrī? Tas ir vistipiskākais šlāgerpasākums. Kāpēc mānīt tautu?