
Ogre uzņem Starptautiskā simpozija dalībniekus 
Ogres Mākslas skolā sākušās 18.Starptautiskās keramikas, grafikas un tekstila meistardarbnīcas "Trīs. Zarotne 2016", kas pulcē teju 30 māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas.
Simpoziju atklāja Ogres Mākslas skolas direktore Astra Rubene, informējot, ka jau astoņpadsmito reizi tajā tiekas keramiķi (koordinatore Diāna Vernera), sesto – grafiķi (koordinatore Signe Kraukle), bet pirmoreiz nopietna vieta simpozija vēsturē ir atvēlēta tekstilmākslai (koordinatore Astra Rubene).
"Man ir liels prieks, ka simpozijam izdevies piesaistīt tekstilmāksliniekus. Simpozijā darbosies desmit mākslinieki, no kuriem katram ir savs individuālais rokraksts. Viņu vidū tādas pazīstamas mākslinieces, kā Elīna Veilande-Apine, Gundega Strautmane, Baiba Vaivare un, protams, citi. Latvijā tekstilmāksla ir augstā līmenī, un tieši Ogrē pirmoreiz tekstilmāksliniekiem būs iespēja piedalīties simpozijā. Tas būs pienesums arī Ogrei," saka tekstilmāksliniece Astra Rubene.
Simpozija dalībniekus sveica Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis:"Pēdējā laikā Ogre mēģina sevi pozicionēt kā kūrorta, atpūtas, mūzikas un mākslas pilsētu. Šis simpozijs, kam jau ir astoņpadsmit gadu ilgas tradīcijas, ir nozīmīga sastāvdaļa, lai Ogre kļūtu par tādu pilsētu. Ogres vēsturiskajās ēkās būs ļoti nepieciešamas dažādu mākslu izpausmes, tāpēc novēlu jums rast jaunas idejas šajā simpozijā."
Simpozijs norisināsies no 21.līdz 29.jūlijam Ogres Mākslas telpās. Katras dienas noslēgumā mākslinieki rīkos darbu prezentācijas un vērtēs paveikto, kā arī dalīsies pieredzē ar kolēģiem. Savukārt 30.jūlijā notiks cepļa atvēršanas un RAKU svētki Ogresgalā, keramiķa Jāņa Zviedra darbnīcā.
"Simpozijs ir laiks, kad mākslinieki var atslēgties no ikdienas rūpēm un nodoties radošiem eksperimentiem. Kopā būšana dod iespēju arī dalīties pieredzē un bagātināties citam no cita. Mākslinieki nav nenovīdīgi un labprāt dalās savās atklāsmēs. Ceru, ka simpozijā gūtās ierosmes palīdzēs arī vadot tekstilmākslas nodarbības Ogres Mākslas skolas audzēkņiem. Šogad plānots atvērt arī pieaugušo neformālās izglītības programmas tekstilmākslā, kompozīcijā un gleznošanā. Esmu vienisprātis ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Artūru Manguli, ka Ogrei jākļūst par kultūras un mākslas pilsētu. Tas ir arī sens mans sapnis," atklāj A.Rubene.
Simpozija noslēgumā tiks rīkota meistardarbnīcās tapušo darbu izstāde. Vispirms izstādi varēs aplūkot Ogres Mākslas skolā, bet turpinājumā tā ceļos pa Ogres novadu un būs skatāma citviet Latvijā.
2016. gada 21. jūlijā, 18:36, Kultūra un izglītība
Ogrenet