Atgriezties pie raksta

18. jūnijā – Ogres novada Dziesmu un deju svētki

Ar devīzi "Satiec svētkus Suntažos" 18.jūnijā plašā Ogres novada amatierkolektīvu saime pulcēsies ikgadējos Ogres novada Dziesmu un deju svētkos, informē Ogres novada Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Tribocka.

Programmas kulminācija lielkoncerts "Satiec dziesmu, satiec deju", piedaloties teju 600 Ogres novada amatierkolektīvu dalībniekiem. Koncerta režisore pieredzējusi Latvijas televīzijas režisore Svetlana Rudzīte, virsvadītāji – Iluta Mistre, Aira Birziņa un Viesturs Lazdiņš.
 
Dziesmu un deju svētku organizators pirmo gadu ir Ogres novada Kultūras centrs, kas, sākot ar šo gadu, metodiski koordinē novada kultūras dzīvi, tostarp atbild par finansējuma sadalījumu.
 
"Dziesmu un deju svētki, pirmkārt, ir novada svētki, kur ir retā iespēja vienkopus tikties Ogres novada pagastu pārstāvjiem – novadniekiem. Otrkārt, programma veidota ģimenēm, lai svētki ir gan dalībniekiem, viņu ģimenes locekļiem, gan viesiem. Treškārt, svētki ir brīnišķīga iespēja iepazīt Ogres novadu. Sadarbībā gan ar Ogres Tūrisma informācijas centru, gan Suntažu pagasta pārstāvjiem, būs iespēja apmeklēt apkārtnē esošās tūrisma vietas, tostarp Suntažu pili," stāsta Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore.
 
Svētku noslēguma koncerta "Satiec dziesmu, satiec deju" vadmotīvs ir satikšanās – satiekas gan Ogres novada pagasti, satiekas amatierkolektīvi, satiekas novadnieki, satiekas gan dziesma, deja, un tam visam pāri arī teātris.


Dziesmu un deju svētki Suntažos ir pirmais pasākums no šogad plānotā Ogres novada Līgo cikla. Tas turpināsies ar gadatirgu 19. jūnijā Ogrē, 21. jūnijā Saulgriežu nakti Plāterē, Madlienā un 23.noslēgsies Ogrē ar Līgo svētku programmu, tostarp Nacionālā teātra izrādi un vakara balli.
 
Suntažu Dziesmu un deju svētku programmā būs iespēja redzēt gan novada dziedātājus un dejotājus, kā arī noskatīties novada amatierteātru izrādes un baudīt Ogres novada pūtēju orķestru uzstāšanos. Padomāts arī par interesantām meistardarbnīcām dienas garumā – būs celmu bungu un tāšu tauru darbnīcās, kā arī meistara Riharda Valtera vadībā varēs izmēģināt roku laivu kokļu veidošanā.
 
Ogres novada Dziesmu un deju svētki ir bez maksas. Uz vietas darbosies arī kafejnīca.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/35850

2016. gada 13. jūnijā, 10:42, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Rita • 2016. gada 15. jūnijā, 10:52
Cik var zākāties? Nekas un nekad nav labi... Bet ko esi pats, komentāru rakstītāj, darījis, lai uzlabotu līdzcilvēku noskaņojumu un veicinātu gara kultūru...? Jau tagad priecājos, ka Līgo svētku pasākumi skar visu novadu un paldies kultūras darbiniekiem, kas rūpējas par to noorganizēšanu. Līgo svētki ir latviešu tautas tradīciju svētki un tāpēc te arī iederas tautas dejas, latviska satura uzvedumi un izdarības...Katram pēc izvēles un varēšanas... Jā, labs aizrādījums valodas lietā par vārdu "vadmotīvs"...
yyy • 2016. gada 14. jūnijā, 14:39
Patika par finansējuma sadalījumu un atbildīgo.Laba pīrāgu bļoda.Ka tik nepaliek slikti.Par Nacionālo Teātri nevajag dirst .Pēdējā izrāde ir Skroderdienas Silmačos,Rīgā dabīgi,visas biļetes izpārdotas.Nevajag pāris no aprites izgājušus,carkritušus aktierīšus uzdot par NT.Ja neticat paskatiet NTmājaslapu.
>dejotājiem • 2016. gada 14. jūnijā, 10:44
Ja riebjas tradīcijas, tad nav jādejo tautas dejas. Ir akrobātika, hip-hops, vēderdejas, u.c.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet